Serbai į Lietuvos rinktinės nagus atsiuntė prancūzus

Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.

Sep 12, 2014, 11:51 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 4:09 PM

Kerštas. Štai ko sieks Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kai šeštadienį pasaulio čempionate stos į kovą dėl bronzos medalių. Jono Kazlausko auklėtiniai susitiks su Prancūzijos krepšininkais, kurie pernai Europos čempionate neleido lietuviams iškovoti aukso. Dabar atsirado proga atkeršyti ir tai padaryti itin skausmingai – palikti prancūzus be medalių.

Ispanus eliminavę prancūzai penktadienį pusfinalyje buvo nugalėti Serbijos komandos ir jų agento-žudiko Milošo Teodosičiaus. Prancūzai pralaimėjo 85:90 (15:21, 17:25, 14:15, 39:29) ir su lietuviais žais dėl bronzos.

Įsibėgėję serbai sekmadienį finale sieks palaužti monstriškai rungtyniaujančią JAV rinktinę.

Intriga. Prancūzai kovoja iki galo. Tuo ketvirtajame kėlinyje puikiai įsitikino serbai. Per 5 minutes Prancūzijos rinktinė į savo krepšį praleido vos 4 taškus, o kai mėlynai-balti paleido ir savo toliašaudę artileriją, solidus aštuoniolikos taškų skirtumas ištirpo iki 4 taškų – 61:65. Likus žaisti 17 sekundžių prancūzai atsilikinėjo 82:84.

Monstras. Prancūzijos rinktinėje neįtikėtinai sužaidė Nicolas Batumas. Jis pelnė 35 taškus (dvitaškiai: 3/5, tritaškiai: 8/11, baudų metimai: 5/6). Jo naudingumas – 33 balai.

Žvaigždė. Serbijos atakų dirigentas M.Teodosičius pirmoje susitikimo dalyje buvo tikras siaubas prancūzų gynėjams. Jis ne tik meistriškai skirstė rezultatyvius perdavimus komandos draugams bei aštrino atakas, bet ir bombardavo Prancūzijos krepšį. Vien per pirmuosius du kėlinius M.Teodosičius surinko 18 taškų (4/4 dvit., 3/4 trit., 1/2 baud.) ir 3 rezultatyvius perdavimus. Jis iš viso pelnė 24 taškus.

Trauma. Antrojo kėlinio pradžioje po sėkmingo epizodo gynyboje serbai skuodė į greitą ataką, tačiau ją nutraukė teisėjo švilpukas. Ant žemės liko gulėti vienas prancūzų lyderių N.Batumas. Krepšininkas nesikėlė nuo žemės ir gulėjo užsidengęs veidą. Pakilęs su komandos daktarų pagalba, rankšluosčiu prisidengęs veidą jis atsisėdo ant atsarginių suolo. Prancūzas pateko į gydytojų globą. Serbai buvo nepatenkinti, nes arbitrai nutraukė pavojingą serbų išpuolį. Po poros minučių N.Batumas grįžo ant parketo.

Statistika.

Prancūzija: N.batumas 35, B.Diaw (10 atk. kam.) 13, T.Heurtelis 12, E.Fournier 10, J.Lauvergne ir R.Gobertas po 4, E.Jacksonas 3, M.Gelabele ir A.Diotas po 2.

Serbija: M.Teodosičius 24, B.Bogdanovičius 13, S.Markovičius, N.Krstičius ir M.Raduljica po 11, N.Bjelica (7 atk. kam.) 10, N.Kaliničius 8, M.Simonovičius 2.

Prancūzija – Serbija

Dvitaškiai: 14/30 (47 proc.) – 24/41 (59 proc.)

Tritaškiai: 15/33 (45 proc.) – 8/15 (53 proc.)

Baudų metimai: 12/14 (86 proc.) – 18/25 (72 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 32 – 28

Perimti kamuoliai: 6 – 6

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 19

Klaidos: 12 –  9

Rungtynės.

1 min. M.Teodosičius nusprendė nesiveržti - jis metė iš vidutinio nuotolio ir buvo taiklus - 2:0. Netrukus ekipos apsikeitė nevaisingomis atakomis.

2 min. Serbijos sirgaliai dar labiau nudžiugo, kai N.Kaliničius pelnė du taškus, bet netrukus B.Diaw atsakė tritaškiu - 3:4.

3 min. Po dviejų M.Teodosičiaus taiklių baudos metimų serbai pirmavo 7:3.

5 min. Prancūzijos rinktinė priartėjo iki 10:12.

6 min. M.Teodosičius pataikė iš po krepšio ir serbai pirmavo 14:10.

7 min. S.Markovičius tritaškiu privertė skanduoti Serbijos vardą sirgalius - 17:10.

8 min. Prancūzijos rinktinė paprašė minutės pertraukėlės, bet tai nepadėjo. Serbai nutolo 20:10.

9 min. Pirmąjį kėlinį serbai laimėjo 21:15.

11 min. Prancūzai antrąjį kėlinį pradėjo dviem netaikliais metimais, o serbai - M.Teodosičiaus tritaškiu - 24:15.

12 min. M.Teodosičius nėrė po krepšiu ir dar padidino atotrūkį - 26:15. Netrukus teisėjas pristabdė rungtynes, nes ant žemės krito N.Batumas. Jis kovodamas dėl kamuolio gavo smūgį į veidą.

13 min. Prancūzų bėdos nesibaigė. M.Raduljica veržėsi po krepšiu ir privertė prasižengti varžovą. Jis pataikė abu baudos metimus, o netrukus kitą ataką užbaigė dėjimu - 30:15.

14 min. M.Gelabele prisidėjo prie ekipos atstatymo dviem taškais - 19:30.

15 min. Serbijos rinktinė apsigynė ir surengė greitą ataką. Po jos ekipa pirmavo 34:21.

16 min. M.Teodosičius siautė - jis pataikė tritaškį ir jau buvo surinkęs 18 taškų. Serbai pirmavo 39:25.

17 min. Po M.Teodosičiaus rezultatyvaus perdavimo pasižymėjo N.Bjelica - 41:25. Netrukus serbai dar padidino atotrūkį - 43:25.

19 min. Į didžiąją pertrauką Serbijos krepšininkai išėjo pirmaudami 46:32.

21 min. Prancūzai apsigynė nuo pirmosios serbų atakos, bet savosios taškais neužbaigė. O vėliau jau šou tęsė M.Teodosičius - 49:32.

23 min. Po N.Bjelicos metimo serbai pirmavo 51:35.

25 min. Prancūzai ir vėl susiėmė už galvų, kai tiksliai atakavo N.Bjelica - 53:37.

27 min. R.Gobertas metimu iš po krepšio skirtumą mažino iki 41:53, bet serbai atsakė taškais - 55:41. Netrukus skirtumą jie padidino iki 57:41.

29 min. Trečiasis kėlinys baigėsi serbams pirmaujant 61:46.

31 min. Prancūzijos rinktinė lemiamą kėlinį pradėjo E.Fournier tritaškiu - 49:61. Netrukus N.Batumas perėmė kamuolį ir ataką baigė dėjimu - 51:61.

32 min. Ir prancūzai, ir serbai mėgino atakuoti tritaškiais, tačiau žiūrovai matė keletą nesėkmingų atakų.

33 min. Prancūzai prašė minutės pertraukėlės, kai savo tylą nutraukė S.Markovičius - 63:51.

34 min. B.Diaw pataikė itin svarbų prancūzams tritaškį - 54:63. Netrukus N.Batumas pataikė dar vieną tritaškį - 57:63.

35 min. Serbai pelnė du taškus - 65:57.

36 min. Neįtikėtiną metimą atliko E.Fournier, priartinęs Prancūzijos rinktinę iki 61:65. B.Bogdanovičius po minutės pertraukėlės atsakė tritaškiu - 68:61.

37 min. S.Markovičiui teisėjai įrašė pražangą ir šis turėjo sėsti ant suolo, nes surinko 5 baudas. Prancūzai dviem baudos metimais skirtumą sumažino iki 68:74.

38 min. M.Teodosičius priminė, kad gali mesti - 77:68. Netrukus N.Batumas atsakė tuo pačiu - 71:77. Netrukus prancūzai skirtumą sumažino iki 74:77. Po T.Heurtelio tritaškio prancūzai priartėjo 79:82.

39 min. N.Krstičius atsakė dvitaškiu - 84:79. T.Heurtelis nepataikė vieno baudos metimo - 82:84. Netrukus prancūzai baudavo N.Kaliničių. Šis pataikė abu metimus - 86:82. T.Heurtelis nepataikė tritaškio ir netrukus prancūzai baudavo varžovus. Serbai jau šokinėjo. Liko žaisti 7 sekundes ir jie šventė pergalę. N.Bjelica dar pataikė abu baudos metimus - 88:82.

Likus porai sekundžių po N.Batumo tritaškio prancūzai atsilikinėjo 85:88. Serbai dar spėjo pataikyti du baudos metimus.

***

Ramūs. Prancūzijos rinktinė į dvikovą su iki tol visus lengvai įveikusia Ispanija stojo kaip mačo autsaiderė. Bet jau nuo pat pradžių prancūzai pademonstravo, kad taip nesijaučia. Jie vis išsiverždavo, ispanai vydavosi, bet taip ir nesugebėjo palaužti Europos čempionų dvasios. Prancūzija šventė pergalę 65:52. Jų ramumas turėtų įvaryti nemažai baimės varžovams.

Atkeršijo. Serbijos krepšininkai irgi nebuvo favoritai, o dar visi prisiminė, kad grupėje jie pralaimėjo Brazilijai. Tačiau serbai pademonstravo ryžtą, jėgą ir vienybę. Puikiai mėčiusi Serbijos rinktinė 84:56 nugalėjo brazilus ir aiškiai parodė, kad turi rimtų ambicijų į medalius.

Varžovas. Pralaimėtojas žais dėl trečiosios, o nugalėtojas – dėl pirmosios vietų. Aukso sieks ir JAV krepšininkai, kuriems Lietuvos rinktinė ketvirtadienį priešinosi du kėlinius, o tada sutiko likimą, pažįstamą visoms čempionato rinktinėms, kurios žaidė su amerikiečiais. Lietuviai pralaimėjo 68:96.