Kauno „Žalgiris“ sensacingai krito mače su Utenos „Juventus“

Rungtynių akimirka.<br>P.Mantauto nuotr.

Sep 30, 2014, 7:54 PM, atnaujinta Jan 29, 2018, 2:23 AM

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas prasidėjo vos prieš savaitę, o jau užfiksuota sensacija. Ją pateikė Dainius Adomaitis ir Utenos „Juventus“ klubas. Antradienį „Juventus“ komanda Kaune kovojo iki pat paskutinių sekundžių ir galiausiai tėškė antausį Kauno „Žalgirio“ krepšininkams. Lietuvos čempionus „Juventus“ nugalėjo 76:75 (20:16, 21:28, 20:15, 15:16).

Dušas. Kauno „Žalgiriui“ pradžia nebuvo labai sėkminga ir įpusėjus kėliniui D.Adomaitis džiaugėsi pranašumo 8:5. Netrukus E.Stanionis privertė G.Krapiką prašyti minutės pertraukėlės. Po jo dvitaškio „Juventus“ pirmavo 10:5. Minutės pertraukėlė davė vaisių – V.Kariniausias pataikė tritaškį, o D.Songaila dvejais baudų metimais ekipą priartino iki 10:12. Bet pirmąjį kėlinį laimėjo „Juventus“ ekipa – 20:16.

Atsigavo. Ilgai laukti nereikėjo ir „Žalgiris“ po A.Gudaičio ir D.Songailos metimų rezultatą išlygino – 20:20. Tačiau D.Pakamanis vėl paskatino sušukti Utenos ekipos gerbėjus – 23:20. Įpusėjus antrajam kėliniui rezultatas buvo 29:29. Vėliau žalgiriečiai įsibėgėjo ir kai likus žaisti porą minučių iki kėlinio pabaigos A.Milaknis pataikė tritaškį, jie pirmavo 42:37. Į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo pirmaudamas 44:41.

Intriga. Trečiojo kėlinio starte rezultatas greitai buvo išlygintas – 46:46. Intriga tęsėsi visą kėlinį – nė vienai komandai nepavyko susikrauti didesnio pranašumo. Įpusėjus kėliniui 56:54 pirmavo „Juventus“ krepšininkai. Jie savo pranašumą išlaikė iki ketvirčio pabaigos, kai tritaškį pataikė S.Buterlevičius – 61:59.

Finišas. Ketvirtojo kėlinio starte po A.Milaknio tritaškio „Žalgiris“ išsiveržė 68:65. Netrukus D.Pakamanis skirtumą sumažino iki 66:68. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo tokiu pat rezultatu. Likus žaisti keturias minutes „Žalgiris“ pirmavo 70:69. Netrukus R.Broadusas dviem taškais išvedė savo ekipą į priekį – 71:70. Likus žaisti šiek tiek mažiau nei porą minučių L.Lekavičius tritaškiu priartino savo ekipą 75:76. Kauno komanda rengė paskutinę mačo ataką, bet jos neišpildė.

Ataka. Paskutinę ataką rengęs L.Lekavičius nusprendė ją baigti pats ir buvo netaiklus. Kamuolį puolime atkovojo R.Javtokas, kuris buvo priverstas mesti iš toli. Jo metimas skriejo pro šalį.

Statistika.

Kauno „Žalgiris“: L.Lekavičius 16, A.Milaknis 12, D.Songaila 10, R.Javtokas ir A.Gudaitis po 8, V.Lipkevičius 7, E.Ulanovas 6, V.Kariniauskas 5, P.Jankūnas 2, T.Dimša 1.

Utenos „Juventus“: A.Šikšnius ir R.Broadusas (9 rez. Perd.) po 14, S.Buterlevičius 13, N.Barinovas 8, V.Čepukaitis (9 atk. kam.) 7,  E.Stanionis ir D.Pakamanis 6, S.Kulvietis ir V.Dapkus po 4.

Sezonas. Turnyrą abu klubai pradėjo skirtingai. „Žalgiris“ nepasigailėjo ir 93:59 sutriuškino Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus, o „Juventus“ komanda 78:85 nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandai.

Treneris. „Juventus“ strategu vasarą tapo D.Adomaitis, neišsilaikęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos poste. Jis turėjo galimybių dirbti užsienyje, bet nutarė likti Lietuvoje su šeima.

Tikslas. „Juventus“ klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas pabrėžė, kad jau pabodo matyti ekipą septintoje vietoje, tad nori krepšininkus matyti LKL šešetuke.