„Lietuvos rytas“ serbams apie pergalę neleido nė pasvajoti

Vilniečiai Europos taurės starte pasiekė lengvą pergalę.<br>M.Kulbio nuotr.

Oct 15, 2014, 7:30 PM, atnaujinta Jan 27, 2018, 4:22 AM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Europos taurės turnyro starte nė akimirkai neleido suabejoti pergale. Pirmosiose E grupės rungtynėse Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose 92:65 (30:21, 17:8, 23:25, 22:11) nepaliko vilčių Belgrado „Partizan“ komandai.

Jau pirmojoje rungtynių pusėje 18 taškų persvarą įgijęs „Lietuvos rytas“ kontroliavo žaidimą visas 40 minučių.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – T.Leslie ir M.Lukauskis po 18, A.Kavaliauskas 14, M.Moseris ir G.Orelikas 13, A.Juškevičius ir M.Gecevičius po 5, A.Valeika 4, P.Dambrauskas 2.

„Partizan“ – Dž.Gagičius ir N.Milutinovas po 12, M.Tepičius ir E.Muričius po 9, A.Milutinovičius 7.

100 proc. Tokiu pataikymu „Lietuvos rytas“ metė baudų metimus. Tikslą pasiekė visi 16 bandymų.

Statistika. „Lietuvos rytas“ – „Partizan“ 92:65

Dvitaškiai: 20/35 (57 proc.) – 19/41 (46 proc.)

Tritaškiai: 12/29 (41 proc.) – 5/17 (29 proc.)

Baudų metimai: 16/16 (100 proc.) – 12/17 (70 proc.)

Naudingumas: 119 – 60

Tvarkaraštis. Kitą trečiadienį „Lietuvos rytas“ rungtyniaus Rumunijoje, kur testuos vietos „CSU Asesoft“ komandą su lietuviu Mariumi Runkausku. Tiesa, prieš tai sekmadienį vilniečių laukia rimčiausias iššūkis šį sezoną – pirmasis LKL mūšis su Kauno „Žalgiriu“.

Bombos. „Lietuvos rytas“ pirmajame kėlinyje pataikė net šešis tolimus metimus. Daugiausia – du, pataikė puolėjas M.Moseris. Su 8 taškais jis tapo rezultatyviausiu šeimininkų žaidėju. Tikslo nepasiekė tik keturi tritaškiai. Iš viso vilniečiai pataikė 12 iš 29 tritaškių (41 proc.).

2/14. Pirmajame kėlinyje „Lietuvos rytą“ į priekį vedė tolimi metimai, o antrajame – gynyba. „Partizan“ per ketvirtį „iš žaidimo“ pataikė tik 2 metimus iš 14 ir iš viso surinko tik 8 taškus. Tai „Lietuvos rytui“ leido iki pertraukos susikrauti užtikrintą pranašumą – 47:29.

Arena. Tarptautines rungtynes Vilniaus klubas nuo šiol žais atnaujintoje „Lietuvos ryto“ arenoje. Per vasarą ji buvo rekonstruota ir dabar gali priimti nebe 1,5, o 2,5 tūkstančio krepšinio aistruolių.

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Lietuvos rytas“ – A.Juškevičius, M.Gecevičius, T.Leslie, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Partizan“ – M.Tepičius, V.Marinkovičius, E.Muričius, A.Milutinovičius, Dž.Gagičius.

Pirmasis kėlinys

2 min. Rungtynes „Lietuvos rytas“ pradėjo rezultatyviomis M.Gecevičiaus ir T.Leslie atakomis. Bet pataikė ir serbai – 5:5.

4 min. „Partizan“ puolimas ėmė strigti, o vilniečiai atsakė A.Kavaliausko dvitaškiu ir penkiais G.Oreliko taškais – 12:5.

6 min. A.Kavaliauskas galingai sugrūdo kamuolį į krepšį, tritaškį iš aikštės kampo „smeigė“ ir A.Juškevičius, o skirtumas šoktelėjo iki aštuonių – 17:9.

8 min. „Partizan“ surengė sėkmingą atkarpą – M.Tepičius pelnė du taškus su pražanga, B.Dallo pridūrė tritaškį ir vilniečių persvara ištirpo iki dviejų taškų (17:15). Vis dėlto M.Moserio tritaškis ir M.Gecevičiaus dvitaškis leido atsikvėpti – 22:15.

10 min. Po antrojo M.Moserio tritaškio „Lietuvos ryto“ pranašumas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą (25:15). Iki ketvirčio pabaigos jo išlaikyti nepavyko, bet po 10 minučių vilniečiai turėjo apčiuopiamą persvarą – 30:21.

Antrasis kėlinys

12 min. Antrojo ketvirčio pradžioje taškus vilniečiams rinko P.Dambrauskas ir M.Lukauskis – 34:23.

14 min. „Lietuvos ryto“ tritaškiai iš neblogų padėčių ėmė skrieti pro šalį, bet vilniečių duobele gynyboje „Partizan“ nepasinaudojo – 36:25.

16 min. „Lietuvos ryto“ krepšininkai įgijo 15 taškų pranašumą – 40:25.

18 min. „Partizan“ buksavo „Lietuvos ryto“ gynyboje, bet svečius gelbėjo pačių šeimininkų dovanėlės pelnyti taškus antruoju šansu po atkovotų kamuolių puolime. Tačiau tai serbų pernelyg negelbėjo – A.Kavaliauskas dėjimu įmūrijo kamuolį į krepšį – 45:27.

20 min. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ tvirtai pirmavo 47:29.

Trečiasis kėlinys

22 min. Pirmieji taškus trečiojo kėlinio pradžioje pelnė „Partizan“, bet vilniečiai greitai atsakė dviem rezultatyviomis atakomis – 51:31.

24 min. Nesportinė pražanga dar labiau komplikavo „Partizan“ situaciją – skirtumas šoktelėjo jau iki 26 taškų (59:33).

26 min. E.Muričius ir M.Tepičius ėmė gelbėti serbus. Septyni jų taškai švelnino atotrūkį – 40:61.

28 min. „Partizan“ po dar kelių E.Muričiaus išpuolių priartėjo iki 48:61. Reikiamu metu tritaškį pataikė M.Lukauskis – 64:48.

30 min. Nuo atkaklių serbų bandymų dar labiau priartėti „Lietuvos rytą“ gelbėjo M.Lukauskio ir M.Moserio tritaškiai. Prieš ketvirtąjį kėlinį Vilniaus klubas pirmavo 70:54.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. Lemiama rungtynių atkarpa prasidėjo nerezultatyviai – 72:56.

34 min. A.Kavaliauskas ir T.Leslie dvitaškiais žlugdė paskutiniąsias „Partizan“ viltis atkurti intrigą – 76:56.

36 min. „Lietuvos ryto“ krepšininkų persvara nebekėlė abejonių – 85:60.

40 min. „Lietuvos rytas“ rungtynes laimėjo