R.Kurtinaitis ir M.Runkauskas galingai startavo Europos taurėje

R.Kurtinaičio auklėtiniai šventė lengvą pergalę.<br>V.Balkūno nuotr.

Oct 15, 2014, 9:26 PM, atnaujinta Jan 27, 2018, 4:06 AM

Europos taurės turnyro starte netrūko rezultatyvių lietuvių pasirodymų, bet ne visi tautiečiai džiaugėsi pergalėmis.

Lietuviai. Rimo Kurtinaičio vadovaujamas Maskvos srities „Chimki“ klubas 94:65 (21:18, 26:10, 24:13, 23:24) namuose nepaliko vilčių Rygos VEF krepšininkams.

Naudingiausiai rungtyniavo Eurolygos finalo MVP, Eurolygos čempionas Tyrese‘as Rice‘as, pelnęs 16 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

Tarp rezultatyviausiųjų buvo ir buvęs žalgirietis Marko Popovičius, pridėjęs ne tik 10 taškų, bet ir 8 rezultatyvius perdavimus.

Lietuviškų klubų dvikovoje dramatišką pergalę pasiekė Emilijos Redžo „Grissin Bon“ klubas, namie 70:67 (9:11, 26:20, 14:19, 21:17) palaužęs Bambergo „Brose“ komandą.

Lemiamą tolimą metimą, galėjusį išplėšti pratęsimą, prametė „Brose“ atstovaujantis lietuvis Mindaugas Katelynas.

Jis per 15 minučių nepelnė nė taško (0/3 dvit., 0/3 trit.), atkovojo kamuolį, suklydo 2 ir prasižengė 3 kartus (-9 naud. bal.).

Geriau mačas susiklostė pergalę šventusiems Rimantui Kaukėnui ir Kšištofui Lavrinovičiui.

R.Kaukėnas per 38 minutes įmetė 13 taškų (2/5 dvit., 2/6 trit., 3/4 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 2 ir prasižengė 1 kartą.

K.Lavrinovičius žaidė 17 minučių, pelnė 6 taškus (2/4 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, kartą suklydo ir išnaudojo pražangų limitą.

Benas Veikalas įmetė 17 taškų, bet jo atstovaujama Bonos „Telekom“ ekipa savų sirgalių akivaizdoje 83:86 (16:21, 26:24, 22:13, 19:28) nusileido Strasbūro SIG klubui.

B.Veikalas per 28 minutes pataikė 3 dvitaškius iš 4, 3 tritaškius iš 6, 2 baudas iš 2, atkovojo 4 ir perėmė 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir 3 kartus prasižengė.

Tadas Klimavičius Bonos komandoje per 23 minutes pasižymėjo 8 taškais (4/10 dvit.), sugriebė 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, suklydo 2 ir prasižengė po 1 kartą.

Kęstučio Kemzūros treniruojama Nimburko ČEZ ekipa svečiuose 76:78 (17:17, 11:20, 26:20, 22:21) nusileido Nansi SLUC krepšininkams.

Varžovai. „Lietuvos ryto“ varžovų grupėje Mariaus Runkausko atstovaujamas Ploješčio „Asesoft“ klubas išvykoje 81:75 (23:20, 20:16, 19:17, 19:22) nelauktai parklupdė Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“.

Lietuvis per 29 minutes įmetė 15 taškų (3/3 dvit., 2/5 trit., 3/4 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 1 ir prasižengė 2 kartus, surinko 15 naudingumo balų.

Jis buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose.

Kitoje dvikovoje Bandirmos „Banvit“ namuose 80:76 (14:19, 19:16, 19:15, 28:26) įveikė Jeruzalės „Hapoel“ ekipą.

Nugalėtojams Sammy Mejia pelnė 17 taškų.