L. Kleiza ir M. Pocius: vienodas scenarijus, skirtinga baigtis

Kitaip nei L.Kleiza, M.Pocius džiaugėsi pergale.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Oct 24, 2014, 12:05 PM, atnaujinta Jan 24, 2018, 8:40 PM

Eurolygos rungtynės, kuriose žaidė Martynas Pocius ir Linas Kleiza, vyko labai panašiai. Tačiau jų baigtis dviem lietuviams sukėlė priešingas emocijas: M.Pocius ir Stambulo „Galatasaray“ – pirmą sykį šį sezoną laimėjo, L.Kleiza ir Milano „Emporio Armani“ – jau antrą kartą pralaimėjo.

Dar iki pertraukos surengtas galingas spurtas nulėmė nugalėtojus per ketvirtadienį Stambule ir Milane vykusias Eurolygos rungtynes. Stambulo „Galatasaray“ bei „Barcelona“ greitai apčiuopė silpnąsias varžovų vietas ir dar antrajame kėlinyje įgijo tokį pranašumą, kokio panaikinti beveik neįmanoma.

„Galatasaray“ savo aikštėje nugalėjo „Valencia“ ekipą 71:64, o „Barcelona“ išvykoje pranoko Milano „Emporio Armani“ komandą 78:63.

Spurtas. „Galatasaray“ savo krepšį užrišo dar pirmajame kėlinyje, kurio viduryje pradėjo spurtą 23:2, ir iki 13-osios min. įgijo triuškinamą persvarą 31:12. Trečiajame kėlinyje atsitokėję svečiai pradėjo artėti, o paskutinę minutę sumažino skirtumą iki 5 taškų, bet „Galatasaray“ atsilaikė.

Stambulo ekipos gynėjas Martynas Pocius žaidė 29,5 min. ir pelnė 8 taškus (4/5 dvitaškių, 0/3 tritaškių).

„Ši pergalė mums buvo labai svarbi. Du krepšininkai nežaidė dėl traumų, o Nolaną Smithą nušalinome dėl drausmės pažeidimų, – sakė „Galatasaray“ treneris Erginas Atamanas. – Tačiau mūsų lyderis Carlosas Arroyo pirmoje pusėje žaidė nuostabiai, o paskui jį pasitempė visa komanda“.

Laimingi. Linas Kleiza ir jo komandos draugai lemiamą kirtį praleido antrajame kėlinyje, kai pralaimėjo trumpą tarpsnį 0:13 ir 15-ąją min. atsiliko 21:38. Nuo tada „Barcelona“ beveik visą laiką pirmavo dviženkliu skirtumu.

L.Kleiza žaidė 26 min., pelnė 10 taškų (3/4 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/2 baudų) ir atkovojo 5 kamuolius.

Katalonijos komanda į Lombardijos sostinę atvyko be susižeidusio Juano Carloso Navarro. Jį gerai pavadavo Alejandro Abrinesas. 21 metų gynėjas pelnė 21 tašką ir pasiekė karjeros rekordą.

„Šiandien žaidėme labai gerai. Pamatysime, kas atsitiks vėliau, bet šiuo metu esame tiesiog laimingi, nes nugalėjome stiprius varžovus jų aikštėje“, – kalbėjo „Barcelona“ treneris Xavieras Pascualis.

Rusai. Neįprastą vaizdą pamatė Maskvos CSKA gerbėjai. Per rungtynes Rusijos sostinėje su Tel Avivo „Maccabi“ ekipa šeimininkams daugiau nei pusę taškų pelnė rusai.

Maskvos komandoje dėl traumų negalėjo žaisti net keturi krepšininkai, todėl CSKA įregistravo vos keturis užsieniečius, o treneris Dimitris Itoudis turėjo pasikliauti vietos žaidėjais. Jie nenuvylė ir surinko net 51 iš 99 taškų, o CSKA įtikinamai 99:80 pranoko Eurolygos čempionus, kuriems irgi trūko dviejų pagrindinio penketo krepšininkų.

„Armiečiai“ visus reikalus sutvarkė trečiajame kėlinyje, kai laimėjo trumpą tarpsnį 18:2 ir nutolo 68:45.

Beje, mažiau nei prieš pusmetį šios komandos žaidė Eurolygos pusfinalyje. Tada pergale džiaugėsi „Maccabi“.

Arena. Pirmąsias Eurolygos rungtynes savo aikštėje žaidė Zgoželeco „Turow“ komanda. Tačiau į Zgoželecą Eurolyga dar neatvyko, nes nauja arena šiame 33 tūkst. gyventojų turinčiame mieste bus baigta tik lapkričio viduryje.

Dėl to „Turow“ priėmė Stambulo „Fenerbahce“ klubą kitame Lenkijos mieste Liubine. Jo sirgalių Lenkijos čempionai nenudžiugino. Zgoželeco komanda iškart atsiliko 0:13 ir pralaimėjo 76:91.

Nudžiugino tik vienas jauniausių „Turow“ krepšininkų. 20-metis puolėjas Damianas Kuligas pelnė net 23 taškus.

Nuopolis. Antrą savaitę iš eilės labai prastai žaidė vienas geriausių šio amžiaus krepšininkų Dimitris Diamantidis. Atėnų „Panathinaikos“ gynėjas per rungtynes išvykoje su Miuncheno „Bayern“ į krepšį metė 8 kartus, bet nepelnė nė vieno taško.

„Panathinaikos“ pralaimėjo 75:81.

Pirmajame ture D.Diamantidis į Zgoželeco „Turow“ krepšį įmetė 2 taškus. Tiesa, tada 34 metų graikas atakavo daug rečiau – metė tik dukart.

Eurolyga. 2-asis turas

B grupė

Maskvos CSKA – Tel Avivo „Maccabi“ 99:80. S.Weemsas 18, A.Kaunas 17, M.Teodosičius 15, 11 rez.perd., A.Voroncevičius 13, 11 atk.kam./ B.Randle‘as 18, S.Landesbergas 14. 4785 žiūrovai.

C grupė

Milano „Emporio Armani“ – „Barcelona“ 63:78. D.Hackettas 15, A.Gentile ir S.Samuelsas po 11, L.Kleiza 10/ A.Abrinesas 21, T.Pleissas 16, D.Thomasas 12. 9800 žiūrovų.

Miuncheno „Bayern“ – Atėnų „Panathinaikos“ 81:75. D.Savanovičius 20, N.Džedovičius 14/ E.Batista 18, V.Jankovičius 17, A.Fotsis 15. 5758 žiūrovai.

Zgoželeco „Turow“ – Stambulo „Fenerbahce“ 76:91. D.Kuligas 23, M.Collinsas 20/ A.Goudelockas 27, E.Preldžičius 16. 1773 žiūrovai.

D grupė

Klaipėdos „Neptūnas“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 83:81. D.Gailius 19, M.Shakuras 11, D.Zavackas 10/ M.Williamsas 23, J.Blažičius 16. 5400 žiūrovų.

Stambulo „Galatasaray“ – „Valencia“ 71:64. C.Arroyo 16, Z.Ercegas 12, F.Aldemiras 10, 12 atk.kam., ... M.Pocius 8/ L.Harangody 16. 6540 žiūrovų.