Tvirtovė: „Žalgiris“ savo aikštėje sutrypė Rusijos klubą – 97:63

Rungtynių akimirka.<br>M.Patašiaus nuotr.

Oct 24, 2014, 4:51 PM, atnaujinta Jan 24, 2018, 7:09 PM

Kauno „Žalgiris“ iškaršė kailį Eurolygos debiutantams ir pasiuntė žinutę visiems būsimiems varžovams – namų arenoje niekas lengvų kovų tikėtis neturėtų. Penktadienį Gintaro Krapiko auklėtiniai sužaidė pirmąjį elitinės lygos sezono mačą namuose ir sirgaliams dovanojo puikią šventę. Įsibėgėjęs „Žalgiris“ be jokio gailesčio 97:63 (23:17, 25:7, 27:18, 22:21) trypė Ainaro Bagatskio treniruojamą Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ komandą.

Plojimai. Kai iki mačo pabaigos likus žaisti 3 minutes Lukas Lekavičius sėdo ant suolo, „Žalgirio“ sirgaliai palydėjo jį plojimais. Žaidėjas buvo pelnęs 6 taškus, tačiau L.Lekavičius savo simpatijas pelnė juodu darbu ir įgūdžiais vadelioti ekipą.

Mačas. Kitą Eurolygos mačą „Žalgiris“ žais spalio 30 dieną. Svečiuose „Žalgiris“ susitiks su Turkijos klubu Stambulo „Anadolu Efes“.

Zona. Kauno komanda per pirmąją pusę į svečių krepšį pataikė keturiolika dvitaškių iš baudos aikštelės. Iš viso žalgiriečiai per rungtynes sumetė 27 taiklius metimus iš varžovų baudos aikštelės.

Persvara. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai per du kėlinius surinko dvigubai daugiau taškų nei varžovai – 48:24.

Kamuoliai. Kauno komanda atsikovojo daugiau kamuolių, tačiau „Nižnij Novgorod“ rimtai padirbėjo po šeimininkų krepšiu. Rusijos klubo krepšininkai atkovojo 18 kamuolių puolime. Tiek pat – kiek ir gynyboje. „Žalgiris“ atkovojo 6 kamuolius puolime.

Taiklumas. Žalgiriečiai dvitaškius mėtė 81 proc. taiklumu, tritaškius – 33 proc., o baudas – 75 proc. Kauno ekipa taip pat atkovojo 20 kamuolių, o varžovai – 12. Žemutinio Naugardo ekipa dvitaškius mėtė 40 proc., tritaškius – 10 proc., o baudas – 62 proc. taiklumu.

Statistika.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 13, D.Songaila ir J.Andersonas ir R.Javtokas po 12, V.Kariniauskas 11, A.Gudaitis (7 atk. kam.) 10, V.Lipkevičius 9, L.Lekavičius 6, A.Milaknis 5, T.Dimša 4, D.Tarolis 2, E.Ulanovas 1.

„Nižnij Novgorod“: T.Rochestie 16, T.Thompkinsas 10, A.Parachovskis 9, V.Ivlevas ir T.Kinsey po 7, W.Danielsas 6, D.Chvostovas ir I.Saveljevas po 4.

„Žalgiris“ – „Nižnij Novgorod“

Dvitaškiai: 35/48 (72 proc.) – 18/47 (38 proc.)

Tritaškiai: 4/11 (36 proc.) – 4/17 (23 proc.)

Baudų metimai: 15/20 (75 proc.) – 15/29 (51 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 39 (6 puolime) – 36 (18 puolime)

Perimti kamuoliai: 6 – 8

Rezultatyvūs perdavimai: 22 – 14

Klaidos: 14 – 15

Rungtynės.

1 min. Pirmąją ataką rengė žalgiriečiai ir netrukus ją baigė dvitaškiu - 2:0. Netrukus A.Gudaitis sutrukdė varžovui pelnyti taškus.

2 min. I.Saveljevas padarė klaidą, bet V.Kariniauskui pataikyti nepavyko. Galiausiai savo taškus pelnė ir svečiai - 2:1.

3 min. Kauno ekipos sirgaliai paplojo P.Jankūnui, pelniusiam gražius taškus - 4:3. Netrukus jis pakartojo metimą - 6:5.

4 min. A.Gudaitis pataikė dvitaškį, tuomet A.Parachovskis suklydo ir D.Songaila greitą ataką baigė dvitaškiu - 10:5.

5 min. V.Kariniauskas perėmė kamuolį iš D.Chvostovo ir pridėjo dar du taškus - 12:5. Netrukus A.Parachovskis nutraukė spurtą - 7:12.

6 min. J.Andersonas pakėlė sirgalius nuo suolo, kai pataikė tritaškį - 15:7. D.Songaila rado vietos po krepšiu ir pridėjo du taškus - 17:8.

8 min. T.Rochestie perėmė kamuolį, perdavė šį W.Danielsiui, o jis privertė prasižengti R.Javtoką. Netrukus W.Danielsas pataikė abu metimus – 13:17. R.Javtoko atsakas buvo du taškai – 19:13.

9 min. T.Thompkinsas padarė klaidą, bet netrukus D.Songaila suklydo. Netrukus T.Rochestie džiaugėsi dvitaškiu – 15:19. Netrukus žalgiriečiai atsakė serija taškų ir kėlinį laimėjo 23:17.

11 min. Komandos apsikeitė netaikliais metimais.

12 min. Tylą nutraukė R.Javtokas, metęs kabliu - 25:17. Netrukus jis ir vėl metė kabliu, tik šįkart išprovokavo pražangą. Abu R.Javtoko baudos metimai buvo taiklūs - 27:17.

13 min. A.Bagatskis nurodė savo auklėtiniams spausti žalgiriečius, tačiau šie tai darė nuo aikštės vidurio. Netrukus tylą nutraukė T.Rochestie, pataikęs du taškus - 19:27.

14 min. Prie baudų metimo linijos stojo A.Gudaitis. Jis pataikė vieną metimą - 19:28. Bet netrukus P.Jankūnas pataikė tritaškį - 31:19.

15 min. Kai P.Jankūnas nesunkiai pelnė du taškus, pasinaudojęs ūgio pranašumu prieš varžovą, „Nižnij Novgorod“ treneris paprašė minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ pirmavo 33:19.

17 min. A.Gudaitis atsikovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus – 35:19. Nerukus po P.Jankūno taškų žalgiriečiai pirmavo 40:21.

19 min. R.Javtokas pelnė 4 taškus iš eilės ir „Žalgiris“ pirmavo 48:24. Tokiu rezultatu kėlinys ir baigėsi.

22 min. Kauno „Žalgirio“ treneris G.Krapikas prašė minutės pertraukėlės, kai „Nižnij Novgorod“ trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 7:0 – 31:48.

23 min. T.Kinsey pratęsė spurtą po minutės pertraukėlės - 33:48. Žalgiriečių tylą nutraukė V.Kariniauskas - 50:33.

25 min. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 52:38.

26 min. D.Songaila greitą ataką baigė taškais iš po krepšio – 57:38.

27 min. Pirmuosius taškus pelnė L.Lekavičius, kuris pirmą kartą atakavo iš žaidimo - 59:38. O netrukus V.Lipkevičius pataikė tritaškį - 62:38. O štai jis perėmė kamuolį ir pelnė du taškus su pražanga - 64:38.

28 min. Į lemiamą kėlinį žalgiriečiai išėjo pirmaudami 75:41.

32 min. L.Lekavičius atsikovojo kamuolį po savuoju krepšiu ir tada perbėgo visą aikštę ir pelnė du taškus su pražanga – 78:46.

33 min. Žalgiriečiai po varžovų krepšiu atsikovojo du kamuolius iš eilės, bet A.Milaknis metė pro šalį. Galiausiai baudas metė A.Gudaitis – 81:48.

35 min. A.Gudaitis krovė į krepšį - 84:53.

36 min. D.Tarolis pelnė du taškus ir žalgiriečiai tuomet pirmavo 86:57.

37 min. D.Songaila nesunkiai pataikė dvitaškį. Kauno ekipa pirmavo 88:57. Rungtynėse įtampos tikrai nebuvo. Žalgiriečiai tiesiog užtikrintai žygiavo pergalės link.

38 min. V.Kariniauskas pataikė tritaškį ir įsirašė 9-ąjį tašką - 93:62.

39 min. Šeimininkai laimėjo 97:63.

Starto penketai. „Žalgiris“: V.Kariniauskas, J.Andersonas, E.Ulanovas, P.Jankūnas, A.Gudaitis.

„Nižnij Novgorod“: A.Parachovskis, S.Antonovas, D.Chvostovas, T.Kinsey, I.Saveljevas.

***

Kovos. Eurolygos starte „Žalgirio“ krepšininkai stojo į mūšį su vicečempione Madrido „Real“ komanda. „Žalgiris“ išvykoje pralaimėjo 71:80. „Nižnij Novgorod“ komanda pirmajame etape žaidė su kita debiutante Sasario „Banco di Sardegna“ ekipa ir laimėjo 88:86.

Reikalas. G.Krapikas prieš rungtynes pasiuntė žinią varžovams: „Mūsų reikalas Eurolyga namuose pradėti pergale“, - sakė jis.

Treneris. Rusijos komandą treniruoja latvis Ainaras Bagatskis, prieš 8 metus pats stovėjęs prie „Žalgirio“ vairo.

Dėmesys. Aikštėje sirgalių dėmesys ir vėl kryps į jaunąjį „Žalgirio“ įžaidėją Luką Lekavičių, kuriam patikimos visos ekipos gijos. Į rikiuotę sugrįžo Vaidas Kariniauskas – antrasis ekipos įžaidėjas.