NBA: D. Rose‘o sugrįžimas, „Lakers“ vargai ir „Heat“ po LeBrono

„Knicks“ – „Bulls“ mačo akimirka.<br>AP nuotr.

2014-10-30 07:23, atnaujinta 2018-01-24 04:59

Derrickas Rose‘as grįžo į NBA aikštę po beveik metų pertraukos, „Los Angeles Lakers“ klubui pergalių neatneša net ir rezultatyviai žaidžiantis Kobe Bryantas, Russellas Westbrookas sezoną pradėjo įspūdingu žaidimu puolime. Tai – įdomiausi įvykiai iš antrosios NBA sezono dienos.

Juokas. Derrickas Rose‘as žaidė vos 21 minutę, bet ilgiau aikštėje jo laikyti nereikėjo – „Chicago Bulls“ išvykoje 104:80 (24:20, 29:23, 31:17, 20:20) nepasigailėjo „New York Knicks“ ir sugadino Dereko Fisherio debiutą vyriausiojo trenerio poste.

D.Rose‘as pelnė 13 taškų (3/4 dvit., 0/3 trit., 7/8 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Buvo smagu sėdėti ant suolo ir juoktis, kalbėti su bet kuriuo komandos draugu, sėdančiu greta“, – visai kitokį jausmą sėdint ant atsarginių suolo su „Bulls“ apranga, o ne kostiumu apibūdino D.Rose‘as.

Po pertraukos treneris Tomas Thibodeau tausojo įžaidėją ir davė jam pasireikšti tik 7 minutes.

Pau Gasolis „Bulls“ gretose debiutavo 21 tašku ir 11 atkovotų kamuolių, Tajus Gibsonas įmetė 22 (8 atk. kam.).

„Knicks“ trūko lyderio – Carmelo Anthony surinko tik 14 taškų (5/13 met.), Amar‘e Stoudemire‘as – 12 (8 atk. kam.).

Kivirčas. Kobe Bryantas padarė viską, kad „Los Angeles Lakers“ džiaugtųsi pirmąja pergale, bet jo rezultatyvumo nepakako įveikti net ir „Phoenix Suns“ ekipą – 99:119 (19:33, 31:26, 23:39, 26:21).

K.Bryantas per 28 aikštėje praleistas minutes įmetė 31 tašą (11/25 met.). Gynėjas užsidirbo techninę pražangą, kai įsivėlė į konfliktą su „Suns“ gynėju Ericu Bledsoe. Pastarasis už antrąją techninę buvo išvarytas iš aikštės.

„Lakers“ žvaigždė į konfliktą pateko jau antrosiose rungtynėse iš eilės. Pirmosiose jis apsižodžiavo su „Houston Rockets“ vidurio puolėju Dwightu Howardu.

K.Bryantui geriausiai talkino Edas Davisas (9 atk. kam.) ir Wayne‘as Ellingtonas, pridėję atitinkamai 14 ir 13 taškų.

„Suns“ rezultatyviausiai žaidė 23 taškus surinkęs Isaiah Thomasas (4/4 dvit., 5/7 trit., 20 min.), 21 įmetė Marcusas Morrisas. Slovėnas Goranas Dragičius pridūrė 18 taškų.

Ištikimybė.Miami Heat“ klubas pradėjo naują erą po LeBrono Jameso išvykimo į „Cleveland Cavaliers“. NBA vicečempionai namuose 107:95 (22:28, 31:24, 19:18, 35:25) įveikė „Washington Wizards“ krepšininkus.

L.Jameso taškus kompensavo Chriso Bosho (15 atk. kam.), Norriso Cole‘o ir Dwyane‘o Wade‘o trejetas – krepšininkai surinko atitinkamai 26, 23 ir 21 tašką.

Geriausią NBA žaidėją pakeitęs Luolas Dengas per 30 minučių įmetė 12 taškų.

„Wizards“ gretose Drew Goodenas ir Marcingas Gortatas pelnė po 18 taškų.

Prieš rungtynes 11-a sezonų „Heat“ komandai atidavęs Udonis Haslemas kreipėsi į ištikimiausius sirgalius prašydamas palaikymo.

Majamis nenusisuka nuo klubo – 11-ąjį sezoną iš eilės pirmosiose rungtynėse išparduoti visi bilietai.

Rezultatyviausias. Rezultatyviausiu nakties žaidėjo tapo „Oklahoma City Thunder“ gynėjas Russellas Westbrookas. Tačiau net ir 38 jo taškų nepakako nugalėti „Portland Trail Blazers“ krepšininkų, kurie namuose triumfavo 106:89 (29:34, 20:20, 26:23, 31:12).

R.Westbrookas pataikė 11 metimų iš 26 ir realizavo net 15 baudos metimų iš 16, taip pat atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Dėl traumos „Thunder“ ekipai nepadėjo naudingiausias praėjusio sezono žaidėjas Kevinas Durantas, o geriausiai R.Westbrookui talkino atitinkamai 14 ir 10 taškų įmetę Lance‘as Thomasas bei Serge‘as Ibaka (8 atk. kam., 4 blk.).

„Trail Blazers“ į pergalę vedė LaMarcuso Aldridge‘o ir Westley Matthewso tandemas – 27 ir 22 taškai.