Kšyštofo vedamas „Lietuvos rytas“ patiesė Eurolygos klubą

2015-01-07 18:02, atnaujinta 2018-01-16 18:11

Kšyštofas Lavrinovičius Europos taurės „Last 32“ etapo starte pataikė ir iš baudos aikštelės, ir mesdamas tritaškį su varžovo pražanga, ir atsidūręs laisvas. Bet Zgoželeco „Turow“ nerado vaistų ne tik nuo aukštaūgio taškų, tačiau ir nuo viso „Lietuvos ryto“ puolimo. Vilniečiai pergalingai pradėjo pasirodymą antrajame etape namuose nugalėdami Eurolygos komandą 98:86 (27:16, 25:21, 24:22, 22:27).

Komentarai: V.Šeškaus ir M.Gecevičiaus bei K.Lavrinovičiaus. Naujokas. „Lietuvos ryto“ gretose Europos taurės turnyre – du naujokai. Tai – prieš Kalėdas prie komandos prisijungęs puolėjas K.Lavrinovičius ir po Naujųjų atvykęs snaiperis S.Jasaitis.

Pastarasis komandoje dar nedebiutavo ir susitikimą nuo suolo stebėjo vilkėdamas „Lietuvos ryto“ simbolika pažymėtais sportiniais drabužiais.

Tuo tarpu K.Lavrinovičius jautėsi lyg klubo senbuvis. Vien per du kėlinius nuo atsarginių suolo pakilęs puolėjas pelnė 14 taškų.

Iš viso per 19 minučių K.Lavrinovičius pelnė 22 taškus (4/7 dvit., 3/5 trit., 5/5 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir prasižengė 3 kartus.

Perdavimai. M.Gecevičius ne tik pelnė 16 taškų, bet dar atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – K.Lavrinovičius 22, M.Gecevičius 16 (10 rez. perd.), A.Kavaliauskas 13, G.Orelikas 12, A.Juškevičius 11 (5 rez. perd.), B.Baronas 10, M.Lukauskis 7, Ž.Janavičius 5, M.Moseris 2 (6 atk. kam.).

„Turow“ – M.Chylinskis 23, D.Kuligas 21, M.Collinsas 20 (11 atk. kam., 9 rez. perd.), N.Jaramazas ir B.Moldoveanu po 7, I.Zigeranovičius 4, F.Dylewiczius ir T.Tayloras po 2. Pergalės. „Lietuvos ryto“ krepšininkai per 9 pastarąsias rungtynes laimėjo 8-ias.

Eurolyga. „Turow“ sezoną pradėjo Eurolygoje, tačiau per 10 rungtynių iškovojo tik 1 pergalę ir C grupėje užėmė šeštąją vietą. Visos į „Top 16“ etapą nepatekusios Eurolygos komandos persikėlė į Europos taurę.

Statistika. „Lietuvos rytas“ – „Turow“ 98:86

Dvitaškiai: 25/45 (55 proc.) – 24/40 (60 proc.)

Tritaškiai: 11/22 (50 proc.) – 9/30 (30 proc.)

Baudų metimai: 15/20 (75 proc.) – 11/12 (91 proc.)

Naudingumas: 121 – 94

Sistema. Kiti du „Lietuvos ryto“ varžovai – Ostendės „Telenet“ ir „Sevilla“. Į Europos taurės aštuntfinalį pateks dvi geriausios grupės komandos.

Tvarkaraštis. Kitą trečiadienį „Lietuvos rytas“ Belgijoje susitiks su „Telenet“, o sausio 21-ąją namuose priims svečius iš Ispanijos – „Sevilla“.

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Lietuvos rytas“ – A.Juškevičius, M.Gecevičius, M.Lukauskis, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Turow“ – M.Collinsas, T.Tayloras, M.Chylinskis, F.Dylewiczius, I.Zigeranovičius.

Pirmasis kėlinys

2 min. Mačą šiek tiek geriau pradėjo „Lietuvos rytas“ – 4:2.

4 min. Susitikimas vyko nerezultatyviai. A.Kavaliauskas dvitaškiu išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 6:4.

6 min. Įsibėgėję A.Kavaliauskas ir M.Gecevičius didino skirtumą iki šešių taškų – 12:6.

8 min. B.Baronas padidino pranašumą iki 9 taškų – 19:10.

10 min. „Lietuvos rytas“ pirmąjį kartą įgijo dviženklį skirtumą (21:10). Po 10 minučių vilniečiai pirmavo 27:16.

Antrasis kėlinys

12 min. K.Lavrinovičiaus tritaškis pakėlė vilniečius iš savo vietų – 34:20.

14 min. B.Barono tritaškis „Lietuvos rytui“ sukaupė solidų 17 taškų pranašumą – 40:23.

16 min. „Lietuvos rytas“ pateko į duobę. „Turow“ ėmė artintis – 29:40.

18 min. G.Oreliko tritaškis ir K.Lavrinovičiaus dvitaškis privertė „Turow“ prašyti minutės pertraukėlės – 47:31.

20 min. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ užtikrintai pirmavo 52:37.

Trečiasis kėlinys

22 min. Teisėjai „Turow“ legionieriui T.Taylorui skyrė techninę pražangą. Už penktąją pražangą jis buvo priverstas palikti aikštelę. Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ tvirtai laikė pranašumą – 58:40.

24 min. „Lietuvos rytas“ po A.Juškevičiaus dvitaškio įgijo 20 taškų persvarą – 66:46.

26 min. „Turow“ šiek tiek sumažino atsilikimą – 51:66.

28 min. K.Lavrinovičius pataikė tritaškį net ir su varžovo pražanga. Kai „Turow“ bandė spurtuoti, taiklūs „Lietuvos ryto“ metimai tapo puikiu atsaku įsibėgėjusiems lenkams – 72:53.

30 min. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ buvo atsiplėšęs 17 taškų pranašumu – 76:59.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. Ketvirtojo kėlinio pradžioje grėsmės „Lietuvos ryto“ persvarai nekilo – 80:61.

34 min. K.Lavrinovičius su 22 taškais sėdosi ant atsarginių suolo. Vilniečiai suolelio link jį palydėjo garsiais plojimais. „Lietuvos rytas“ pirmavo 87:66.

36 min. Situacija aikštelėje pernelyg nesikeitė – 92:74.

38 min. Po M.Gecevičiaus tritaškio vilniečių pergale nebebuvo galima net suabejoti - 96:74.

40 min. „Lietuvos rytas“ šventė pergalę.