Jonas Valančiūnas sudrebino NBA rezultatyvumo rekordu

J.Valančiūnas sužaidė rezultatyviausią savo mačą NBA.<br>AP nuotr.

Jan 13, 2015, 6:05 AM, atnaujinta Jan 16, 2018, 6:57 AM

Jonas Valančiūnas pirmąjį kartą NBA perkopė 30 pelnytų taškų ribą, tačiau net ir fantastiško 22 metų vidurio puolėjo žaidimo puolime nepakako „Toronto Raptors“ (25/12) pergalei. Lietuvio vedamas Toronto klubas 111:114 (32:20, 28:28, 23:34, 28:32) nusileido „Detroit Pistons“ krepšininkams (14/24).

J.Valančiūnas per 36 minutes pataikė net 14 dvitaškių iš 15 ir įmetė 31 tašką (3/4 baud.), sugriebė 12 atšokusių kamuolių, blokavo metimą, suklydo 2 ir prasižengė 4 kartus.

„Jaučiuosi pakankamai blogai, nes mes pralaimėjome. Rungtynės buvo sunkios. Jau turėjome juos, bet „Pistons“ rado būdą išsigelbėti“, – po rungtynių krimtosi J.Valančiūnas.

Galingai mačą pradėjęs J.Valančiūnas vien per pirmąjį kėlinį surinko 14 taškų. Iki pertraukos jo sąskaitoje buvo 22 taškai.

Pirmojo kėlinio viduryje J.Valančiūnas su K.Lowry surezgė derinį „žemė-oras“ – po „centro“ dėjimo „Raptors“ pranašumas pasiekė 12 taškų (24:12).

Tačiau Toronto klubas neišlaikė persvaros ir lemiamomis minutėmis užvirė atkakli kova. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes J.Valančiūnas buvo persvėręs rezultatą – 106:105.

Bet „Pistons“ atsakė taikliais tritaškiais, o lemiamoje atakoje, kurioje „Raptors“ galėjo išplėšti pratęsimą (111:114), kamuolį iš K.Lowry rankų pavogė rezultatyviausiai Detroito komandoje žaidęs Brandonas Jenningsas.

J.Valančiūnas griebėsi už galvos - rezultatyviausios jo rungtynės NBA pažymėtos pralaimėjimu.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti pusantros minutės „Raptors“ treneris Dwane‘as Casey pasodino Lietuvos krepšininką ant suolo. Bet toks sprendimas Toronto ekipos neišgelbėjo.

Aukštaūgiui geriausiai talkino 16 taškų pridėjęs Greivisas Vasquezas, Louisas Williamsas pelnė 15, Amiras Johnsonas (10 atk. kam.) ir Terrence‘as Rossas – po 12 taškų.

„Pistons“ komandai B.Jenningsas (10 rez. perd.) surinko 34, Gregas Monroe (10 atk. kam.) – 22 taškus.

Tai buvo penktasis „Raptors“ pralaimėjimas per šešerias pastarąsias rungtynes.

Išsiuntę Joshą Smithą į Donato Motiejūno „Houston Rockets“ komandą „Pistons“ laimėjo devynerias pastarąsias rungtynes iš dešimties