Galingas belgų spurtas nugvelbė pergalę iš „Lietuvos ryto“

Rungtynių Belgijoje akimirka.<br>R.Declercko nuotr.

Jan 14, 2015, 8:30 PM, atnaujinta Jan 16, 2018, 1:51 AM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai ketvirtojo kėlinio viduryje turėjo 7 taškų persvarą, tačiau žaibiškai lietuvius užklupusi Ostendės „Telenet“ komanda nugvelbė pergalę iš Virginijaus Šeškaus panosės. Europos taurės „Last 32“ etape „Lietuvos rytas“ patyrė pirmąją nesėkmę – 69:75.

Po Kšyštofo Lavrinovičiaus dvitaškio „Lietuvos rytas“ 36-ąją minutę pirmavo 69:62, bet „Telenet“ pelnė 13 taškų be atsako ir aikštės viduryje šoko pergalės šokį.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – M.Gecevičius 19 (5/7 trit.), K.Lavrinovičius 13, G.Orelikas 12 (4/10 trit.), Ž.Janavičius 9, M,Moseris 7 (7 atk. kam.), B.Baronas 4, M.Lukauskis 3, A.Kavaliauskas 2.

„Telenet“ – J.Prince‘as 20, M.Ponitka 18 (9 atk. kam.), W.Wilkinsonas 10, P.Gillet 9, K.Boukichou 7 (9 atk. kam.).

Statistika. „Telenet“ – „Lietuvos rytas“ 75:69

Dvitaškiai: 23/50 (46 proc.) – 10/20 (50 proc.)

Tritaškiai: 5/11 (45 proc.) – 14/36 (38 proc.)

Baudų metimai: 14/19 (73 proc.) – 7/10 (70 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37 – 27

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 16

Perimti kamuoliai: 7 – 8

Blokuoti metimai: 0 – 0

Klaidos: 10 – 17

Pražangos: 20 – 21

Kontrastai. Per du pirmuosius kėlinius „Lietuvos rytas“ metė net 21 tritaškį (pataikė 7 – 33 proc.), o iš dviejų taškų zonos atakavo tik 9 kartus (pataikė 5 – 55 proc.). Savo ruožtu „Telenet“ išmetė tik keturis tolimus metimus (1/4 – 25 proc.) ir pataikė 11 dvitaškių iš 25 (44 proc.).

Iš viso „Lietuvos rytas“ metė 38 tritaškius (14/36 – 38 proc.) ir tik 20 dvitaškių (10/20 - 50 proc.). Palyginimui, „Telenet“ pataikė 23 dvitaškius iš 50 (46 proc.) ir 5 tritaškius iš 11 (45 proc.).

Tvarkaraštis. „Lietuvos rytas“ pirmąjį „Last 32“ etapo ratą kitą trečiadienį užbaigs rungtynėmis namuose su „Sevilla“. Į aštuntfinalį po šešių rungtynių pateks dvi geriausios grupės komandos.

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Telenet“ – Q.Serronas, N.Marnegrave, K.Boukichou, M.Ponitka, M.Wilkinsonas.

„Lietuvos rytas“ – A.Juškevičius, M.Gecevičius, M.Lukauskis, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

Pirmasis kėlinys

2 min. Rungtynių pradžioje M.Gecevičius pelnė 5 pirmuosius „Lietuvos ryto“ taškus – 5:2.

4 min. „Lietuva! Lietuva!“ – Ostendėje aidėjo „Lietuvos ryto“ sirgalių šūksniai. Tačiau vilniečiai įstrigo puolime – 5:4.

6 min. „Telenet“ išlygino rezultatą – 7:7.

8 min. „Lietuvos rytas“ surengė spurtą, po kurio atitrūko 14:7.

10 min.  Po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ pirmavo 19:15.

Antrasis kėlinys

12 min. Antrasis kėlinys prasidėjo M.Moserio tritaškiu – 22:15.

14 min. „Lietuvos ryto“ puolimas toliau strigo „Telenet“ gynybos pančiuose. Belgai priartėjo 20:22, todėl V.Šeškus suskubo prašyti minutės pertraukėlės.

16 min. B.Barono ir M.Gecevičiaus tritaškiai pagyvino vilniečių puolimą (28:22). Tiesa, Belgijos klubas nenustojo minti svečiams ant kulnų – 25:28.

18 min. „Telenet“ krepšininkai pasiekė savo – po puikaus perdavimo belgai metimu iš po krepšio išlygino rezultatą 31:31.

20 min. Dar vienas belgų reidas išdraskė „Lietuvos ryto“ gynybą – „Telenet“ po ilgesnės pertraukos išsiveržė į priekį 33:31. Tačiau prieš pat pertrauką su sirena M.Lukauskis tritaškiu išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 36:35.

Trečiasis kėlinys

22 min. „Telenet“ trumpam prasibrovė į priekį (37:36), bet G.Oreliko tritaškis sugrąžino „Lietuvos rytui“ trapų pranašumą – 39:37.

24 min. G.Orelikas pataikė dar vieną tritaškį ir užvedė komandos draugus – 42:39. K.Lavrinovičius puskabliu didino skirtumą 44:39.

26 min. G.Orelikas pataikė jau trečiąjį tritaškį. „Lietuvos rytas“ pirmavo 47:41.

28 min. „Lietuvos ryto“ pranašumas ištirpo greitai lyg sniegas pavasarį – 47:46.

30 min. „Lietuvos rytas“ po trijų kėlinių pirmavo 57:52.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. Nerezultatyviai prasidėjusiame ketvirtajame kėlinyje pirmasis taškus pelnė M.Moseris – 59:52.

34 min. Ketvirtasis M.Gecevičiaus tritaškis leido „Lietuvos rytui“ atitrūkti 62:54, bet dviem rezultatyviomis atakomis „Telenet“ žaibiškai atsidūrė čia pat už vilniečių nugarų – 62:60.

36 min. „Lietuvos rytas“ sėkminga gynyba pristabdė įsibėgėjusius belgus ir vėl sukaupė saugesnį 7 taškų pranašumą – 69:62.

37 min. Vis dėlto Ostendės klubas vos per minutę sugebėjo panaikinti atsilikimą ir išlygino rezultatą – 69:69.

38 min. Ž.Janavičius sužingsniavo, o kitoje atakoje „Telenet“ po ilgos pertraukos atsidūrė priekyje 71:69. K.Lavrinovičiaus metimas keturis kartus pašokinėjęs ant lanko į krepšį neįkrito.

40 min. „Lietuvos ryto“ metimai tikslo nepasiekė tikslo. „Telenet“ paskutinę minutę pradėjo galingu dėjimu – 73:69. Vilniečiai pralaimėjo 69:75.