J. Palaciosas su „Karsiyaka“ pasilinksmino prieš „Neptūną“

J.Palaciosas nugalėtojams pelnė 20 taškų.<br>M.Kulbio nuotr.

Jan 14, 2015, 7:00 PM, atnaujinta Jan 16, 2018, 2:10 AM

„Dirbkit gynyboj!“ – triukšmingoje Izmyro arenoje aidėjo prie Klaipėdos „Neptūno“ atsarginių suolo, tačiau trenerių prašymas nebuvo išgirstas. „Neptūno“ ekipa antrosiose Europos taurės „Last 32“ etapo rungtynėse Turkijoje 85:99 (16:30, 25:23, 19:20, 25:26) nusileido „Karsiyaka“ krepšininkams.

Skirtumas nebuvo triuškinantis, tačiau „Karsiyaka“ klaipėdiečių krepšį sudrebino keliais efektingais dėjimais ir savo sirgalius džiugino akiai gražiu žaidimu.

Tuo tarpu „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis su savo patarėjais rengė vieną pasitarimą po kito, bet vaistų nuo turkų puolimo keliamo skausmo taip ir nerado.

Komentaras. „Prastai sužaidėme pirmąjį kėlinį – 30:16. Varžovai kaitaliojo gynybos sistemas, agresyviai gynėsi ir tai mus išmušė iš vėžių. Buvo pavykę priartėti ir varžovams kvėpuoti į nugarą, tačiau jie vėl atitrūko, susikrovė persvarą ir jos panaikinti nebepavyko. Pralaimėjome mūšį, bet ne karą, stengsimės namuose atsirevanšuoti“, - po rungtynių sakė K.Maksvytis.

Rezultatyviausi. „Neptūnas“ – D.Gailius 16, D.Zavackas ir J.Sinica po 12, M.Mažeika 11, M.Shakuras ir V.Šarakauskas po 7, M.Girdžiūnas (6 rez. perd.) ir S.Galdikas po 6, V.Vasylius ir A.Butkevičius po 3, K.Bensonas 2.

„Karsiyaka“ – J.Diebleris 26 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 7/8 trit.), J.Palaciosas 20 (8/14 dvit.), B.Dixonas 16 (8 rez. perd.), K.Gabrielis 14... D.J.Strawberry 9... C.Nalga 4.

Prakeiksmas. „Neptūnas“ šį sezoną pralaimėjo visus šešis susitikimus išvykose Europos turnyruose.

Pažįstami. „Karsiyaka“ gretose žaidžia trys buvę „Lietuvos ryto“ legionieriai – aukštaūgiai Juanas Palaciosas ir Cemalis Nalga, bei gynėjas D.J.Strawberry. J.Palaciosas ir D.Strawberry rungtynes pradėjo starto penkete.

Statistika. „Karsiyaka“ – „Neptūnas“ 99:85

Dvitaškiai: 28/48 (58 proc.) – 18/37 (48 proc.)

Tritaškiai: 10/21 (47 proc.) – 12/28 (42 proc.)

Baudų metimai: 13/21 (61 proc.) – 13/16 (81 proc.)

Naudingumas: 114 – 82

Viltis. Po pirmojo kėlinio „Neptūnas“ atsiliko 14 taškų skirtumu, bet per keturias antrojo ketvirčio minutes pataikė net penkis tritaškius ir priartėjo 31:35. Tačiau „Karsiyaka“ atsitiesė ir vėl nutolo solidžiu skirtumu – 53:41. „Neptūną“ gramzdino tragiška gynyba.

Ratas. Pirmąjį „Last 32“ etapo ratą „Neptūnas“ kitą trečiadienį baigs namuose maču su „Bešiktaš“.

Rungtynių eiga.

Pirmasis kėlinys

2 min. „Neptūnas“ tvirtai pradėjo rungtynes ir nepabūgo triukšmingų Turkijos klubo sirgalių – 4:2. Visus taškus klaipėdiečiams rinko M.Mažeika.

4 min. Varžovai tritaškiu išsiveržė į priekį (7:6), o po M.Shakurui skirtos nesportinės pražangos atitrūko 10:6.

6 min. J.Palaciosas pelnė jau 5-ąjį tašką, o po B.Dixono tritaškio „Karsiyaka“ spurtas 13:0 privertė K.Maksvytį prašyti minutės pertraukėlės – 17:6.

8 min. Minutės pertraukėlė negelbėjo „Neptūno“. „Karsiyaka“ žaidė užtikrintai ir grėsmingai tolo – 25:11.

10 min. „Karsiyaka“ klaipėdiečių aikštės pusėje jautėsi lyg žuvis vandenyje. Nesunkiai nardydama po „Neptūno“ krepšiu Turkijos ekipa laimėjo pirmąjį kėlinį 30:16.

Antrasis kėlinys

12 min. „Neptūnas“ suskubo gelbėtis tolimais metimais. Po J.Sinicos ir M.Girdžiūno tritaškių atsilikimas tirpo 22:33.

14 min. J.Sinica pataikė jau antrąjį tritaškį. Iš toli pataikė ir V.Šarakauskas – 28:33.

16 min. A.Butkevičius pridūrė jau penktąjį „Neptūno“ tritaškį antrajame kėlinyje. Izmyro arena pritilo – 31:35. Tiesa, dvi klaidos leido turkams atsitiesti – 39:31.

18 min. J.Sinica pataikė trečiąjį tritaškį iš trijų, bet „Karsiyaka“ atsakė dviem lengvais išpuoliais. Po šeimininkų tritaškio varžovai susigrąžino dviženklį skirtumą – 46:36.

20 min. K.Gabrielis galingai sugrūdo kamuolį į „Neptūno“ krepšį po pakabinto kamuolio ore ir pakėlė sirgalius iš savo vietų. Puikiai atakavęs Turkijos klubas į rūbinę žengė pirmaudamas 53:41.

Trečiasis kėlinys

22 min. Trečiasis kėlinys prasidėjo rezultatyviai – 47:57.

24 min. Klaipėdiečių gynyba bent trumpam susitvarkė, bet švelninti atsilikimo neleido užstrigęs puolimas – 47:59.

26 min. „Karsiyaka“ klaipėdiečių baudos aikštelėje vėl ėmė išdarinėti ką panorėjusi. K.Maksvytis sėkmingą šeimininkų atkarpą turėjo stabdyti minutės pertraukėle, nes turkai tolo 61:47.

28 min. J.Sinica po ilgesnės pertraukos pataikė ketvirtąjį tritaškį. Tiesa, Izmyro klubo pranašumas nemažėjo – 70:57. J.Palacioso sąskaitoje jau buvo 20 taškų.

30 min. Prieš ketvirtąjį kėlinį Klaipėdos klubas atsiliko 60:73.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. Ketvirtojo kėlinio pradžioje didelių prošvaisčių „Neptūno“ žaidime nesimatė. Tiesa, M.Mažeikos tritaškis iš 8 metrų kiek pagyvino situaciją, bet J.Diebleris tritaškiu viską sustatė į savo vietas – 78:63.

34 min. Dar keli sėkmingi „Karsiyaka“ išpuoliai galutinai sužlugdė „Neptūną“ – 86:66. Izmyre sirgaliai užtraukė pergalės dainas.

36 min. „Karsiyaka“ treneris susodino ant suolo pagrindinius žaidėjus. „Neptūnas“ bandė tuo pasinaudoti – 72:89.

38 min. Bet atkurti intrigą jau buvo per vėlu. „Karsiyaka“ tvirtai pirmavo 91:74.

40 min. Klaipėdos ekipa pralaimėjo 85:99.