„Panathinaikos“ sienų prakeiksmas uždusino Kauno „Žalgirį“

Rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Jan 16, 2015, 9:12 PM, atnaujinta Jan 15, 2018, 8:31 PM

Atėnų „Panathinaikos“ sirgalių gvardija ir OAKA arenos prakeiksmas kaustė Kauno „Žalgirį“. Eurolygos „Top 16” etapo rungtynėse „Žalgiris“ 58:77 (16:24, 17:22, 9:17, 16:14) pralaimėjo „Panathinaikos“ komandai, kurios Graikijoje per devynis bandymus nėra įveikęs. Gintaro Krapiko auklėtiniai sustingdavo, atsigaudavo, o tada vėl panirdavo į save, leisdami varžovams ir atakuoti, ir užtikrintai gintis, kol galiausiai šie į lemiamą kėlinį išėjo pirmaudami 21 taško skirtumu.

„Žalgiris“ E grupėje lieka su viena pergale, o „Panathinaikos“ įsirašė antrąjį sėkmingą mačą.

Snaudulys. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai rungtynes pradėjo labai vangiai, nepelnydami taškų 4 minutes. Aidint savų sirgalių dainoms „Panathinaikos“ žaidėjai per tą patį laiką išsiveržė 9:0.

Surakinti. Trečiąjį kėlinį abi ekipos pradėjo vangiai, bet „Žalgiris“ taškų nepelnė penkias minutes. „Panathinaikos“ ekipa per tą laiką spėjo pataikyti tris dvitaškius ir pirmauti 52:33.

Persvara. Kai likus žaisti beveik pustrečios minutės iki trečiojo kėlinio pabaigos E.Batista pelnė lengvus taškus iš po krepšio, „Panathinaikos“ pirmavo 21 taško skirtumu – 56:35.

Statistika.

„Žalgiris“: W.Cherry 13, E.Ulanovas 10, A.Milaknis 9, A.Gudaitis 8, J.Andersonas 5, D.Songaila ir T.Dimša po 4, P.Jankūnas (7 atk. kam.) 3, L.Lekavičius 2.

„Panathinaikos“: N.Pappas 14,  J.Gistas 13, A.J.Slaughteris, V.Giankovits (7 atk. kam.) ir E.Batista (9 atk. kam.) po 11, A.Fotsis 10, D.Diamantidis 7.

„Panathinaikos“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 20/40 (50 proc.) – 16/45 (35 proc.)

Tritaškiai: 8/18 (44 proc.) – 5/17 (29 proc.)

Baudų metimai: 13/16 (81 proc.) – 11/18 (61 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 43 – 33

Perimti kamuoliai: 5 – 8

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 12

Klaidos: 14 – 11

Rungtynės

1 min. Pirmoji „Panahtinaikos“ ataka ir pirmasis tritaškis. Jį pataikė A.J.Slaughteris – 3:0. D.Diamantidis įsirašė rezultatyvų perdavimą.

2 min. A.Milaknis nepataiko dvitaškio, o jau kitoje atakoje iš sudėtingo kampo pataikė E.Batista – 5:0. Netrukus V.Kariniauskas mėgino slopinti aistras tritaškiu, bet šovė pro šalį.

3 min. Žalgiriečiams teko rimtai paplušėti, kad po šiokios tokios sumaišties apsigintų. Tačiau žingsnis gynyboje puolimui jėgų nesuteikė - J.Andersono ataka baigėsi nesėkmingai. Netrukus J.Gistas laisvas atakavo nuo trijų taškų zonos - 8:0.

4 min. Kauno ekipa toliau šaudė pro šalį, o D.Diamantidis vienu baudos metimu ekipai padėjo nutolti 9:0. Tylą nutraukė A.Milaknis, kai pataikė tritaškį - 3:9.

5 min. Po greitos atakos šeimininkai pirmavo 14:3.

6 min. A.Milaknis pataikė tritaškį, o J.Gistas jam atsakė viem taškais. Atėnų komanda pirmavo 18:6. Netrukus šeimininkai skirtumą padidino iki 20:6.

7 min. Žalgiriečiai atsikovojo kamuolį po krepšiu, bet iškart jį atidavė varžovams. „Panathinaikos“ klubui tai padėjo pirmauti 24:9.

8 min. W.Cherry atakavo nuo trijų taškų zonos ir pataikė - 12:24.

9 min. Pirmąjį kėlinį šeimininkai laimėjo 24:16.

11 min. Kėlinį dėjimu pradėjo N.Pappas – 26:16. Netrukus jam metimu iš po krepšio atsakė E.Ulanovas – 18:26.

12 min. W.Cherry ėmėsi inicatyvos ir pelnė taškus. Netrukus jis perėmė kamuolį, bet tada dvitaškio nepataikė. „Žalgiris“ atsilikinėjo 20:26.

14 min. J.Andersonas dvitaškiu neleido varžovams pabėgti toli, bet E.Batistos sulaukti žalgiriečiams nepavyko – 26:32.

15 min. „Panathinaikos“ komanda apsigynė ir netrukus susiruošė į ataką, bet V.Kariniausko pražangos buvo paskelbta reklaminė minutės pertraukėlė. Žalgiriečiai nuo atakos apsigynė.

16 min. Šeimininkai tritaškiu padidino skirtumą iki 35:27.

17 min. J.Andersonas veržėsi po krepšiu ir pelnė du taškus su pražanga. Jo baudos metimas nebuvo taiklus - 29:35. Į tai D.Diamantidis atsakė tritaškiu - 38:29.

18 min. P.Jankūnas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 33:39. Netrukus jis prasižengė, kai į ataką pasileido A.Fotsis. Pastarasis pataikė abu baudos metimus – 41:33. Žalgiriečiai greitai prarado kamuolį, o tada J.Gistas privertė prasižengti J.Andersoną ir stojo mesti baudų. Jis pataikė dukart - 43:33.

19 min. Į didžiąją pertrauką žalgiriečiai išėjo atsilikdami 33:46.

22 min. Trečiąjį kėlinį ekipos pradėjo serija netaiklių metimų.

23 min. Tylą nutraukė šeimininkai, pelnę dvitaškį iš po krepšio - 48:33.

24 min. Atėnų klubas pirmavo 50:33 ir G.Krapikas prašė minutės pertraukėlės.

25 min. D.Songaila pasisuko į vieną pusę, tada į kitą ir galiausiai atliko perdavimą varžovui į rankas. V.Kariniauska privalėjo greitą ataką stabdyti pražanga. Galiausiai A.Fotskis pataikė dvitaškį - 52:33.

27 min. Po E.Batistos dvitaškio „Panathinaikos“ pirmavo 56:35.

28 min. N.Pappas pataikė du baudos metimus, o Atėnų ekipa pirmavo 61:39.

29 min. Graikijos klubas ir taip pirmavo, bet sugebėjo paskutinę trečiojo kėlinio sekundę įmesti taškus. Tai padarė E.Batista – 63:42.

31 min. A.Gudaitis kėlinį pradėjo dvitaškio, o netrukus prie jo prisidėjo W.Cherry – 46:65.

32 min. Bet ilgai žalgiriečiai Atėnų klubo tyla nesidžiaugė. E.Batista metė dvitaškį, nepataikė, atsikovojo kamuolį puolime ir padidino skirtumą – 67:46.

34 min. A.J.Slaughteris smeigė tritaškį – 70:46.

36 min. J.Gistas sirgalius džiugino dėjimu – 72:48. E.Ulanovas mėgino atsakyti tritaškiu, bet jo metimas baigėsi taip pat, kaip ir T.Dimšos – nepasiekė tikslo.

38 min. Sirgaliai plojo atsistoję, kai A.Gudaitis pražiopsojo D.Diamantidžio perdavimą, kurį efektingu dėjimu pavertė J.Gistas – 74:51.

39 min. Mačą „Panathinaikos“ laimėjo 77:58.

***

Starto penketai.

„Panathinaikos“: A.J.Slaughteris, V.Giankovits, D.Diamantidis, J.Gistas, E.Batista.

„Žalgiris“: V.Kariniauskas, J.Andersonas, P.Jankūnas, A.Milaknis, R.JAvtokas.

***

Prakeiksmas. OAKA arenoje „Žalgiris“ dar nė sykio nėra įveikęs „Panathinaikos“, nors bandė tai padaryti aštuonis kartus.

Pradžia. Sezono pradžioje „Žalgiris“ turnyre Kaune net 76:51 sudaužė „Panathinaikos“ krepšininkus. Graikai tuomet į „Žalgirio“ areną buvo atvykę be kelių svarbių žaidėjų.

Situacija. Per du turus E grupėje „Panathinaikos“ įsirašė pergalę ir pralaimėjimą. Tokiais pat skaičiais pasigirti gali ir žalgiriečiai.

Žodžiai. „Žinant griežtąjį „Panathinaikos“ trenerį Duško Ivanovičių, jie ginsis kietai ir keis žaidimo ritmą. Mums reikės išsivaduoti iš graikų gynybos, kad puldami galėtume žaisti savo krepšinį“, – aiškino G.Krapikas.