„Lietuvos rytas“ Vilniuje tritaškiais užmėtė ispanus

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Jan 21, 2015, 6:01 PM, atnaujinta Jan 15, 2018, 9:59 AM

Įspūdingai sužaidusio M.Gecevičiaus vedama Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda savo aikštėje ispanams vilčių nepaliko. Fantastiškai iš toli atakavę vilniečiai 100:78 (21:19, 32:21, 30:19, 17:19) nugalėjo „Sevilla“ komandą ir iškovojo antrąją pergalę Europos taurės turnyro L grupėje.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 26 (7 atk. kam. 9 rez. perd., 38 naud. balai ), K.Lavrinovičius 21, G.Orelikas 15, M.Moseris 12, S.Jasaitis 8, A.Kavaliauskas 6, Ž.Janavičius ir A.Juškevičius po 4, .Lukauskis ir B.Baronas po 2.

„Sevilla“: K.Porzingis 18, D.Byarsas 10, X.Thamesas, A.Urtasunas ir B.Woodside'as po 9, G.Hernangomezas ir N.Radicevičius po 8, B.Rodriguezas 3, P.Oriola 2.

„Lietuvos rytas“ – „Sevilla“

Dvitaškiai: 21/32 (65,6 proc.) – 22/46 (47,8 proc.)

Tritaškiai: 16/27 (59,3 proc.) – 8/17 (47,1 proc.)

Baudos: 10/16 (62,5 proc.) – 10/13 (76,9 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 33 – 23

Perimti kamuoliai: 6 – 5

Klaidos: 16 – 13

Spurtas. „Lietuvos rytas“ nuo varžovų pabėgo antrajame kėlinyje. Tuomet vilniečiai pelnė 8 taškus be atsako ir susikrovė dviženklę persvarą (43:33). Toliau šeimininkai tik didino savo persvarą.

Tritaškiai. „Lietuvos rytas“ fantastiškai atakavo iš toli. Trečiajame kėlinyje vilniečiai smeigė keturis tolimus metimus iš eilės ir padidino persvarą iki 22 taškų (68:46). Iš viso vilniečiai pataikė 16 tritaškių iš 27 (59 proc.), o varžovai – per pusę mažiau – 8 iš 17 (47 proc.).

Rezultatyviausias. Fantastiškas rungtynes sužaidė Martynas Gecevičius. Jis per 26 minutes pelnė 26 taškus, pataikė net 7 iš 9 tritaškių, atkovojo 7 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Be to jis pagerino ir tris rekordus. M.Gecevičius sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias (38 naud. bal.) Europos taurės rungtynes, kuriose dar ir pagerino atkovotų kamuolių rekordą. Be to, iki pakartoto rezultatyvių perdavimų rekordo pritrūko vos 1 rezultatyvaus perdavimo.

Debiutas. Šiose rungtynėse pirmą kartą „Lietuvos ryto“ sudėtyje Europos taurėje žaidė Simas Jasaitis. Puolėjas iš viso per 21 minutę pelnė 8 taškus (1/2 dvitaškis, 2/4 tritaškiai), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė vieną kamuolį.

Kitos. Atsakomosios rungtynės kitą savaitę bus žaidžiamos Ispanijoje.

„Lietuvos rytas“: A.Juškevičius, M.Lukauskis, M.Gecevičius, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Sevilla“: D.Byarsas, A.Urtasunas, B.Woodside'as, G.Hernangomezas.

Pirmasis kėlinys

1 min. Varžovus į priekį išvedė A.Urtasunas, bet netrukus M.Gecevičius pataikė savo pirmąjį tolimą metimą (3:2).

3 min. Varžovai pelnė 4 taškus iš eilės ir persvėrė rezultatą (6:3).

4 min. Į G.Oreliko dvitaškį tuo pačiu atsakė G.Hernangomezas.

5 min. Po 4 A.Kavaliausko taškų ir A.Juškevičiaus dvitaškio „Lietuvos rytas“ persvėrė rezultatą 13:10.

6 min. G.Orelikas pridėjo dar 2 taškus. Netrukus komandos apsikeitė klaidomis, o K.Porzingis pelnė dvitaškį (12:15).

8 min. M.Gecevičius pataikė vieną baudos metimą, o K.Lavrinovičius pridėjo 2 taškus. „Lietuvos rytas“ pirmavo 6 taškais (18:12).

9 min. Varžovai pelnė 7 taškus iš eilės ir persvėrė rezultatą 19:18.

10 min. Kėlinį K.Lavrinovičius baigė tolimu metimu ir išvedė šeimininkus į priekį (21:19).

Antrasis kėlinys

11 min. K.Porzingis išlygino rezultatą (21:21).

12 min. Netrukus jis pelnė dar 2 taškus ir persvėrė rezultatą (23:21). M.Moseris išlygino rezultatą.

13 min. Pirmuosius taškus Europos taurės turnyre pelnė S.Jasaitis. Jotolimas metimas išvedė vilniečius į priekį (26:23). Tačiau netrukus X.Thamesas išlygino rezultatą.

14 min. K.Lavrinovičius vėl persvėrė rezultatą, tačiau K.Porzingis vėl išlygino rezultatą, o netrukus dvitaškiu jį ir persvėrė (30:28).

15 min. 4 taškus iš eilės pelnę vilniečiai persvėrė rezultatą (32:31).

16 min. S.Jasaičio tritaškis padidino „Lietuvos ryto“ persvarą iki 4 taškų (35:31).

17 min. O.Balvinas sumažino skirtumą iki 2 taškų (33:35).

18 min. Vilniečiai laimėjo atkarpą 8:0 ir susikrovė dviženklę persvarą (43:33). D.Byarsas pataikė dvitaškį, bet netrukus 2 taškus ir tolimą metimą pridėjo A.Juškevičius ir G.Orelikas (48:45).

19 min. Į B.Woodside'o dvitaškį, tolimu metimu atsakė M.Gecevičius (51:37).

20 min. Kėlinio pabaigoje B.Woodside'as pelnė tritaškį. Ž.Janavičius ketvirtį baigė 2 taškais (53:40).

Trečiasis kėlinys

21 min. G.Orelikas kėlinį pradėjo dvitaškiu (55:40). Netrukus jis perėmė kamuolį, o varžovai buvo priversti prasižengti.

24 min. Vilniečiai pataikė 4 taškus iš eilės ir padidino savo pranašumą iki 22 taškų (68:46).

25 min. P.Oriola ataką baigė galingu dėjimu (48:68).

26 min. Vilniečiai pelnė dar 5 taškus be atsako, tritaškiais toliau smaginosi M.Gecevičius (73:48).

27 min. X.Thamesas sumetė keturias baudas iš eilės (52:73).

28 min. 4 taškus iš eilės pelnęs N.Radicevičius sumažino skirtumą iki 18 taškų (56:74).

29 min. Trečiąjį savo tritaškį smeigė K.Lavrinovičius (77:56).

30 min. Per likusią kėlinio minutę vilniečiai pelnė 8 taškus, tuo tarpu varžovai3. Vilniečiai prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo 83:59.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. Kėlinį B.Baronas pradėjo tolimu metimu (86:59).

33 min. Varžovai pelnė 5 taškus iš eilės (64:86).

35 min. Ž.Janavičius pelnė dvitaškį, o A.Urtasunas sumetė abi baudas (66:88).

36 min. B.Baronas pataikė dvitaškį, tuo pačiu atsakė A.Urtasunas (68:90). K.Lavrinovičius sumetė abi baudas (92:68). Tolimą metimą pridėjo D.Byarsas (71:92).

37 min. D.Byarsas pelnė dar 2 taškų (75:92).

39 min. Vilniečiai pelnė 7 taškus iš eilės, šimtąjį tašką vilniečiams pelnė M.Lukauskis (100:78).

40 min. Kėlinį D.Byarsas baigė tritaškiu, o vilniečiai iškovojo pergalę 100:78.