Eurolyga: A. Bagatskio milijonai, rekordas ir lietuvių nesėkmės

L.Kleiza pelnė 14 taškų, bet jų pergalei nepakako.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Jan 29, 2015, 8:58 PM, atnaujinta Jan 14, 2018, 3:54 PM

Linas Kleiza žaidė rezultatyviai, tačiau jo komanda Vitorijoje neturėjo jokių vilčių. Jonas Mačiulis nuleido galvą Eurolygos finalo pakartojime, o apie 20 milijonų trūkumą iki Maskvos CSKA pokštavęs latvis Ainaras Bagatskis su „Nižnij Novgorod“ vos nepateikė dar vienos sensacijos. Felipe Reyesas tapo visų laikų Eurolygos rekordininku, o Vassilis Spanoulis Stambule surinko -5 naudingumo balus. Tai buvo įdomiausi Eurolygos „Top 16“ etapo penktojo turo įvykiai ketvirtadienio vakarą.

„Emporio Armani“ neturėjo vilčių

Milano „Emporio Armani“ nekyla iš septintosios vietos F grupėje. Lino Kleizos klubas išvykoje nepasipriešino Vitorijos „Laboral Kutxa“ krepšininkams – 83:102 (18:34, 24:27, 19:23, 22:18).

Tai buvo jau ketvirtoji „Emporio Armani“ nesėkmė. Ispanai šventė antrąją pergalę ir kiek palypėjo į viršų.

L.Kleiza žaidė 21 minutę, pelnė 14 taškų (3/3 dvit., 2/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir prasižengė 3 kartus.

Pusę taškų lietuvis susirinko paskutinėmis minutėmis.

Rezultatyviau už L.Kleizą „Emporio Armani“ klube žaidė tik Samardo Samuelsas (8 atk. kam.) ir Alessandro Gentile, įmetę atitinkamai 18 ir 15 taškų.

Nugalėtojams Davis Bertanis pelnė 19, Mike‘as Jamesas – 16, Dariusas Adamsas – 15 taškų.

Pirmoji nesėkmė

Eurolygos „Top 16“ etapo E grupės lyderių dvikovoje Jono Mačiulio ekipa suklupo pirmąjį kartą. Penktajame ture Madrido „Real“ svečiuose 86:90 (31:23, 23:23, 15:22, 17:22) turėjo pripažinti Eurolygos čempionės Tel Avivo „Maccabi“ komandos pranašumą.

J.Mačiulis aikštėje praleido 13 minučių, pasižymėjo 4 taškais (2/5 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, kartą prasižengė.

„Real“ gretose Felipe Reyesas pelnė 20 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, Gustavo Ayonas pridėjo 13, Sergio Llullis – 11.

„Maccabi“ komandoje Sofoklis Schortsanitis (8 atk. kam.) ir Marquezas Haynesas surinko po 17, Sylvenas Landesbergas – 16 taškų.

Beje, F.Reyesas sugriebė 1288-ąjį atšokusį kamuolį Eurolygoje ir tapo visų laikų rekordininku. 34-erių ispanas aplenkė turką Mirsadą Turkčaną.

Latvio pokštai

„Ko trūksta? Maždaug 20 milijonų“, – per ilgąją rungtynių pertrauką Maskvoje sakė treneris Ainaras Bagatskis, kai jo treniruojama „Nižnij Novgorod“ komanda nuo vietos CSKA atsiliko 40:42. Tačiau iš tiesų pritrūko ne tiek jau daug.

Paskutinę akimirką į „Top 16“ etapą įšokęs Žemutinio Naugardo klubas penktojo turo susitikime tik po dramatiškos kovos ir pratęsimo nusileido vieniems Eurolygos favoritų Maskvos CSKA – 95:103 (19:24, 21:18, 22:27, 26:19, 7:15).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 4 minutes CSKA dar pirmavo 86:76, tačiau „Nižnij Novgorod“ nenuleido rankų ir likus 21 sek. komandas skyrė vos du taškai – 84:86. Patikimi CSKA baudų metikai Nando de Colo ir Milošas Teodosičius prametė po vieną baudą, o neapgalvota serbo pražanga likus 3,2 sek. leido svečiams baudų metimais išlyginti rezultatą (88:88).

Paskutinėje CSKA atakoje teisėjai nesiryžo fiksuoti pražangos po krepšiu ir apsigynę „Nižnij Novgorod“ išplėšė pratęsimą.

Jame svečiai metė rimtą iššūkį CSKA krepšininkams, tačiau paskutinę minutę CSKA sudėjo taškus ant „i“.

Asmeninį rezultatyvumo rekordą pagerinęs Andrejus Voroncevičius pelnė 22 taškus ir atkovojo 9 kamuolius, Milošas Teodosičius surinko 25 ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, Nando de Colo sąskaitoje – 13 taškų.

„Nižnij Novgorod“ klubui Tayloras Rochestie (9 rez. perd.) ir Trey Thompkinsas pelnė po 22 taškus.

Tragiškas V.Spanoulio vakaras

CSKA liko vienvaldžiais F grupės lyderiais, nes iki šiol neklupusi Pirėjo „Olympiakos“ komanda svečiuose 70:84 (18:17, 22:20, 12:20, 18:27) krito prieš Stambulo „Anadolu Efes“.

Po pertraukos graikai tragiškai atakavo krepšį, o iš viso tikslą pasiekė tik 37 proc. dvitaškių (13/35).

Nugalėtojams Dontaye Draperis pelnė 14, Nenadas Krstičius – 13, Stephane‘as Lasme – 12 taškų.

„Olympiakos“ gretose rezultatyviausiai žaidė 12 taškų įmetęs Othello Hunteris, o Vassilis Spanoulis per 28 minutes „iš žaidimo“ prametė visus 3 dvitaškius ir 3 tritaškius, o taškus rinko tik dviem tiksliais baudų metimais (-5 naud. bal.).

Pirmoji pergalė

Eurolygoje liko tik viena „Top 16“ etape dar nelaimėjusi komanda, tačiau Malagos „Unicaja" tai galės ištaisyti dar penktadienį, kai namuose priims Stambulo „Fenerbahce“.

Tuo tarpu iš pralaimėjimų liūdno išsikapstė Belgrado „Crvena Zvezda“, namuose 86:69 (22:12, 25:17, 17:18, 22:22) solidžiai susitvarkiusi su Berlyno „Alba“.

Serbus į pergalę vedė 17 taškų pelnęs ir 12 kamuolių po krepšiu sugriebęs Bobanas Marjanovičius, Charlesas Jenkinsas pridėjo 12, Branko Lažičius – 10 taškų.

„Alba“ komandoje Jamelis McLeanas ir Cliffas Hammondsas surinko atitinkamai 14 ir 11 taškų.