Serbų spaudimą atlaikęs „Žalgiris“ iškovojo antrąją pergalę

Rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.

2015-02-05 21:30, atnaujinta 2018-01-14 00:26

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atsilaikė prieš „Crvena Zvezda“ ir karštų Belgrado sirgalių spaudimą. Žalgiriečiai išvykoje 70:68 (20:13, 19:21, 14:15, 17:19) nugalėjo Serbijos klubą ir iškovojo antrąją pergalę Eurolygo „Top 16“ etapo E grupėje.

„Crvena Zvezda“: B.Marjanovičius (10 atk. kam.) 17, J.Blažičius 12, M.Williamsas (7 rez. perd.) 9, N.Kaliničius 7, Ch.Jenkinsas ir M.Zirbesas po 6, B.Lažičius 5, L.Mitrovičius 4, M.Tejičius 2.

„Žalgiris“: J.Andersonas 22, P.Jankūnas (8 atk. kam.) 11, A.Gudaitis 10, L.Lekavičius 8, E.Ulanovas 6, A.Milaknis 5, R.Javtokas 4, W.Cherry ir D.Songaila po 2.

„Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 27/54 (50 proc.) – 24/39 (61 proc.)

Tritaškiai: 0/19 (0 proc.) – 3/14 (21 proc.)

Baudos: 14/17 (82 proc.) – 13/15 (86 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 38 – 36

Perimti kamuoliai: 10 – 2

Klaidos: 8 – 17

Tritaškiai: Abiems komandoms nesisekė atakuoti iš toli. Šeimininkai iš 19 metimų nepataikė nė vieno, tuo tarpu žalgiriečiai iš 14 pataikė 3 (21 proc.).

Lyderis. Žalgiriečiams nepavyko visiškai sustabdyti 222 cm ūgio varžovų „centro“ Bobano Marjanovičiaus. Jis per 28 minutes pelnė 17 taškų (6/7 dvitaškiai, 5/5 baudos), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir buvo rezultatyviausias „Crvena Zvezda“ komandoje.

Pažintis. „Žalgirio“ lyderis amerikietis Jamesas Andersonas Serbijoje lankėsi ne pirmą kartą. Nors šis sezonas amerikiečiui Europoje – pirmasis, o Belgrade žalgiriečiai šį sezoną dar nebuvo nerungtyniavę, 2009-aisiais J.Andersonas čia lankėsi su JAV rinktine. Būtent šiame mieste vyko vasaros universiada. JAV komanda užėmė trečiąją vietą.

„Crvena Zvezda“: M.Williamsas, N.Dangubičius, L.Mitrovičius, Ch.Jeninsas, B.Marjanovičius.

„Žalgiris“: L.Lekavičius, E.Ulanovas, P.Jankūnas, J.Andersonas, A.Gudaitis.

Pirmasis kėlinys

1 min. A.Gudaitis rungtynes pradėjo dvitaškiu (2:0).

2 min. Rezultatą išlygino B.Marjanovičius (2:2).

3 min. P.Jankūnas ir L.Mitrovičius apsikeitė dvitaškiais (4:4). E.Ulanovo metimas iš vidutinio nuotolio vėl išvedė į priekį žalgiriečius (6:4).

5 min. L.Lekavičius pelnė 4 taškus iš eilės ir padidino svečių persvarą iki 6 taškų (10:4).

6 min. Ch.Jenkinsas pelnė dvitaškį (6:10).

7 min. A.Gudaitis pelnė 2 taškus, tuo pačiu atsakė B.Marjanovičius. J.Andersonas pridėjo dvitaškį (14:8).

8 min. M.Williamsas sumažino skirtumą iki 4 taškų (10:14). E.Ulanovas prarado kamuolį.

9 min. Po J.Bažičiaus dvitaškio šeimininkai priartėjo iki 2 taškų (12:14).

10 min. P.Jankūnas sumetė 4 taškus iš eilės (18:12). N.Kaliničius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. R.Javtokas kėlinį baigė dvitaškiu (20:13).

Antrasis kėlinys

11 min. Po žalgiriečių klaidos 2 taškus pelnė B.Lažičius (15:20).

12 min. R.Javtokas prametė dvitaškį, o Ch.Jenkinso 2 taškai sumažino skirtumą iki 3 taškų (17:20).

13 min. D.Songaila pataikė dvitaškį, tuo pačiu atsakė M.Zirbesas (22:19).

14 min. A.Milaknis pelnė 2 taškus, J.Blažičius šeimininkų ataką užbaigė galingu dėjimu (21:24).

15 min. A.Gudaitis sumetė abi baudas. L.Lekavičius prasižengė prieš Ch.Jenkinsą, šis taip pat neprašovė (23:26). E.Ulanovas pataikė dvitaškį, o B.Lažičius pelnė 2 taškus su bauda (26:28).

16 min. Žalgiriečiai pelnė 4 taškus iš eilės (32:26).

17 min. B.Marjanovičius sumetė abi baudas, o J.Andersons atsakė tolimu metimu (35:28).

18 min. J.Blažičius sumetė abi baudas (30:37).

19 min. „Crvena Zvezda“ pelnė 4 taškus iš eilės ir vėl sumažino skirtumą iki 3 taškų (34:37).

20 min. L.Lekavičius kėlinį baigė sumesdamas abu baudų metimus (39:34).

Trečiasis kėlinys

21 min. L.Lekavičius ketvirtį pradėjo dvitaškiu (41:34).

22 min. B.Marjanovičius pataikė dvitaškį (36:41). A.Gudaitis prarado kamuolį.

23 min. J.Andersonas pelnė dvitaškį (43:36).

24 min. E.Ulanovas prarado kamuolį, o J.Blažičius dėjimu užbaigė greitą šeimininkų ataką (38:43).

25 min. Po M.Williamso dvitaškio skirtumas vėl sumažėjo iki 3 taškų (40:43).

27 min. „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 7:0 ir susikrovė dviženklę persvarą (50:40).

28 min. B.Marjanovičius atkovojo kamuolį puolime ir pelnė 2 taškus su bauda (43:50). „Crvena Zvezda“ aukštaūgis pridėjo dar 2 taškus (45:50).

29 min. A.Milaknis pataikį pirmąjį savo tolimą metimą šiose rungtynėse (53:45).

30 min. D.Songaila nubaustas nesportine pražanga. B.Marjanovičius sumetė abi baudas, o M.Tejičius prametė tritaškį. W.Cherry prarado kamuolį, o N.Kaliničius greitą ataką užbaigė dėjimu (49:53).

Ketvirtasis kėlinys

31 min. J.Andersonas sumetė 3 baudų metimu (57:49).

32 min. A.Gudaičio dvitaškis grąžino žalgiriečiams dviženklę persvarą (59:49).

33 min. A.Milaknis blokavo varžovo metimą, tačiau šeimininkai atkovojo kamuolį, o M.Zirbesas pelnė 2 taškus (51:59). J.Blažičius pridėjo dar vieną dvitaškį, o A.Gudaičio trolimas metimas buvo netikslus (53:59).

34 min. J.Andersonas atkovojo kamuolį ir pelnė dvitaškį (61:53). Netrukus amerikietis dvitaškiu atsakė į M.Tejičiaus metimą (63:55).

36 min. Šeimininkai pelnė 6 taškus be atsako ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (61:63).

37 min. P.Jankūnas atkovojo kamuolį gynyboje, atliko perdavimą A.Gudaičiui, o šis jį įkrovė iš viršaus (65:61).

38 min. M.Williamsas pataikė 2 taškus ir privertė prasižengti L.Lekavičių (64:65). P.jankūnas pelnė dvitaškį (67:64).

39 min. W.Cherry pridėjo 2 taškus (69:64). M.Williamsas atsakė tuo pačiu (66:69).

40 min. P.Jankūnas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (70:66). Likus žaisti pusei minutės B.Marjanovičius dvitaškiu sumažino skirtumą iki 2 taškų (68:70). A.Milaknis prametė tritaškį, bet netaiklus buvo ir M.Williamso metimas paskutinę sekundę.