V. Šeškus grįžo namo ir ten laimėjo su „Lietuvos rytu“

Buvęs „Prienų“ krepšinio treneris V.Šeškus šį sezoną vadovauja „Lietuvos rytui“.<br>M.Kulbio nuotr.

Feb 8, 2015, 2:14 PM, atnaujinta Jan 13, 2018, 7:17 PM

Virginijus Šeškus su Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkais sekmadienį išsivežė pergalę iš Prienų, kur vilniečių treneris dirbo beveik du dešimtmečius.

Be Antano Kavaliausko ir Traviso Leslie žaidęs „Lietuvos rytas“ laimėjo šį mačą 84:59 (28:16, 21:14, 14:18, 21:11).

„Pasirodėme, kaip ir turėjome – „Prienai“ nėra ta komanda, su kuria turėtume lygiai žaisti“, – sakė V.Šeškus.

Penki Vilniaus komandos žaidėjai pelnė dviženkles taškų sumas, o daugiausia – po 13 taškų surinko Gediminas Orelikas ir Mindaugas Lukauskis, į „Lietuvos rytą“ atėję būtent iš Prienų klubo.

Šeimininkams 16 taškų pelnė Dominykas Milka. 9 taškus pridėjo Domantas Šeškus, kuris yra „Lietuvos ryto" trenerio V.Šeškaus sūnus.

Po šių rungtynių „Lietuvos rytas“ (20 pergalių ir 4 pralaimėjimai) LKL pirmenybėse liko trečias.

Tado Stankevičiaus treniruojami Prienų krepšininkai (6 ir 19) yra devinti.

Po rungtynių Prienuose „Lietuvos rytas“ pradės rengtis žūtbūtiniam Europos taurės turnyro mačui.

Trečiadienį vilniečiams namų arenoje būtina nugalėti Ostendės „Telenet“, nes tik pergalė prieš Belgijos klubą atvers duris į Europos taurės atkrintamąsias kovas.

Todėl sekmadienį Prienuose vilniečiai daug dėmesio skyrė pasirengimui dvikovai su belgais.

„Su žaidėjais susitarėme, kad reikia susikaupti. Galbūt kai kurie jų nėra geros sportinės formos, kai kurie sirguliuoja, bet turime susitelkti, kai ateis trečiadienis“, – kalbėjo V.Šeškus.

Jis sekmadienį davė poilsio A.Kavaliauskui ir T.Leslie, kurie pastarąjį mėnesį yra kamuojami kojų traumų.

„A.Kavaliauskas vis tiek žaisdavo, nes mums buvo labai svarbus, – sakė „Lietuvos ryto" treneris. – Bet jis žaisdavo tik 70 proc. savo galimybių, tad nutarėme jam leisti šiek tiek pailsėti.“

Rungtynių Prienuose statistika:

„Prienai“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 59:84 (16:28, 14:21, 18:14, 11:21). „Prienams“ daugiausia taškų pelnė: D.Milka 16, M.Linkevičius ir P.Vaitiekūnas po 10, D.Šeškus 9, S.Kymantas ir D.Šemeklis po 6; „Lietuvos rytui“: G.Orelikas ir M.Lukauskis po 13, K.Lavrinovičius ir M.Gecevičius po 12, A.Valeika 11, Ž.Janavičius 9, B.Baronas 6, A.Juškevičius ir M.Moseris po 4.

* * *

Rungtynių Prienuose eiga

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Ž.Janavičius, M.Gecevičius, M.Lukauskis, M.Moseris, A.Valeika.

„Prienų“ starto penketas: P.Ivanauskas, G.Maceina, A.Labuckas, M.Linkevičius, D.Milka.

4 min. M.Lukauskis ir M.Moseris aktyviai pradėjo rungtynes ir „Lietuvos rytas“ iškart šovė į priekį 14:7.

8 min. Kai atakose prisidėjo ir M.Gecevičius, Vilniaus komandos pranašumas išaugo (24:12).

10 min.  4 tritaškius iš 6 pataikęs „Lietuvos rytas“ laimėjo pirmą kėlinį 28:16.

14 min. Prienų komandą išjudino trenerio V.Šeškaus sūnus Domantas. Po jo taškų serijos šeimininkų atsilikimas kiek aptirpo (22:30). Bet tuoj pat tritaškį pelnė Ž.Janavičius – vienas iš trijų praėjusį sezoną Prienų klube žaidusių „Lietuvos ryto“ krepšininkų.

16 min.  Kitas Prienuose pernai rungtyniavęs Vilniaus komandos žaidėjas M.Lukauskis aikivaizdžiai gerai jaučiasi šioje arenoje. Jis jau pelnė 10 taškų, pataikęs visus metimus.

19 min. Ž.Janavičius raižo savo buvusios komandos gynybą ir dvitaškiais. Po jo keturių taškų iš eilės „Lietuvos rytas“ pabėgo (46:28).

20 min. M.Gecevičius jau pelnė po 10 taškų, Ž.Janavičius – 9, o gynėjų vedamas „Lietuvos rytas“ į pertrauką žengė turėdamas solidžią persvarą (49:30).

28 min. Be Antano Kavaliausko žaidžiantys vilniečiai išsaugojo 20 taškų pranašumą.

30 min. Trečiojo kėlinio pabaigoje Prienų krepšininkai sužaidė sėkmingai ir sumažino skirtumą (48:63).

36 min. Rezultatyviausias „Lietuvos ryto“ žaidėjas LKL pirmenybėse G.Orelikas priminė apie save. Po jo taškų, vilniečiai pirmavo 74:52.

40 min. Rungtynių pabaiga praėjo be staigmenų. „Lietuvos rytas“ nugalėjo 84:59.