EUROLYGA

J.Valančiūnas gerino rekordus, „Raptors“ nugalėjo NBA čempionus

„Toronto Raptors“ (35/17) su Jonu Valančiūnu neįteikė dovanos legendiniam NBA lygos treneriui G.Popovichiui. Jo vadovaujama „San Antonio Spurs“ ekipa (32/19) Toronte nusileido šeimininkams 82:87 (25:28, 21:17, 12:19, 24:23), kurie neleido G.Popovichiui iškovoti 1000-osios pergalės per karjerą NBA.

J.Valančiūnas bando sustabdyti „Spurs“ veteraną T.Duncaną.<br>Getty Images/Scanpix nuotr.

Feb 9, 2015, 7:00 AM, atnaujinta Jan 13, 2018, 6:46 PM

San Antonijaus krepšininkai rungtynėse tragiškai atakavo varžovų krepšį – tikslą pasiekė vos 31 metimas iš 93 (33 proc.). Taip prastai NBA čempionai šį sezoną dar nemetė.

Taiklumu negalėjo pasigirti ir „Raptors“ krepšininkai (32/74 metimų, 43 proc.), tačiau jiems to užteko, kad po septynių iš eilės nesėkmių prieš „Spurs“ jie pagaliau iškovotų pergalę.

„Jie buvo geresni už mus. Manau, ir mes jiems padėjome, nebuvome tokie aštrūs“, – po rungtynių pripažino argentinietis M.Ginobilli, pataikęs vos 3 metimus iš 13 ir pelnęs 9 taškus.

Sezono rekordą šiame mače pagerino J.Valančiūnas – Lietuvos krepšininkas atkovojo net 16 kamuolių (visa „Raptors“ komanda – 48). Šios rungtynės lietuviui turėtų įsiminti ir dėl dar vieno pasiekimo – jis blokavo keturis varžovų metimus (karjeros rekordas NBA). Kietą lietuvio gynybą pajuto ir NBA veteranas T.Duncanas.

Starto penkete rungtynes pradėjęs lietuvis per beveik 34 žaidimo minutes taip pat pelnė 8 taškus (3/7 dvit., 2/2 baudų), perėmė vieną kamuolį, kartą suklydo ir kartą prasižengė.

J.Valančiūnui sėkmingiausias buvo trečiasis kėlinys, per kurio pabaigoje jis pelnė šešis taškus ir leido šeimininkams pabėgti 64:58. Vien per trečiąjį kėlinį jis atkovojo 8 kamuolius. Nepaisant sėkmingos atkarpos, D.Casey tradiciškai per lemiamas ketvirtojo kėlinio minutes Lietuvos rinktinės aukštaūgį laikė ant atsarginių žaidėjų suolelio. Ir vis dėlto J.Valančiūno per mačą surinko 22 naudingumo taškus ir buvo naudingiausias rungtynių žaidėjas.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė J.Johnsonas, pelnęs 20 taškų,. D.DeRozanas pridėjo 18 taškų A.Johnsonas 15, K.Lowry 12.

Svečiams iš Teksaso po 12 taškų pelnė T.Duncanas (3/14 metimų) ir M.Belinelli, 11 – K.Leonardas, po 10 T,Parkeris (4/13 metimų) ir T.Splitteris.

Kitą mačą Torono komanda žais trečiadienį su „Washington Wizards“.