„Lietuvos rytui" teko galynėtis su autsaideriais „Mažeikiais“

2015-02-28 16:13, atnaujinta 2018-01-12 00:46

Vilniaus „Lietuvos rytas“ aktyviai pradėjo rungtynes, tačiau pirmasis kėlinys su „Mažeikiais“ vyko ne pagal planą. Ekipos ėmė žaisti taškas į tašką, bet Marcelo Nicola per antrąjį kėlinį pareikalavo drausmės ir tai davė vaisių, tačiau įtampos nesumažino – „Lietuvos rytas“ ir toliau galynėjosi su autsaideriais, bet lemiamoje atkarpoje žaidė įtikinamai. LKL čempionate „Lietuvos rytas“ 76:70 (18:17, 25:13, 15:23, 18:17) nugalėjo „Mažeikius“.

Mūšis. „Lietuvos rytas“ kovo 4-ąją savo arenoje stos į kovą su Izmyro „Karsiyaka“ komanda. Tai bus pirmosios Europos taurės aštuntfinalio rungtynės. Jos prasidės 19 valandą.

Skaičiai. „Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 17 tšk. (12 atk. kam.), Martynas Gecevičius 12 tšk., Gediminas Orelikas 10 tšk., Travisas Leslie 8 tšk.

“Mažeikiai“: Darius Tarvydas 17 tšk., Tyleris Olanderis 14 tšk., Raimundas Danys 11 tšk., Darius Pakamanis ir Arvydas Gydra po 8 tšk.

Dugnas. „Mažeikiai“ šį sezoną per 29 mačus vos dukart šventė pergalę ir toliau užima paskutinę vietą. „Lietuvos rytas“ LKL čempionate – trečias.

Susitikimai. „Lietuvos rytas“ šį sezoną dukart nugalėjo „Mažeikius“. Išvykoje vilniečiai laimėjo 87:74, o namuose – 88:80.

Suolas. „Lietuvos ryto" treneris leido pailsėti A.Juškevičiui. Nežaidė ir K.Lavrinovičius. Jis dalyvavo apšilime, bet aikštėje nepasirodė. K.Lavrinovičius dėl peties traumos praleido LKF taurės turnyrą.

Rungtynės

1 min. Ginčo kamuolį laimėjo „Mažeikiai“, bet vilniečiai greitai apsigynė, o tada Ž.Janavičius išprovokavo pražangą ir metė du baudos metimus – 2:0. M.Nicola nurodė spausti varžovus nuo pirmųjų minučių, bet tai neapsaugojo šeimininkų nuo D.Pakamanio tritaškio. Jam atsakė M.Gecevičius – 5:3.

2 min. Trečioji vilniečių ataka baigėsi taikliu metimu, kai M.Lukauskis liko vienas po krepšiu – 7:3, bet apsiginti nepavyko – 5:7.

3 min. G.Orelikui pataikyti nepavyko, svečiai tuo nepasinaudojo – suklydo. Netrukus Ž.Janavičius įkišo kamuolį A.Kavaliauskui – 9:5.

5 min. Įpusėjus kėliniui G.Staniulis galingai krovė į krepšį, pagavęs ore pakabintą kamuolį – 9:9.

6 min. Į „Mažeikių“ akibrokštą M.Lukauskis reagavo tritaškiu – 12:9. Bet ir svečiai netylėjo – 11:12. Netrukus „Mažeikiai“ išsiveržė 14:12.

8 min. „Mažeikiai“ vėl išsiveržė į priekį – 15:14. Dar viena vilniečių ataka užstrigo, bet svečiams pasinaudoti tuo nepavyko. Netrukus sirgaliai šoko į viršų, kai S.Jasaitis ataką baigė įspūdingu dėjimu – 16:15.

9 min. S.Jasaitis pratęsė savo šou. Šįkart pataikė tritaškį, bet „Mažeikiai“ skirtumą mažino iki 17:18. Pirmąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ baigė pirmaudamas 18:17.

11 min. Pirmoji antrojo kėlinio ataka baigėsi T.Leslie taškais – 20:17. Netrukus T.Leslie turėjo dar vieną progą, bet sužingsniavo.

12 min. A.Valeika atkovojo kamuolį puolant, bet nepataikė. Tuomet T.Leslie atsikovojo kamuolį, bet irgi nepataikė. Galiausiai B.Baronas atkovojo kamuolį ir ataką baigė taškais – 22:17. Netrukus M.Moseris pelnė du taškus, o tada dar metė baudos metimus. Jis nepataikė nė vieno metimo, bet A.Valeika atkovojo kamuolį puolime – 26:17.

14 min. Kai G.Orelikas pataikė tritaškį, „Mažeikiai“ paprašė minutės pertraukėlės. Rungtynėse įvyko lūžis ir „Lietuvos rytas“ jau pirmavo 34:19.

17 min. „Lietuvos rytas“ vis dar turėjo dviženklį pranašumą – 38:28. Netrukus Ž.Janavičius pataikė vieną baudos metimą – 39:28.

19 min. Per didžiąją pertrauką M.Nicola buvo linksmesnis. Jo auklėtiniai į ją išėjo pirmaudami 43:30.

21 min. „Mažeikiai" trečiąjį kėlinį pradėjo keturiais taškais be atsako – 34:43.

23 min. D.Tarvydas pelnė du taškus, po kurių „Mažeikiai“ priartėjo 36:46, bet vilniečiai atsakė dvitaškiu – 48:36.

25 min. M.Gecevičius turėjo laiko nusitaikyti, tad tai padarė ir įsirašė tris taškus. „Lietuvos rytas“ pirmavo 53:36.

27 min. „Lietuvos rytas“ pirmavo 57:44.

28 min. S.Jasaitis įkirto po krepšiu, bet buvo sustabdytas pražanga. Jis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 58:46. Netrukus T.Olanderis galingai krovė į krepšį per varžovą – 48:58.

29 min. Į lemiamą kėlinį vilniečiai išėjo pirmaudami 58:53.

31 min. T.Olanderis metė per rankas ir priartino savo komandą iki 55:60, bet tada T.Leslie pelnė du taškus su pražanga – 61:55.

34 min. T.Olanderis pataikė tritaškį, po kurio „Mažeikiai“ priartėjo 60:63, bet S.Jasaitis tritaškiu nutolino Vilniaus klubą – 66:60.

35 min. Po A.Kavaliausko dvitaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo 68:60.

37 min. M.Nicola buvo nervingas. „Lietuvos rytas“ pirmavo 72:63. Dar viena vilniečių ataka buvo nesėkminga, bet „Lietuvos ryto“ sirgaliai atsikvėpė, kai T.Olanderis nepataikė tritaškio.

38 min. „Mažeikiai“ po tritaškio priartėjo 66:76, bet vilniečiai paleisti pranašumo neketino.

39 min. „Lietuvos rytas“ šventė pergalę 70:76.

Starto penketai.

„Lietuvos rytas“: Ž.Janavičius, M.Gecevičius, M.Lukauskis, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Mažeikiai“: D.Pakamanis, G.Staniulis, D.Tarvydas, I.Razutis, R.Danys.