30 taškų per kėlinį praleidęs „Žalgiris“ įveikė „Lietkabelį“

„Žalgiris“ LKL ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.<br>M.Patašiaus nuotr. iš archyvo

2015-05-02 16:47, atnaujinta 2018-01-05 04:34

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalyje įsirašė antrąją pergalę. „Žalgiris“ šįkart išvykoje 73:67 (23:15, 22:4, 18:18, 10:30) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ komandą, kuri ketvirtajame kėlinyje buvo skirtumą sumažinusi iki penkių taškų. Pirmosios rungtynėse „Žalgiris“ Panevėžio klubą sutriuškino 91:69. Serijoje iki trijų pergalių Gintaro Krapiko auklėtiniai pirmauja 2:0.

Serija. Trečiosios rungtynės vyks gegužės 5-ąją Kaune.

Statistika. „Lietkabelis“: E.Žabas 24 (8 rez. perd.), A.Labuckas 14, L.Aukštikalnis 10, J.Zuza ir N.Dahlmanas po 6, G.Žalalis 4, M.Kazonas 3.

„Žalgiris“: A.Milaknis 15, E.Ulanovas 9, W.Cherry, P.Jankūnas (7 atk. kam.) po 8, S.Vene ir V.Lipkevičius (8 atk. kam.) po 6, R.Javtokas 5, L.Lekavičius, V.Kariniauskas, D.Songaila ir T.Dimša po 4.

Praradimas. „Žalgiris“ priverstas verstis be pagrindinio įžaidėjo Jameso Andersono. 26 metų 198 cm ūgio „Žalgirio“ lyderis pirmųjų rungtynių išvakarėse susižeidė nugarą. Amerikiečio gydymas gali užtrukti iki dviejų savaičių.

Rungtynės. „Žalgirio“ krepšininkai iškart pradėjo dirbti savo darbą ir neleido „Lietkabeliui“ lengvai kibti į atlapus. Pirmąjį kėlinį žalgiriečiai laimėjo 23:15, o antrajame toliau demonstravo gerą puolimą, bet svarbiausia – puikiai gynėsi. „Lietkabeliui“ G.Krapiko auklėtiniai leido įmesti vos keturis taškus. Į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo primaudamas 45:19. A.Milaknis per du kėlinius pelnė 9 taškus, o W.Cherry – 8.  “Lietkabelio“ ekipoje rezultatyviausia buvo A.Labuckas, surinkęs 9 taškus.

Antrojoje mačo pusėje žalgiriečiai toliau diktavo, bet ketvirtajame kėlinyje po E.Žabo baudos metimų „Lietkabelis“ priartėjo 60:69. Buvo likę žaisti porą minučių. Likus žaisti minutę E.Žabas pataikė dvitaškį – 64:69. „Žalgirio" tylą nutraukė V.Kariniauskas, kuris pelnė savo ketvirtąjį, bet labai svarbų tašką – 71:64.

Likus žaisti 24 sekundes V.Lipkevičius padarė klaidą, bet M.Kazonas nepataikė tritaškio. Netrukus E.Žabas metė iš toli, bet irgi buvo netaiklus. „Žalgiris“ laimėjo 73:67.

Vietos. „Žalgiris" tapo LKL reguliariojo sezono nugalėtoju, o „Lietkabelis“ užėmė aštuntąją vietą.

Kovos. „Žalgiris“ reguliariajame sezone užtikrintai laimėjo visus mačus prieš „Lietkabelį“ – 102:72, 82:63, 91:83, 88:70.