M. Nicola po vilniečių tritaškių salvės: „Turime talentą pulti“

„Šiaulių“ ir „Lietuvos ryto“ antrųjų ketvirtfinalio rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.

2015-05-03 17:38, atnaujinta 2018-01-05 02:53

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai ir antrąsias ketvirtfinalio rungtynes Šiauliuose laimėjo tokiu pačiu scenarijumi, kaip ir pirmąsias Vilniuje.

Nors po dviejų kėlinių Vilniaus klubo persvara tesiekė 3 taškus, po ilgosios pertraukos „Lietuvos rytas“ parodė „Šiauliams“ kulnus, puikiai sužaidus puolime penkiems žaidėjams.

Mindaugas Lukauskis pelnė 19 taškų, G.Orelikas – 18, Simas Jasaitis – 15, Martynas Gecevičius – 14, o Žygimantas Janavičius įmetė 10 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus sekmadienį Šiauliuose, kur „Lietuvos rytas“ 107:96 (27:26, 25:23, 31:18, 24:29) pranoko „Šiaulių“ ekipą.

„Galbūt toks rezultatas atspindi mūsų lygį, – sakė 23 Šiaulių komandai pelnęs Rolandas Alijevas. – Jų biudžetas didesnis, žaidėjų rotacija dažnesnė. Mes neištempiame tokiu tempu visų rungtynių ir praleidžiame daug tritaškių.“

„Lietuvos ryto“ komanda šįkart pataikė net 15 tritaškių iš 25 (60 proc.). Bent po kartą iš toli pataikė net aštuoni Vilniaus klubo žaidėjai.

„Turime talentą pelnyti taškus, bet turime žaisti ir gynyboje, – sakė „Lietuvos ryto" treneris Marcelo Nicola. – Negalime galvoti, kad laimėsime visas rungtynes atakuodami. Galime įmesti 116 ar 120 taškų, bet nebūtinai laimėsime, nes ateina momentų, kai puolimas stringa, kamuolys tampa sunkus.

Todėl turime stengtis gynyboje.“

„Šiauliams“ 21 tašką pelnė Rokas Giedraitis, 16 – Julius Jucikas.

Pirmajame ketvirtfinalio mače vilniečiai irgi buvo stipresni (97:69), tada dabar serijos rezultatas tapo 2:0.

„Lietuvos rytas" turės progą pabaigti ketvirtfinalio seriją trečiadienį, kai Vilniuje vyks trečioji ketvirtfinalio akistata.

Sekmadienį „Šiauliai“ priešinosi svečiams du kėlinius, per kuriuos šeimininkams net 18 taškų pelnė R.Giedraitis.

Tačiau po ilgosios pertraukos be traumuoto K.Lavrinovičiaus žaidę vilniečiai perėmė žaidimo kontrolę ir po trijų kėlinių jau pirmavo 16 taškų skirtumu.

„Trečiajame kėlinyje jie pradėjo labai gerai gintis ir mes gavome atkarpą 0:12, – pažymėjo „Šiaulių" treneris Gediminas Petrauskas. – Siūlyčiau visiems krepšinio mėgėjams pasižiūrėti tą dalį – tai puikus krepšinio pavyzdys.“

Jis liko patenkintas savo komandos žaidimu, ypač kova iki pabaigos. „Galite sakyti ką norite, bet mes žaidėme labai gerą krepšinį“, – buvo patenkintas „Šiaulių" treneris.

* * *

Iš rungtynių protokolo

LKL ketvirtfinalio 2-osios rungtynės. „Šiauliai“ – „Lietuvos rytas“ 96:107 (26:27, 23:25, 18:31, 29:23). „Šiauliams" taškų pelnė: R.Alijevas 23 (8/10 dvitaškių), R.Giedraitis 21 (8/9 baudų), J.Jucikas 16, V.Šulskis ir K.Babkauskas po 9, M.Kumpys 7, J.Allenas ir R.Olanderis po 4, G.Leonavičius 3 (A.Sajavičius, E.Mološčiakas)/M.Lukauskis 19 (3/4 trit.), G.Orelikas 18 (5/6 dvit.), S.Jasaitis 15 (3/4 trit.), M.Gecevičius 14 (3/5 trit., 5 rez. perd.), Ž.Janavičius 10 (6 rez. perd.), A.Valeika 8, M.Moseris 7, A.Kavaliauskas 6, B.Baronas ir A.Juškevičius po 5 (T.Leslie). Serija 0:2.