„Žalgiris“ išmetė „Lietkabelį“ ir laukia varžovo LKL pusfinalyje

Rungtynių akimirka.<br>M.Patašiaus nuotr.

May 5, 2015, 7:54 PM, atnaujinta Jan 4, 2018, 9:23 PM

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nesismulkino ir tiesiausiu keliu žengė į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį. Antradienį Gintaro Krapiko auklėtiniai savo aikštėje 99:60 (29:19, 25:21, 19:7, 26:13) sutriuškino Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkus ir seriją iki trijų pergalių laimėjo „sausai“ – 3:0.

Varžovas. Pusfinalyje „Žalgiris“ žais su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir Utenos „Juventus“ poros nugalėtoju. Ketvirtfinalio serijoje po antradienio rungtynių „Juventus“ pirmauja 2:1.

Statistika. „Žalgiris“: A.Milaknis 15, S.Vene 14, L.Lekavičius 12, R.Javtokas (8 atk. kam.) 11, P.Jankūnas (9 atk. kam.) 10, D.Tarolis 9, E.Ulanovas 8, D.Songaila 7, W.Cherry 6, T.Dimša 5, V.Kariniauskas 2. „Lietkabelis“: E.Žabas 19, A.Labuckas 15, D.Griškėnas 12, L.Aukštikalnis 6, N.Dahlmanas (8 atk. kam.) ir G.Žalalis po 3, M.Kazonas 2.

Rungtynės. Kauno „Žalgiris“ nuo pat pirmųjų minučių ėmė bėgti į priekį, kai ne tik taikliai atakavo, bet ir gerai gynėsi. „Lietkabelis“ pirmuosius taškus pelnė sužaidus pusketvirtos minutės, o tada žalgiriečiai pirmavo 10:2. Vėliau „Lietkabelio“ puolimas pajudėjo į priekį, bet žalgiriečių sulaikyti komandai nepavyko. Pirmąjį kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 29:19, o A.Milaknis jau buvo surinkęs 10 taškų. Panevėžio klube išsiskyrė A.Labuckas, pelnęs 8 taškus.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nedarė daug klaidų ir toliau judėjo pergalės link. A.Milaknis savo taškų sąskaitą padidino iki 13, P.Jankūnas pasiekė dešimties taškų zoną, o R.Javtokas pelnė 9 taškus. Į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo pirmaudamas 54:40.

Antroji rungtynių pusė tapo tik formalumu. „Žalgiris“ dar sustiprino gynybą, o puolimas irgi veikė užtikrintai. Galiausiai „Žalgiris“ Kaunui dovanojo pergalę.

Karštis. G.Krapikas po rungtynių Panevėžyje neslėpė pasipiktinimo. Jo auklėtiniai pirmojoje pusėje puikiai susitvarkė su varžovais, tačiau vėliau atsipalaidavo ir leido šiems atkurt intrigą. „Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje leido šeimininkams pelnyti net 30 taškų, o šie buvo priartėję 64:69. Galiausiai „Žalgiris“ mačą laimėjo 73:67.

Pirmąsias rungtynes savo aikštėje „Žalgiris“ laimėjo be jokio vargo – 91:69.

Vietos. “Žalgiris" tapo LKL reguliariojo sezono nugalėtoju, o „Lietkabelis“ užėmė aštuntąją vietą.

Kovos. “Žalgiris“ reguliariajame sezone užtikrintai laimėjo visus mačus prieš „Lietkabelį“ – 102:72, 82:63, 91:83, 88:70.