Karališkai kėlinį sužaidęs „Juventus“ palaužė „Pieno žvaigždes“

D.Adomaičio ekipa laimėjo abu mačus išvykoje.<br>P.Mantauto nuotr. iš archyvo

May 5, 2015, 7:15 PM, atnaujinta Jan 4, 2018, 9:23 PM

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai iki paskutiniojo kėlinio tampė nervus savo sirgaliams, o tada įjungė aukščiausią pavarą tiek puolime, tiek gynyboje. Utenos „Juventus“ ketvirtajame kėlinyje pelnė 25, varžovams leido įmesti vos keturis taškus ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijos rungtynėse išvykoje su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ šventė pergalę 63:51 (14:12, 12:20, 12:15, 25:4). Serijoje iki trijų pergalių „Juventus“ pirmauja 2:1.

Statistika. „Juventus“: E.Dimša 16, S.Buterlevičius (7 atk. kam.) 13, A.Šikšnius ir R.Broadusas (7 rez. perd.) po 11, S.Kulvietis 6, E.Stanionis 2.  “Pieno žvaigždės“: L.Kisielius ir G.Sirutavičius po 11, Ž.Skučas ir O.Olisevičius po 7, A.Viskontas, T.Jogėla, J.Gintvainis po 4, B.Brustas 3.

Abi komandos pirmajame kėlinyje demonstravo kietą gynybą, tad pririnkti daug taškų nepavyko. Pirmąjį ketvirtį „Juventus“ laimėjo 14:12, nors padare šešias klaidas, kai šeimininkai suklydo vos dukart. Per pirmąjį kėlinį „Pieno žvaigždės“ metė septynis tritaškius ir pataikė vos kartą. Devynis taškus komanda surinko nuo baudų metimo linijos.

Antrajame ketvirtyje komandos stumdėsi dėl pranašumo, bet paskutinėmis minutėmis spurtavo „Pieno žvaigždės“. Po T.Jogėlos ir J.Gintvainio  dvitaškių šeimininkai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 32:26.

Sužaidus tris minutes trečiajame kėlinyje po Ž.Skučio baudos metimo „Pieno žvaigždės“ įgijo dešimties taškų pranašumą – 40:30. „Juventus“ dar mėgino sumažinti skirtumą, bet „Pieno žvaigždės“ laikėsi jo įsikibusios. Kai sužaidus šešias minutes G.Sirutavičius pataikė tritaškį, šeimininkai pirmavo 45:32. „Pieno žvaigždės“ iki trečiojo kėlinio pabaigos dešimties taškų skirtumo neišsaugojo – po S.Buterlevičiaus baudos metimų šeimininkai pirmavo 47:38.

Kevirtajame kėlinyje D.Adomaičio auklėtiniai surengė tikrą šturmą – S.Buterlevičius pataikė tritaškį, E.Dimša – keturis taškus iš eilės ir „Juventus“ jau atsiliko vos 45:47. Netrukus S.Kulvietis dvitaškiu skirtumą išlygino, o S.Buterlevičius pataikė dar vieną tritaškį ir „Juventus“ įpusėjus kėliniui pirmavo 50:47. Likus žaisti porą minučių po R.Broaduso dvitaškio „Juventus“ pirmavo 57:51.

D.Adomaičio auklėtiniai apsukų nemažino ir iškovojo pergalę.

Dvikova. Utenos „Juventus“ krepšininkai reguliariajame sezone buvo penkti, o „Pieno žvaigždės“ užėmė ketvirtąją vietą. „Pieno žvaigždės“ pirmąjį mačą žaidė namuose, bet pralaimėjo 71:77.

Susitikimai. “Pieno žvaigždės“ reguliariajame sezone triskart nugalėjo „Juventus“ ekipą. Pasvaliečiai laimėjo 85:78, 89:64 ir 74:62. D.Adomaičio ekipa kartą nugalėjo varžovus, kai išvykoje laimėjo 91:89.