„Neptūnas“ persvėrė LKL ketvirtfinalio serijos rezultatą

J.Stacevičiaus nuotr. iš archyvo

May 6, 2015, 6:06 PM, atnaujinta Jan 4, 2018, 6:47 PM

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai savo sirgalių nenuvylė. Trečiosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijos rungtynėse Lietuvos vicečempionai savo aikštėje 71:47 (22:12, 9:12, 21:14, 19:9) patiesė Alytaus „Dzūkijos“ komandą. Serijoje iki trijų pergalių klaipėdiečiai išsiveržė į priekį 2-1.

• Kitose rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ nugalėjo „Šiaulių“ komandą.

Serija. Pirmąsias rungtynes savo aikštėje Lietuvos vicečempionai laimėjo 88:59, tačiau išvykoje varžovams nusileido 56:65.

Rinktinė. Lietuvos rinktinės trenerio Jono Kazlausko pateiktame išplėstiniame kandidatų sąraše – du „Neptūno“ krepšininkai. Šansą patekti į nacionalinę komandą turi Mindaugas Girdžiūnas ir Deividas Gailius.

Pusfinalis. Šios poros nugalėtoja pusfinalyje žais su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Pirmosios rungtynės sostinėje vyks gegužės 14 dieną.

Rungtynės

„Neptūno“ krepšininkai į priekį išsiveržė jau pirmajame kėlinyje. Įpusėjus ketvirčiui po keturių iš eilės taškų klaipėdiečiai pirmavo 9:4. Kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ laimėjo atkarpą 7:0 ir susikrovė dviženklį pranašumą (22:12).

Antrajame kėlinyje svečiai pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą perpus (17:22). „Neptūnas“ atsakė 5 taškais iš eilės ir susigrąžino dviženklę persvarą. A.Jomantas kėlinio pabaigoje pelnė 2 taškus ir pataikė vieną baudos metimą. Prieš ilgąją pertrauką klaipėdiečiai pirmavo 31:24.

Trečiąjį kėlinį svečiai pradėjo 5 taškais iš eilės ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (29:31). Bet netrukus klaipėdiečiai laimėjo atkarpą 8:0 ir vėl atitolo iki dviženklės persvaros (41:31). Kėlinio pabaigoje klaipėdiečiai pelnė dar 8 taškus be atsako ir toliau didino pranašumą (49:34). Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 52:38.

Paskutiniame kėlinyje klaipėdiečiai toliau neleido varžovams priartėti. Įpusėjus kėliniui šeimininkai pirmavo 58:46, tuomet laimėjo atkarpą 9:0 ir susikrovė 21 taško persvarą (67:46). Kėlinį „Neptūnas“ baigė 4 taškais iš eilės ir šventė užtikrintą pergalę (71:47).

„Neptūnas“: M.Mažeika 19, D.Gailius 13, M.Shakuras 9, M.Girdžiūnas ir S.Galdikas (8 atk. kam.) po 7, A.Butkevičius 6, D.Zavackas ir V.Vasylius po 4, V.Šarakauskas 2.

„Dzūkija“: A.Jomantas (7 atk. kam.) 17, R.Juknevičius 8, P.Dambrauskas 8, I.Sejfičius 6, G.Gustas 4, F.Dmitrijevas 3, T.Lekūnas 2.