Persvarą iššvaistęs „Lietuvos rytas“ žengė į LKL pusfinalį

Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.

May 6, 2015, 7:47 PM, atnaujinta Jan 4, 2018, 6:24 PM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams papildomų rungtynių neprireikė. Vilniečiams užteko trejų serijos rungtynių, kad iškovotų kelialapį į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį. Vilniečiai iššvaistė turėtą 20 taškų pranašumą, bet vis dėlto savo aikštėje 96:92 (23:15, 22:20, 27:23, 24:34) nugalėjo „Šiaulių“ komandą ir ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių laimėjo 3:0.

• Kitose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 19, T.Leslie 18, K.Lavrinovičius 10, G.Orelikas ir Ž.Janavičius po 9, M.Lukauskis ir A.Valeika poo 8, A.Juškevičius 7, S.Jasaitis ir B.Baronas po 3, M.Moseris (8 atk. kam.) 2.

„Šiauliai“: R.Giedraitis 23, G.Leonavičius 16, J.Jucikas 15, V.Šulskis 11, R.Alijevas 10, K.Babkauskas 8, J.Allenas 4, M.Kumpys 3, R.Olanderis 2.

Lyderis. „Šiaulius“ į priekį vedė R.Giedraitis. Būtent šis krepšininkas ėmėsi iniciatyvos ketvirtajame kėlinyje, kai šiauliečiai pasivijo šeimininkus. Jaunasis puolėjas pelnė 9 taškus iš eilės, o „Šiauliai“ priartėjo 82:88. R.Giedraitis iš viso pelnė 23 taškus, iš jų 15 – ketvirtajame kėlinyje.

Akcija. Rungtynes stebėjo ir dešimties Lietuvos mokyklų moksleiviai, šią galimybę laimėję „Lietuvos ryto“ ir Elektronikos platintojų asociacijos rengtos akcijos „Mąstau, rūšiuoju, gyvuoju“ metu.

Serija. Pirmąsias rungtynes savo aikštėje jie laimėjo 97:69, antrosiose nugalėjo 107:96.

Rinktinė. Net penkis „Lietuvos ryto“ komandos žaidėjus treneris Jonas Kazlauskas įtraukė į išplėstinį šalies rinktinės sąrašą. Tai Martynas Gecevičius, Žygimantas Janavičius, Adas Juškevičius, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas. Kvietimo sulaukė ir „Šiaulių“ puolėjas Rokas Giedraitis. Kvietimo nesulaukęs „Lietuvos ryto“ puolėjas Kšyštofas Lavrinovičius baigė karjerą rinktinėje.

Pusfinalis. Šios serijos nugalėtoja pusfinalyje žais su Klaipėdos „Neptūno“ ir Alytaus „Dzūkijos“ ketvirtfinalio poros laimėtoja. Pirmosios pusfinalio rungtynės Vilniuje bus žaidžiamos gegužės 14 dieną.

Rungtynės

Rungtynes dvitaškiu pradėjo R.Giedraitis, bet M.Gecevičius netrukus atsakė tolimu metimu. Pusę pirmojo kėlinio komandos žaidė taškas į tašką, tačiau tuomet vilniečiai ėmė tolti. „Lietuvos rytas“ pelnė 10 taškų iš eilės ir išsiveržė į priekį 16:7. Kėlinio pabaigoje svečiai sumažino skirtumą iki 8 taškų (15:23).

Antrojo kėlinio pradžioje po K.Lavrinovičiaus dvitaškio vilniečių persvara išaugo iki dviženklės (28:17). R.Olanderis baudų metimais sumažino skirtumą iki vienženklio, bet tuomet abi baudas pataikė A.Valeika (32:22). M.Moseris suklydo, bet netrukus  blokavo varžovo metimą ir atkovojo kamuolį gynyboje. T.Leslie pelnė dvitaškį, o „Lietuvos rytas“ jau pirmavo 34:22.

Įpusėjus kėliniui šiauliečiai pelnė 6 taškus iš eilės ir priartėjo iki 6 taškų (28:34). Šeimininkai netruko susigrąžinti turėtą persvarą.  T.Leslie pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o netrukus po varžovų klaidos pataikė iš toli (38:28). Kėlinio pabaigoje M.Kumpys metė iš toli, bet kamuolys iš lanko išsisuko. Įpusėjus priešpaskutinei minutei M.Gecevičius pataikė iš toli. J.Jucikas kėlinį baigė dvitaškiu. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 45:35.

R.Alijevas pelnė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 7 taškų (40:47). Po J.Juciko pražangos Ž.Janavičius sumetė abi baudas,  G.Orelikas po varžovo klaidos pataikė iš toli (52:40). Įpusėjus kėliniui G.Leonavičius pataikė iš toli ir vėl sumažino skirtumą iki vienženklio (49:58). Vilniečiai atsakė 4 taškais iš eilės ir neleido varžovams pasinaudoti proga priartėti (62:49).

Kėlinio pabaigoje M.Gecevičius pelnė du tritaškius iš eilės, o vilniečiai laimėjo atkarpą 10:0 ir susikrovė 21 taško persvarą (72:51). Šiauliečiai atsakė 7 taškais be atsako ir baigiantis kėliniui kiek sumažino skirtumą (58:72).

Vilniečiai ketvirtajame kėlinyje pelnė 9 taškus be atsako ir susigrąžino 20 taškų persvarą (83:63). V.Šulskis pelnė tritaškį, K.Babkauskas sumetė abi baudas, o šiauliečiai sumažino skirtumą iki 14 taškų (86:72). Iniciatyvos ėmėsi R.Giedraitis. Jis pelnė 9 taškus iš eilės ir sumažino varžovų pranašumą iki 6 taškų (82:88).

Iki kėlinio pabaigos likus  24 sekundėms vilniečiai pirmavo 5 taškais (90:85). G.Leonavičius prasižengė prieš M.Gecevičių, o šis sumetė abi baudas. K.Lavrinovičius blokavo R.Alijevo metimą, bet kamuolį atkovojęs R.Giedraitis pelnė dar 2 taškus (87:92). Likus 8 sekundėms V.Šulskis pataikė iš toli ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (90:93). M.Gecevičius sumetė abi baudas, bet netrukus R.Giedraitis dėjimu užbaigė šiauliečių ataką (92:95). Kėlinį baudos metimu užbaigė M.Lukauskis. „Lietuvos rytas“ iškovojo pergalę 96:92 ir bilietą į pusfinalį.