„Žalgiris“ halėje sutriuškino gynyboje klimpusią „Juventus“

Rungtynių akimirka.<br>P.Mantauto nuotr.

May 13, 2015, 5:27 PM, atnaujinta Jan 3, 2018, 10:58 PM

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) nugalėtojų titulą ginantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmąsias pusfinalio serijos rungtynes sužaidė čempioniškai. Utenos „Juventus“ ekipai vos pavyko peržengti pusšimčio taškų ribą. Žalgiriečiai legendinėje Kauno sporto halėje iškovojo pergalę 81:53 (18:15, 24:5, 18:14, 21:19) ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

„Žalgiris“: A.Gudaitis ir A.Milaknis po 10, J.Andersonas 9, E.Ulanovas, W.Cherry ir P.Jankūnas po 8, L.Lekavičius ir V.Lipkevičius po 7, S.Vene ir R.Javtokas po 6, D.Songaila 2.

„Juventus“: R.Broadusas 13, E.Dimša 10, E.Stanionis ir V.Čepukaitis po 8, S.Kulvietis (7 atk. kam.) 7, N.Barinovas 5, S.Buterlevičius 2.

Principas. Įpusėjus antrajam kėliniui „Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas iš aikštės išvarė Darių Songailą. Veteranas tokios bausmes sulaukė už gautą techninę pražangą. Būtent taip G.Krapikas baudžia per daug aikštėje bereikalingai šnekančius krepšininkus.

Persvara. Kauniečiai iniciatyvą perėmė antrajame kėlinyje. Šiame ketvirtyje „Žalgiris“ pelnė 24 taškus, tuo tarpu varžovams leido įmesti vos 5. Kėlinį kauniečiai baigė laimėdami atkarpą 13:0 ir išsiveržė į priekį 42:20.

Klaidos. „Juventus“ kauniečius perpus aplenkė padarytų klaidų grafoje. Svečiai šiose rungtynėse suklydo 17 kartų, tuo tarpu žalgiriečiai tik 8.

Serija. Šį sezoną LKL pusfinalio serija tęsis iki trijų pergalių. Antrasis mačas šeštadienį įvyks Utenoje, o trečiosios rungtynės gegužės 19 d. bus žaidžiamos „Žalgirio“ arenoje.

Ketvirtfinalis. „Juventus“ ketvirtfinalio etape 3:2 nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą. „Žalgiris“ serijoje 3:0 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“.

Vieta. Pirmąsias pusfinalio rungtynes žalgiriečiai žaidė ne „Žalgirio“ arenoje, o legendinėje Kauno sporto halėje, mat gegužės 15-17 dienomis „Žalgirio“ arenoje vyks tarptautinė medžioklės, žūklės ir aktyvaus laisvalaikio paroda.

Pusfinalis. Ketvirtadienį kitoje pusfinalio poroje kovą pradės Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.

Rungtynės

Rungtynių pradžioje pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus. Sužaidus dvi minutes rezultatas buvo lygus (6:6), tuomet svečiai pelnė 4 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį (10:6). V.Lipkevičiaus tritaškis sumažino skirtumą iki minimumo (9:10). Įpusėjus kėliniui žalgiriečiai baudų metimais išsiveržė į priekį 14:12. Kėlinį šeimininkai baigė 4 taškais be atsako ir po pirmojo ketvirčio pirmavo 18:15.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą perėmė „Žalgiris“. J.Andersonas pelnė 2 taškus, E.Ulanovas pridėjo tritaškį, o žalgiriečiai padidino savo persvarą iki 8 taškų (25:17). Įpusėjus kėliniui treneris G.Krapikas į drabužinę išvarė techninę pražangą gavusį D.Songailą. Žalgiriečiai pelnė 4 taškus iš eilės ir padidino skirtumą iki dviženklio (29:19). Kėlinio pabaigą kauniečiai laimėjo 13:0 ir po dviejų kėlinių pirmavo 42:20.

Po ilgosios pertraukos žaidimas šiek tiek išsilygino, bet žalgiriečiai varžovų neprisileido nė per žingsnį. Po V.Čepukaičio klaidos V.Lipkevičius bandė mesti iš toli, tačiau buvo netaiklus. Kauniečiai atkovojo kamuolį, bet tritaškio nepataikė ir J.Andersonas, galiausiai tikslą pasiekė tolimas W.Cherry šūvis (47:23). E.Dimša atsakė tritšakiu, o V.Čepukaitis pridėjo 2 taškus. Vis dėlto, tuomet sekė 6 iš eilės žalgiriečių taškai (53:28). Kėlinį dviem baudų metimais baigė L.Lekavičius, o žalgiriečiai pirmavo 60:34.

Po R.Javtoko ir S.Vene dvitaškių ketvirtojo kėlinio pradžioje skirtumas išaugo iki 30 taškų (64:34). Šeimininkai nesiruošė sustoti, laimėję atkarpą 8:0 žalgiriečiai pirmavo jau 36 taškais (72:36). Atsakę 6 taškais iš eilės uteniškiai sumažino skirtumą iki 30 taškų (42:72). Tik prasidėjus paskutinei kėlinio minutei „Juventus“ pavyko peržengti 50 taškų ribą, kai tritaškį pataikė R.Broadusas (52:79). Žalgiriečiai iškovojo pergalę 81:53.