EUROLYGA

CSKA fiasko: rusus parklupdęs „Olympiakos“ – Eurolygos finale

Rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.

May 15, 2015, 7:56 PM, atnaujinta Jan 3, 2018, 3:16 PM

Šiose rungtynėse nė viena komanda neturėjo dviženklio pranašumo. Maskvos CSKA buvo pabėgusi į priekį 9 taškais, tačiau ketvirtajame kėlinyje užsnūdo. Pirėjo „Olympiakos“ lemiamą akimirką sugebėjo persverti rezultatą ir iškovoti pergalę 70:68 (17:20, 18:16, 12:15, 23:17). Graikijos klubas – pirmasis Eurolygos finalo dalyvis, o turtingasis CSKA vėl priverstas nuryti karčią piliulę.

Nesėkmės. Maskvos klubui Eurolygos finalo ketvertai virto prakeiksmu. Per pastaruosius septynerius metus finaliniame turnyro etape CSKA žaidė net šešis kartus, tačiau išsvajotos viršūnės pasiekti taip ir nepavyko. Pastarąjį kartą Eurolygoje CSKA triumfavo 2008-aisiais, kai finalo ketvertas vyko būtent Madride.

Varžovas. Graikijos klubas finale, kaip ir prieš dvejus metus, žais su Madrido „Real“. Jono Mačiulio atstovaujama ekipa kitame pusfinalyje 96:87 nugalėjo Stambulo „Fenerbahce“.

CSKA: N.De Colo 18, S.Kaunas 11, A.Jacksonas (7 perimti kam.) ir S.Weemsas po 9, M.Teodosičius 8, A.Kirilenka ir A.Voroncevičius po 5, V.Chriapa 2, K.Hinesas 1.

„Olympiakos“: G.Printezis (8 atk. kam.) 14, V.Spanoulis 13, K.Sloukas 10, I.Papapetrou 9, B.Petway, B.Dunstonas ir V.Mantzaris po 5, O.Lafayette 3, M.Lojeski, D.Agravanis ir O.Hunteras po 2.

CSKA – „Olympiakos“

Dvitaškiai: 18/41 (43 proc.) – 14/35 (40 proc.)

Tritaškiai: 4/14 (28 proc.) – 9/25 (36 proc.)

Baudos: 20/25 (80 proc.) – 15/18 (83 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 33 – 40

Perimti kamuoliai: 12 – 8

Klaidos: 13 – 17

Herojus. Šių rungtynių didvyriu tapo Vassilis Spanoulis. Būtent jis įkvėpė „Olympiakos“ spurtą ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Per tris kėlinius gynėjas buvo pelnęs vos 2 taškus ir prametęs 11 metimų, o per keturias ketvirtojo kėlinio minutes pelnė 11 taškų.

Istorija. Šios komandos tarpusavyje žaidė 2012-ųjų Eurolygos finale. Tuomet graikams pavyko panaikinti varžovų dviženklį pranašumą ir išplėšti pergalę 62:61.

Ketvirtfinalis. CSKA ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių 3:1 nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ ekipą. „Olympiakos“ taip pat 3:1 nugalėjo „Barcelona“ komandą.

Teisėjai. Šiais metais Eurolygos finalo ketverto varžybose tarp septynių teisėjų brigados lietuviškų pavardžių vėl nėra. Pernai šiose varžybose taip pat nedirbo nė vienas Lietuvos arbitras.

CSKA: M.Teodosičius, S.Weemsas, A.Voroncevičius, S.Kaunas, A.Kirilenka.

Olympiakos„: B.Dunstonas, V.Spanoulis, G.Printezis, V.Mantzaris, T.Dardenas.

Pirmasis kėlinys

1 min. Rungtynės tritaškiu pradėjo V.Mantzaris ir išvedė svečius į priekį (0:3).

2 min. A.Voroncevičius atsakė tolimu metimu ir išlygino rezultatą (3:3).

3 min. Taikliais dvitaškiais apsikeitė G.Printezis ir A.Voroncevičius (5:5). T.Dardenas užsidirbo antrąją pražang, o S.Kaunas sumetė abi baudas (7:5).

4 min. Komandos apsikeitė klaidomis, o I.Papapetrou pražanga sustabdė A.Kirilenka. Šis sumetė abi baudas ir pelnė pirmuosius savo taškus (9:5).

5 min. 4 taškus iš eilės pelnę graikai išlygino rezultatą (9:9).

7 min. CSKA laimėjo atkarpą 6:0 ir išsiveržė į priekį 6 taškais (15:9).

8 min. Iš toli pataikė I.Papapetrou (15:12).

9 min. O.Lafayette'o tolimas metimas išlygino rezultatą (15:15). Netrukus N.De Colo sumetė abi baudas, bet G.Printezis pataikė tolimą metimą ir vėl išlygino rezultatą (17:17).

10 min. Kėlinį pataikydamas vieną baudą iš dviejų baigė A.Jacksonas. Po pirmųjų 10 minučių rusai pirmavo 20:17.

Antrasis kėlinys

11 min. Po graikų klaidos 2 lengvus taškus pelnė N.DeColo (22:17).

12 min. A.Jacksona pelnė dvitaškį, bet netrukus tolimu metimu atsakė B.Petway (24:20).

13 min. I.Papapetrou pelnė 2 taškus ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (24:22).

15 min. V.Spanoulis perėmė kamuolį, o S.Kaunas buvo priverstas prasižengti. V.Spanoulis sumetė abi baudas, o „Olympiakos“ priartėjo iki minimumo (25:24).

16 min. A.Jacksonas pelnė dvitaškį, bet I.Papapetrou atsakė tuo pačiu ir rusams nutolti neleido (27:26). B.Dunstono dvitaškis išvedė į priekį graikus (27:28).

17 min. Komandos keitėsi atakomis, tačiau nė vienai susikrauti persvaros nepavyko.

18 min. S.Weemsas pelnė dvitaškį, S.Kaunas sumetė abi baudas (33:30).

19 min. Varžovų pastangas tolimu metimu nubraukė G.Printezis, išlygindamas rezultatą (33:33). Po netaiklaus M.Lojeski metimo O.Hunteras atkovojo kamuolį ir galingu dėjimu užbaigė ataką (33:35).

20 min. Prieš ilgąją pertrauką CSKA turėjo minimalią persvarą 36:35.

Trečiasis kėlinys

21 min. A.Jacksonas perėmė kamuolį ir pelnė 2 taškus (38:35).

22 min. S.Kauno dvitaškis padidino CSKA pranašumą iki 5 taškų (40:35).

24 min. Graikai taškus rinko baudų metimais ir sumažino skirtumą iki minimumo (40:39).

25 min. Puiki N.De Colo atkarpa. Prancūzas pataikė tritaškį, netrukus perėmė kamuolį ir pelnė dar 2 taškus. Iki trečiojo kėlinio vidurio savo sąskaitoje jis jau turėjo 12 taškų, o CSKA pirmavo 45:39.

26 min. N.De Colo pelnė dar 2 taškus. K.Sloukas atsakė dvitaškiu su bauda (47:42).

27 min. S.Weemsas pelnė dvitaškį į kurį G.Printezis atsakė tolimu metimu (49:45).

28 min. D.Agravanis pelnė dvitaškį ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (49:47).

30 min. A.Jacksonas perėmė kamuolį, o M.Teodosičius kėlinį baigė dvitaškiu (51:47).

Ketvirtasis kėlinys

31 min. Po V.Spanoulio pražangos M.Teodosičius stojo mesti trijų baudos metimu (54:47).

32 min. M.Lojeski pelnė 2 taškus, bet N.De Colo netrukus atsakė tritaškiu (57:49).

33 min. B.Petway sumetė dvi baudas ir sumažino skirtumą iki 6 taškų (57:51).

35 min. S.Kaunas pelnė 2 taškus (59:51).

36 min. S.Kaunas pelnė 2 taškus (61:52).

37 min. K.Sloukas sumetė abi baudas, bet N.De Colo atsakė dvitaškiu (63:54). V.Spanoulis pataikė iš toli ir sumažino skirtumą iki 6 taškų (63:57). Po N.De Colo pražangos K.Sloukas sumetė abi baudas, o skirtumas ištirpo iki 4 taškų (63:59).

38 min. K.Sloukas pelnė dvitaškį, o V.Spanoulis smeigė tolimą metimą ir persvėrė rezultatą (63:64).

39 min. „Sausa“ CSKA atkarpa tęsėsi, o V.Spanoulis pelnė dar 2 taškus (63:66).

40 min. Rusijos klubas pelnė 3 taškus ir išlygino rezultatą (66:66). V.Spanoulis likus mažiau nei 10 sekundžių smeigė dar vieną tritaškį ir vėl išvedė graikus į priekį (66:69). N.De Colo sumetė abi baudas, o skirtumas sumažėjo iki minimumo. Po minutės pertraukėlės prancūzas greitai prasižengė, o K.Sloukas pataikė vieną baudą iš dviejų, vis dėlto, per likusias kelias sekundes CSKA stebuklo nesukūrė.