Jonas Mačiulis su „Real“ pateisino sirgalių lūkesčius

Rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.

2015-05-15 22:33, atnaujinta 2018-01-03 14:54

Madrido „Real“ komanda savo sirgalių nenuvylė. Eurolygos finalo ketverto šeimininkė žais finale. Antrajame kėlinyje į priekį pabėgusi „Real“ išlaikė persvarą ir 96:87 (20:21, 35:14, 21:24, 20:28) nugalėjo Stambulo „Fenerbahce“ komandą. Karališkasis klubas su Jonu Mačiuliu finale žais su Pirėjo „Olympiakos“ komanda.

„Real“: G.Ayonas (7 atk. kam., 6 rez. perd.) 18, K.C.Riversas 17, S.Rodriguezas 13, R.Fernandezas, A.Nocioni ir S.Llullas (9 atk. kam.) po 12, J.Carrollas 7, J.Mačiulis ir M.Slaughteris po 2, I.Bourousis 1.

„Fenerbahce“: A.Goudelockas 26, J.Vesely 20, B.Bogdanovičius 12, N.Bjelica 11, M.Mahmutoglu ir L.Zoričius po 6, N.Zisis, O.Savas ir E.Preldzičius po 2.

„Real“ – „Fenerbahce“

Dvitaškiai: 16/34 (47 proc.) – 22/36 (61 proc.)

Tritaškiai: 14/30 (46 proc.) – 7/18 (38 proc.)

Baudos: 22/27 (81 proc.) – 22/28 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 34

Perimti kamuoliai: 7 – 2

Klaidos: 4 – 13

Lietuvis. J.Mačiulis aikštėje praleido 6 su puse minutės, per kurias prametė vieną tolimą metimą ir pataikė dvitaškį.

Snaiperis. K.C.Riversas šiose rungtynėse pataikė net 5 tolimus metimus iš 6. Iš viso jis surinko 17 taškų.

Tritaškiai. Iš viso „Real“ įmetė 14 tolimų metimų iš 30 (46 proc.). Varžovai pataikė 7 tritaškius iš 18 (38 proc.).

Istorija. „Real“ ir „Olympiakos“ finale žaidė ir 2013-aisiais. Tuomet graikai iškovojo pergalę 100:88. Ar šiais metais scenarijus kartosis, pamatysime sekmadienį.

Atkarpa. Antrojo kėlinio pradžioje fantastišką atkarpą sužaidė aukštaūgis Gustavo Ayonas. Per pusę kėlinio jis pelnė 12 taškų, o tuo metu „Real“ susikrovė dviženklę persvarą (36:25).

Prisiminimai. Eurolygos finalo ketverto turnyras grįžo į Madridą. 2008 metais, kai svarbiausios sezono varžybos irgi buvo surengtos Ispanijos sostinėje, jose triumfavo naudingiausias to Eurolygos sezono žaidėjas Ramūnas Šiškauskas ir Maskvos CSKA (Rusija). Jis su žmona Madride stebi ir šias finalo ketverto varžybas.

Istorija II. Pastarąjį kartą „Real“ krepšininkai Eurolygą laimėjo prieš 20 metų – 1995-aisiais. Tuomet iškovoti Europoje labiausiai vertinamą klubų krepšinio trofėjų Madrido komandai padėjo Arvydas Sabonis, kuriam šis Eurolygos čempiono titulas yra vienintelis.

Treneris. Turkijos komandos treneris Željko Obradovičius Eurolygą su skirtingomis komandomis yra laimėjęs 8 kartus. Būtent šiam treneriui už 1995 metų Eurolygos čempiono titulą dėkingas ir „Real“.

Ketvirtfinalis. „Real“ ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių 3:1 nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ ekipą. „Fenerbahce“ 3:0 nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“.

PusfinalisKitose pusfinalio rungtynėse Pirėjo „Olympiakos“ komanda mačo pabaigoje 70:68 nugalėjo Maskvos CSKA.

„Real“: R.Fernandezas, F.Reyesas, J.Ayonas, J.Carrollas, S.Lullas.

„Fenerbahce“: A.Goudelockas, B.Bogdanovičius, L.Zoričius, J.Vesely, K.Sipahi.

Pirmasis kėlinys

1 min. Rungtynės prasidėjo netaikliomis komandų atakomis. L.Zoričius prametė abi baudas ir dvitaškį, J.Carrollo tolimas metimas skriejo pro šalį.

2 min. L.Zoričius pelnė pirmuosius „Fenerbahce“ taškus (0:2).

3 min. S.Lullas išlygino rezultatą, bet netrukus J.Vesely atsakė dvitaškiu (2:4).

4 min. L.Zoričius ir G.Ayonas apsikeitė dvitaškiais (4:6). Po K.Sipahi pražangos R.Fernandezas sumetė abi baudas ir išlygino rezultatą (6:6).

5 min. A.Goudelockas vėl išvedė turkus į priekį, bet netrukus R.Fernandezo tritaškis persvėrė rezultatą (9:8). J.Carrollas pridėjo 2 taškus (11:8).

6 min. 4 taškus iš eilės pelnę turkai persvėrė rezultatą (11:12).

7 min. S.Rodriguezas smeigė tritaškį, tuo pačiu atsakė ir B.Bogdanovičius (15:15).

8 min. „Real“ pelnė 4 taškus iš eilės (18:15).

9 min. Po M.Slaughterio pražangos abi baudas sumetė J.Vesely, o netrukus atkovojęs kamuolį gynyboje galingu dėjimu baigė ataką ir vėl persvėrė rezultatą svečių naudai (18:19).

10 min. A.Nocioni pelnė dvitaškį, o kėlinį 2 taškais užbaigė E.Preldzičius. Po pirmojo kėlinio „Fenerbahce“ pirmavo 21:20.

Antrasis kėlinys

11 min. Aikštėje pasirodė J.Mačiulis. Antrojo ketvirčio pradžioje A.Nocioni pelnė 2 taškus su pražanga ir sugrąžino nedidelį pranašumą „Real“ ekipai (23:21).

12 min. G.Ayonas pelnė dvitaškį, o kai J.Mačiulis nepataikė iš toli, atkovojo kamuolį ir pelnė dar 2 taškus (27:21).

13 min. G.Ayono šou tęsėsi, jis perėmė kamuolį ir pelnė dar 2 taškus (29:21). Varžovų tylą galingu dėjimu nutraukė J.Vesely (29:23).

14 min. G.Ayonas pelnė dar 2 taškus, o K.C.Riversas smeigė tritaškį ir „Real“ susikrovė dviženklę persvarą (34:23). Po S.Rodriguezo pražangos A.Goudelockas sumetė abi baudas, bet netrukus dar vienu dvitaškiu atsakė G.Ayonas (36:25).

15 min. A.Goudelockas pelnė 2 taškus, bet A.Nocioni pataikė iš toli (39:27).

16 min. K.C.Riversas pelnė tritaškį, o G.Ayonas įsirašė į sąskaitą rezultatyvų perdavimą (42:27). N.Bjelica pataikė vieną baudą iš dviejų, o J.Mačiulis pelnė dvitaškį – pirmuosius savo taškus (44:28).

17 min. N.Bjelica pataikė iš toli, bet tuo pačiu atsakė S.Rodriguezas, sugrąžindamas „Real“ 16 taškų persvarą (47:31). N.Bjelica vėl pataikė tik vieną baudą iš dviejų, o K.C.Riversas smeigė trečią savo tritaškį šiose rungtynėse (50:32).

18 min. Po minutės pertraukėlės – dar vienas K.C.Riverso tolimas metimas, o skirtumas išaugo iki 21 taško (53:32). Turkų kartėlį galingu dėjimu kiek sumažino J.Vesely.

19 min. G.Ayonas sumetė abi baudas (55:34).

20 min. Po dviejų kėlinių „Real“ pirmavo 55:35.

Trečiasis kėlinys

22 min. Po ilgosios pertraukos „Real“ nesirengė sustoti. Ispanai kėlinį pradėjo dviem tritaškiais iš eilės (61:35).

23 min. A.Goudelockas pelnė 2 taškus, bet J.Carrollas smeigė dar vieną tritaškį (64:37).

24 min. L.Zoričius pelnė dvitaškį, o J.Vesely sumetė abi baudas (64:41). B.Bogdanovičiaus tritaškis sumažino skirtumą iki 20 taškų (66:46).

25 min. B.Bogdanovičius sumetė abi baudas (66:48).

27 min. 5 taškus iš eilės pelniusi „Fenerbahce“ komanda sumažino skirtumą iki 14 taškų (67:53).

28 min. J.Vesely įdėjo į krepšį, bet po E.Preldzičiaus pražangos K.C.Riversas stojo mesti trijų baudos metimų ir buvo taiklus (71:55).

29 min. N.Zisis pataikė iš vidutinio nuotolio, bet S.Rodriguezas švystelėjo iš toli (74:57).

30 min. Paskutinę kėlinio minutę G.Ayonas pradėjo 2 taškais. Kėlinį dvitaškiu baigė B.Bogdanovičius. Prieš lemiamą ketvirtį „Real“ pirmavo 76:59.

Ketvirtasis kėlinys

31 min. K.C.Riversas iš toli atakavo be klaidų. Ketvirtąjį kėlinį jis pradėjo penktuoju savo tritaškiu iš tiek pat mestų (79:59).

32 min. A.Goudelockas pelnė dvitaškį, bet A.Nocioni atsakė tuo pačiu (81:61).

34 min. Turkai pelnė 6 taškus iš eilės (81:67).

35 min. E.Preldzičius užsidirbo nesportinę pražangą, iš 5 baudos metimų „Real“ krepšininkai sumetė 3, J.Carrollo metimas buvo blokuotas (84:67).

36 min. Turkai pelnė 4 taškus iš eilės, tačiau jų pastangas tritaškiu nubraukė S.Llullas (87:72).

37 min. J.Vesely sumetė dvi baudas, bet S.Llullas pelnė dvitaškį (89:74).

38 min. A.Goudelockas pataikė iš toli ir sumažino skirtumą iki 12 taškų (89:77).

40 min. Kėlinio pabaigoje 5 taškus iš eilės pelnę turkai sumažino skirtumą iki vienžneklio, tačiau atimti iš „Real“ pergalės jiems nepavyko. Šeimininkai laimėjo 96:87 ir žengė į finalą.