Nusilpęs ir pavargęs „Juventus“ – ne varžovas „Žalgiriui“

„Juventus“ (raudona apranga) krepšininkai neprilygo „Žalgiriui“.
Ar „Juventus“ gali išlyginti serijos rezultatą?<br>P.Mantauto nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

May 16, 2015, 6:55 PM, atnaujinta Nov 28, 2017, 10:27 AM

Utenos „Juventus“ jau pasmerktas LKL pusfinalio serijoje su Kauno „Žalgiriu“. Šeštadienį uteniškiai turėjo paskutinę progą namuose įrodyti, kad juos nurašyti dar anksti, bet ir vėl užteko jėgų tik vienam kėliniui. „Žalgiris“ lengvai laimėjo 91:58 ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

Pirmąjį mačą namie 81:53 laimėjęs „Žalgiris“ tikisi, kad užteks trečiųjų rungtynių. Jos antradienį vyks Kaune.

Scenarijus. Pirmosiose pusfinalio rungtynėse Kauno sporto halėje „Žalgiris“ sutvarkė reikalus per antrąjį kėlinį, kurį laimėjo 24:5.

Šeštadienį Utenoje visko vyko pagal tokį patį scenarijų. Po apylygio pirmojo kėlinio (19:15) antrąjį kėlinį kauniečiai laimėjo 25:10 ir išsprendė visus klausimus, atitrūkę 44:25.

Po pertraukos visiems viskas jau buvo aišku. Nors „Juventus“ aistruoliai palaikė savo komandą iki paskutinės minutės, aikštėje „Žalgiris“ darė, ką norėjo.

Daugiausia taškų – po 13 – jiems pelnė paskutinis aikštėje pasirodęs veteranas Darius Songaila ir visada patikimai rungtyniaujantis kapitonas Paulius Jankūnas.

Vertinimai. “Smagu žiūrėti, kai vyrai mėgaujasi gynyba. Krepšinyje retai taip būna“, – per pertrauką LRT sakė kauniečių trenerio asistentas Šarūnas Jasikevičius.

„Toks scenarijus, kaip ir pirmose rungtynėse Kaune. Lyg ir esame šalia, kovojame, bet neturime jėgų. Trūksta fizinio pasirengimo, neturime kuo atsakyti. Gal tik tolimi metimai ką nors pakeistų, nes po krepšiu nėra argumentų“, – kalbėjo Žydrūnas Urbonas, „Juventus“ trenerio asistentas.

„Nebuvo lengva, nes „Juventus“ namuose visada gerai žaidžia, – teigė P.Jankūnas. – Tačiau labai jaučiame, kad pasirengimo stovykla Palangoje davė didelės naudos. Kai esi atsigavęs ir energingas, visai kitaip žaidi.“

Nuostoliai. Pirmajame mače Kaune negalėjo žaisti vienas uteniškių lyderių Arvydas Šikšnius, kuris visą ketvirtfinalio seriją kentė alkūnės skausmus. Treneriai leido krepšininkui apsigydyti traumą.

Buvo tikimasi, kad šeštadienį jis jau galės žaisti, bet Utenos arenoje jis buvo tik žiūrovas.

Išvados. „Pirmą pergalę, kurią reikėjo pasiekti, pasiekėme. Žaidėme agresyviai, neleisdami priešininkams atsipalaiduoti, žinojome, kad jie yra šiek tiek pavargę, juos spaudėme ir tai pasiteisino“, – sakė „Žalgirio“ treneris G.Krapikas.

„Žaidėme prieš geriausiai besiginančią komandą ne tik LKL, bet ir vieną geriausiai besiginančių ekipų Eurolygoje. Jie perimdavo kamuolius ir pelnydavo lengvus taškus, – teigė „Juventus“ treneris Dainius Adomaitis. – Pralaimėjimą priimame kaip pamoką ir ruošimės kitoms rungtynėms.“

Žiūrovai. Rungtynes Utenoje stebėjo ir garsiausias uteniškis – Lietuvoje atostogaujantis „Toronto Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas.

Šalia jo buvo atsisėdęs Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas, tad vyrų pokalbį nutraukdavo tik autografų medžiotojai.

Statistika.

„Juventus“ – „Žalgiris“ 58:91 (15:19, 10:25, 18:24, 15:23).

„Juventus“: S.Kulvietis 15, E.Stanionis 11, N.Barinovas 8, R.Broadusas 7, O.Varanauskas 6, E.Dimša 5, S.Buterlevičius 4, V.Dabkus 2.

„Žalgiris“: D.Songaila ir P.Jankūnas po 13, A.Milaknis 12, E.Ulanovas, R.Javtokas ir S.S.Vene po 10, J.Andersonas ir L.Lekavičius po 7, W.Cherry 4, A.Gudaitis 3, V.Lipkevičius 2.

Taiklumas. 22/49 (45 proc.) ir 33/50 (66) dvitaškių, 3/10 (30) ir 6/16 (38) tritaškių, 5/6 (83) ir 7/10 (70) baudų.

Atkovota kamuolių 26 ir 33, perimta 4 ir 14, rezultatyvių perdavimų 16 ir 17, klaidų 19 ir 8.

Rungtynės.

Pirmasis kėlinys

2 min.

Pirmuosius taškus sužaidus 1 min. 10 sek. pelnė „Žalgirio“ snaiperis A.Milaknis tritaškiu – 0:3.

4 min. P.Jankūnas kauniečiams pridėjo dvitaškį ir tritaškį – 2:8. Bet S.Buterlevičius ir R.Broadusas irgi prabilo – 6:8.

5 min. A.Milaknis ir W.Cherry padidino kauniečių persvarą – 6:12.

7 min. „Juventus“ ataką gražiai baigė S.Kulvietis, bet R.Javtoko niekas neprižiūrėjo – 8:14.

8 min.  Į A.Milaknio tritaškį tuo pačiu atsakė ir S.Kulvietis – 11:17.

10 min. A.Gudaitis pataikė vieną baudą, o uteniškiai E.Stanionis ir S.Kulvietis įveikė „Žalgirio“ gynybą – 15:18. L.Lekavičius irgi pataikė tik vieną baudą – 15:19.

Antrasis kėlinys

12 min.

„Žalgiris“ toliau stengėsi žaisti greitai – pataikė W.Chery, S.S.Vene – 17:23.

13 min. S.Kulvietis baudos metimu ir E.Stanionis dvitaškiu sumažino skirtumą – 20:23. G.Krapikas grąžino į aikštę A.Milaknį ir R.Javtoką.

15 min.  Tribūnose skambėjo uždegančios melodijos, bet „Juventus“ suklydo, o S.S.Vene dvitaškis privertė D.Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės – 20:25. Nepadėjo. Dar vienas esto metimas su bauda ir A.Milaknio dvitaškis skirtumą išaugino iki dviženklio – 20:30.

17 min. E.Ulanovo tritaškis nutildė tribūnas – 20:33, R.Javtoko kablys irgi taiklus – 20:35. Po S.Buterlevičiaus klaidos – E.Ulanovo dvitaškis su nesportine pražanga – 20:38, o P.Jankūnas atkovojęs kamuolį įkalė vinį – 20:40.

18 min. L.Lekavičius – 20:42. Kartojasi pirmųjų rungtynių scenarijus – „Žalgiris“ pelnė net 19 taškų iš eilės.

19 min.  Tylą nutraukė S.Kulviečio tritaškis ir E.Stanionio dvitaškis – 25:42. G.Krapikas iškart pakvietė saviškus pasitarti.

20 min. R.Javtokas pridėjo du taškus ir „Žalgiris“ išėjo į drabužinę su 19 taškų atsarga 44:25. Antrasis kėlinys laimėtas 25:10.

Trečiasis kėlinys

22 min.  “Juventus“ žaidėjai pradėjo kėlinį nuleidę rankas – po P.Jankūno, A.Milaknio, R.Javtoko metimų skirtumas šoktelėjo iki 25:50.

24 min. R.Broaduso tritaškis jau negalėjo nieko pakeisti, nes tuoj pat atsakė J.Andersonas ir R.Javtokas – 28:54.

25 min. Uteniškiai pelnė 5 taškus iš eilės (33:34), bet netrukus perkreiptu veidu aikštę paliko vienas „Juventus“ lyderių E.Dimša.

26 min. Žaidimas tavo daug laisvesnis – krepšininkai nustojo prakaituoti gindamiesi, bet skirtumas išlieka panašus – 39:60 po N.Barinovo prasiveržimo, 41:60 po dviejų jo baudos metimų.

28 min. Puse jėgos rungtyniaujantis J.Andersonas pataikė iš toli – 41:63.

30 min. Po trijų kėlinių šeimininkai atsiliko 25 taškais – 43:68.   Ketvirtasis kėlinys

33  min.

Kauniečių gretose įsižaidė veteranas D.Songaila, kurį pirmajame mače treneris išvijo iš arenos dėl nesportinės pražangos.

37 min.  po S.S.Vene tritaškio skirtumas pasiekė rekordinę ribą – 49:87. Nepaisant didelio skirtumo arenoje skambėjo „Juve, Juve“.

40 min. Kauniečiai ramiai baigė rungtynes ir iškovojo antrąją pergalę serijoje 91:58.