J. Mačiulio svajonė išsipildė: Eurolygos taurė – „Real“ rankose

Rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Real“ triumfo akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Olympiakos“ krepšininkai.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (50)

May 17, 2015, 9:22 PM, atnaujinta Nov 28, 2017, 6:51 AM

„Norėčiau laimėti pirmąją Eurolygos taurę“, – prieš Eurolygos finalo ketverto turnyrą sakė Jonas Mačiulis. Šią svajonę Madrido „Real“ išpildė, o lietuvis svariai prie jos prisidėjo pats. Sekmadienį Madride savų sirgalių palaikomi „Real“ krepšininkai finale 78:59 (15:19, 20:9, 18:18, 25:13) nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ komandą ir po dvidešimties metų iškovojo Eurolygos čempionų titulą.

MVP. Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju išrinktas 35 metų Andresas Nocioni. Finale jis pelnė 12 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną ir prarado du kamuolius. Jis surinko 18 naudingumo balų.

Lietuvis. J.Mačiulis svariai prisidėjo prie „Real“ pergalės. Per 16 minučių jis pelnė 9 taškus (1/2 dvitaškis, 2/2 tritaškiai, 1/2 bauda), atkovojo 4 kamuolius, kartą suklydo.

Užgesino. „Real“ susitvarkė su graikų lyderiu Vassiliu Spanouliu. Pusfinalyje jis gelbėjo savo komandą, tačiau finale per 31 minutę pelnė 3 taškus (1/1 dvitaškis, 0/4 tritaškiai, 1/4 bauda), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus suklydo.

Lenta. „Real“ ženkliai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių. Šeimininkai sugriebė 40 kamuolių, tuo tarpu varžovai – 25.

Pusfinalis. „Olympiakos“ pusfinalio rungtynėse teko nemenkas išbandymas. Tik paskutinėmis kėlinio sekundėmis graikai 70:68 nugalėjo Maskvos CSKA ekipą. Tuo tarpu „Real“ po pusfinalio neturėtų būti tokia išvargus. Karališkasis klubas 96:87 nugalėjo Stambulo „Fenerbahce“.

Bronza. Trečiąją vietą užėmė CSKA komanda, mažajame finale 86:80 nugalėjusi „Fenerbahce“.

Istorija. „Real“ ir „Olympiakos“ finale žaidė ir 2013-aisiais. Tuomet graikai iškovojo pergalę 100:88.

Prisiminimai. Eurolygos finalo ketverto turnyras grįžo į Madridą. 2008 metais, kai svarbiausios sezono varžybos irgi buvo surengtos Ispanijos sostinėje, jose triumfavo naudingiausias to Eurolygos sezono žaidėjas Ramūnas Šiškauskas ir Maskvos CSKA (Rusija).

Istorija II. Pastarąjį kartą „Real“ krepšininkai Eurolygą laimėjo prieš 20 metų – 1995-aisiais. Tuomet iškovoti Europoje labiausiai vertinamą klubų krepšinio trofėjų Madrido komandai padėjo Arvydas Sabonis, kuriam šis Eurolygos čempiono titulas yra vienintelis.

„Real“: J.Carrollas 16, S.Llullas (4 rez. perd.) ir A.Nocioni (7 atk. kam.) po 12, S.Rodriguezas 11, J.Mačiulis 9, R.Fernandezas 7, K.C.Riversas 5, F.Reyesas, G.Ayonas ir M.Slaughteris po 2.

„Olympiakos“: M.Lojeski 17, G.Printezis 11, O.Hunteras (7 atk. kam.) ir K.Sloukas po 10, B.Dunstonas 4, V.Spanoulis 3, B.Petway 2, V.Mantzaris ir O.Lafayette po 1.

„Real“ – „Olympiakos“

Dvitaškiai: 14/31 (45 proc.) – 16/25 (64 proc.)

Tritaškiai: 13/30 (43 proc.) – 5/23 (21 proc.)

Baudos: 11/13 (84 proc.) – 12/26 (46 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 40 – 25

Perimti kamuoliai: 6 – 8

Klaidos: 16 – 13

Rungtynės: „Real“ – „Olympiakos“ 78:59

„Real“: R.Fernandezas, F.Reyesas, G.Ayonas, J.Carrollas, S.Llullas.

„Olympiakos“: B.Dunstonas, V.Spanoulis, G.Printezis, V.Mantzaris, T.Dardenas.

Pirmasis kėlinys

2 min. Rungtynes „Real“ pradėjo laimėdama atkarpą 6:1.

3 min. B.Dunstonas pelnė 2 taškus su pražanga, o M.Lojeski pridėjo dvitaškį ir išlygino rezultatą (6:6).

4 min. B.Dunstonas blokavo F.Reyeso metimą, kamuolį atkovoję graikai suskubo į greitą ataką, kurią dvitaškiu užbaigė M.Lojeski (6:8).

5 min. S.Llullas pataikė iš toli ir persvėrė rezultatą (9:8).

6 min. G.Printezis pelnė dvitaškį, bet tuojau tolimu metimu atsakė J.Carrollas (12:10).

7 min. M.Lojeski smeigė du tritaškius iš eilės ir persvėrė rezultatą (12:16).

9 min. S.Llullas pataikė iš toli ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (15:17).

10 min. Kėlinį dvitaškiu baigė B.Petway (15:19).

Antrasis kėlinys

11 min. Po tikslaus O.Lafayette'o perdavimo dėjimu ataką užbaigė O.Hunteras (15:21).

12 min. Antrojo kėlinio pradžioje aikštėje pasirodęs J.Mačiulis pelnė 2 taškus. Dar 2 pridėjo A.Nocioni ir skirtumas sumažėjo iki 2 taškų (19:21).

14 min. F.Reyesas prasižengė, o O.Lafayette stojo mesti trijų baudų metimų, iš kurių pataikė vos vieną (19:22).

15 min. J.Mačiulis smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą (22:22). V.Spanoulis pelnė dvitaškį, bet B.Petway užsidirbo nesportinę pražangą, o A.Nocioni sumetė abi baudas ir vėl išlygino rezultatą (24:24).

16 min. B.Dunstonas pataikė vieną baudą iš dviejų. V.Spanoulis prasižengė prieš J.Mačiulį, šis taip pat įmetė tik vieną baudos metimą (25:25).

17 min. V.Spanoulis prametė abi baudas, A.Nocioni atkovojo gynyboje kamuolį, o J.Mačiulis smeigė tritaškį (28:25).

18 min. A.Nocioni sumetė abu baudos metimus, R.Fernandezas pridėjo dvitaškį (32:26).

19 min. O.Hunteras sumažino skirtumą iki 4 taškų (32:28).

20 min. Kėlinį tolimu metimu baigė K.C.Riversas, o po dviejų kėlinių „Real“ pirmavo 35:28.

Trečiasis kėlinys

22 min. J.Mačiulis atkovojo kamuolį gynyboje, o S.Llullas pelnė 2 taškus (37:28). V.Mantzaris pataikė tik vieną baudą iš dviejų (37:29).

23 min. R.Fernandezas pelnė 3 taškus ir padidino ispanų persvarą iki dviženklės (40:29).

24 min. Komandos keitėsi klaidomis. Po J.Mačiulio klaidos M.Lojeski pelnė dvitaškį (40:31).

25 min. Graikai pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (40:36).

26 min. „Olympiakos“ pelnė dar 5 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį (40:41).

27 min. Ispanų tylą tritaškiu nutraukė J.Carrollas, bet K.Sloukas išlygino rezultatą (43:43).

29 min. J.Carrollas pelnė du tritaškius iš eilės ir išvedė „Real“ į priekį (49:43).

30 min. S.Rodriguezo dvitaškis padidino skirtumą iki 9 taškų, tačiau kėlinį dviem baudų metimais baigė K.Sloukas (53:46).

Ketvirtas kėlinys

31 min. Lemiamą ketvirtį A.Nocioni pradėjo tritaškiu (56:46). O.Hunteras galingai įdėjo į „Real“ krepšį (56:48).

33 min. Po dar vieno O.Huntero dėjimo skirtumas sumenko iki 6 taškų (56:50).

34 min. Ispanai pelnė 4 taškus iš eilės ir atstatė dviženklį pranašumą (60:50).

35 min. M.Lojeski ir KC.Riversas apsikeitė dvitaškiais. K.Slouko tolimas metimas vėl sumažino skirtumą iki 7 taškų (62:55).

37 min. A.Nocioni tritaškis grąžino „Real“ dviženklę persvarą (65:65).

40 min. „Real“ savo pranašumą išlaikė ir iškovojo pergalę 78:59.