Turkų antausio vos išvengusi CSKA pasidabino Eurolygos bronza

Rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (31)

May 17, 2015, 5:03 PM, atnaujinta Nov 28, 2017, 7:27 AM

Po dviejų kėlinių į drabužinę Maskvos CSKA krepšininkai išėjo ramūs. Jie turėjo 24 taškų pranašumą ir tikėjosi, kad Stambulo „Fenerbahce“ klubas per likusius du kėlinius atsitiesti nesugebės. Tačiau Željko Obradovičius savo komandą sutelkė kovai. Ketvirtajame kėlinyje Stambulo klubas išlygino rezultatą ir privertė varžovus gerokai pasinervinti. Vis dėlto, CSKA rungtynių pabaigoje atsilaikė. Iškovojusi pergalę 86:80 (27:13, 21:11, 18:31, 20:25) ji Eurolygos turnyre užėmė trečiąją vietą.

„Fenerbahce“: A.Goudelockas 24, N.Bjelica (10 atk. kam.) 18, N.Zisis 12, S.Erdenas ir L.Zoričius po 8, B.Bogdanovičius ir J.Vesely po 5.

CSKA: N.De Colo 17, D.Nicholsas 14, A.Jacksonas 12, V.Fridzonas ir S.Kaunas po 9, K.Hinesas 8, S.Weemsas 6, A.Kirilenka 5, A.Voroncevičius 3, V.Chriapa 2.

„Fenerbahce“ – CSKA

Dvitaškiai: 21/40 (52 proc.) – 22/39 (56 proc.)

Tritaškiai: 8/20 (40 proc.) – 6/20 (30 proc.)

Baudos: 14/26 (53 proc.) – 24/30 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 34

Perimti kamuoliai: 8 – 9

Klaidos: 16 – 13

Startas. Rungtynes CSKA pradėjo galingu spurtu 12:0. Per pirmąsias 8 minutes varžovams pavyko pelnyti tik 4 taškus, tuo tarpu rusai sumetė 24.

Sugrįžimas. Visų rungtynių metu vijęsi varžovus „Fenerbahce“ krepšininkai galiausiai ketvirtajame kėlinyje sumažino skirtumą iki vienženklio (57:66), o po N.Zisio tritaškio įpusėjus kėliniui ir išlygino rezultatą (70:70)

Pusfinalis. Kovoje dėl vietos finale CSKA tik paskutinėmis sekundėmis 68:70 nusileido Pirėjo „Olympiakos“ ekipai. Tuo tarpu turnyro šeimininkė Madrido „Real“ komanda be didesnio vargo 96:87 nugalėjo „Fenerbahce“ ekipą.

Nesėkmės. Maskvos klubui Eurolygos finalo ketvertai virto prakeiksmu. Per pastaruosius septynerius metus finaliniame turnyro etape CSKA žaidė net šešis kartus, tačiau išsvajotos viršūnės pasiekti taip ir nepavyko. Pastarąjį kartą Eurolygoje CSKA triumfavo 2008-aisiais, kai finalo ketvertas vyko būtent Madride.

Lietuvis. Vienintelis finalo ketverto varžybose dalyvaujantis lietuvis – „Real“ ekipai atstovaujantis Jonas Mačiulis.

Treneris. Turkijos komandos treneris Željko Obradovičius Eurolygą su skirtingomis komandomis yra laimėjęs 8 kartus. Būtent šiam treneriui už 1995 metų Eurolygos čempiono titulą dėkingas ir „Real“.

„Fenerbahce“: N.Bjelica, M.Mahmutoglu, B.Bogdanovičius, O.Savas, K.Sipahi.

CSKA: A.Jacksonas, S.Weemsas, A.Voroncevičius, S.Kaunas, A.Kirilenka.

Pirmasis kėlinys

3 min. Mačo pradžioje CSKA krepšininkai varžovus apliejo šaltu dušu. Rungtynes jie pradėjo laimėdami atkarpą 12:0.

4 min. Pirmuosius taškus, sužaidus beveik 4 minutes, turkams pelnė N.Bjelica (2:12).

5 min. N.Bjelica pražanga sustabdė S.Kauną, šis sumetė abi baudas (2:14). Netrukus jis pelnė dar 2 taškus.

6 min. Po A.Kirilenkos klaidos E.Preldzičius dėjimu užbaigė „Fenerbahce“ ataką (4:16).

8 min. CSKA pelnė dar 6 taškus be atsako ir toliau didino savo pranašumą (4:22).

9 min. A.Goudelockas pataikė iš toli, bet K.Hinesas atsakė dvitaškiu (7:26).

10 min. A.Goudelockas pataikė dar du tritaškius iš eilės ir po pirmojo kėlinio „Fenerbahce“ atsiliko 13:27.

Antrasis kėlinys

12 min. .Bjelica sumetė abi baudas, bet tuojau dvitaškiu atsakė N.De Colo (15:29).

13 min. A.Kirilenka atkovojo kamuolį gynyboje ir galingu dėjimu užbaigė greitą ataką (15:31).

14 min. Sugrįžti į žaidimą turkams toliau nesisekė, N.De Colo smeigė tritaškį, o netrukus pridėjo dar 2 taškus ir skirtumas išaugo iki 21 taško (15:36).

15 min. J.Vesely pataikė vieną baudos metimą, bet A.Jacksonas netruko pelnyti 2 taškus (16:38).

16 min. J.Vesely sumetė abi baudas, bet D.Nicholsas atsakė tritaškiu (18:41).

18 min. CSKA pelnė 4 taškus iš eilės, varžovai atsakė dviem (20:45).

19 min. Po V.Fridzono pražangos abi baudas sumetė L.Zoričius (22:45).

20 min. Prieš ilgąją pertrauką Maskvos klubas pirmavo 48:24.

Trečiasis kėlinys

21 min. Kėlinio pradžioje D.Nicholsas ir N.Zisis apsikeitė dvitaškiais (24:50).

22 min. D.Nicholsas ir S.Weemsas į CSKA sąskaitą pridėjo dar po 2 taškus (26:54).

24 min. Turkijos klubas pelnė 6 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą iki 21 taško (33:54).

25 min. D.Nicholsas sumetė abi baudas, bet N.Bjelica atsakė galingu dėjimu (35:56).

26 min. „Fenerbahce“ pelnė 5 taškus paeiliui ir priartėjo iki 16 taškų (40:56).

28 min. Komandos keitėsi atakomis, tačiau dar labiau priartėti turkams nepavyko (49:64).

30 min. Kėlinio pabaigoje N.Zisis sumetė abi baudas, o S.Erdeno dėjimas sumažino skirtumą iki 11 taškų (55:66).

Ketvirtasis kėlinys

31 min. Lemiamą ketvirtį turkai pradėjo 4 taškais iš eilės ir sumažino skirtumą iki vienženklio (57:66).

32 min. Į S.Weemso dvitaškį tuo pačiu atsakė S.Erdenas (61:68).

35 min. „Fenerbahce“ pelnė 10 taškų iš eilės ir išlygino rezultatą (70:70).

36 min. A.Jacksonas pelnė tritaškį ir išvedė CSKA į priekį (70:73). A.Goudelockas pelnė 2 taškus, tuo pačiu atsakė V.Chriapa (72:75).

37 min. N.Bjelica smeigė tritaškį ir vėl išlygino rezultatą (77:77).

39 min. CSKA baudų metimais rinko taškus, sumetusi 4 – išsiveržė į priekį (77:81). K.Hinesas perėmė kamuolį, bet netrukus suklydo ir N.De Colo. Rusai buvo priversti prasižengti, o N.Bjelica įmeti tik vieną baudos metimą iš dviejų (78:81).

40 min. Likus pusei minutės D.Nicholsas smeigė tritaškį (78:84). Netrukus N.Bjelica atsakė dvitaškiu (80:84). Per likusį laiką turkams pavyko tik prasižengti, o abi baudas sumetęs D.Nicholsas įtvirtino CSKA pergalę 86:80.