Pratęsimą išplėšęs „Neptūnas“ įkrėtė „Lietuvos rytui“

„Neptūnas“ išlygino serijos rezultatą.<br>J.Stacevičiaus nuotr. iš archyvo

May 18, 2015, 7:09 PM, atnaujinta Nov 28, 2017, 3:31 AM

„Neptūno“ krepšininkai uostamiestyje pirmadienį surengė šventę klaipėdiečiams. „Lengvai nepasiduosime“, – pažadėjo Deividas Gailius po antrųjų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijos rungtynių. Klaipėdiečiai savo sirgalių akivaizdoje 107:101 (24:18, 24:29, 16:23, 30:24, 13:7) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir išlygino serijos rezultatą 1:1.

Herojus. „Neptūno“ herojumi tapo M.Mažeika, ketvirtojo kėlinio pabaigoje individualiu reidu išplėšęs pratęsimą. Iš viso įžaidėjas pelnė 12 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą.

Tritaškiai. Klaipėdiečiams daug bėdų pridarė G.Orelikas. „Lietuvos ryto“ puolėjas įpusėjus antrajam kėliniui savo sąskaitoje jau turėjo 18 taškų ir 4 tritaškius ir tiek pat mestų. Iš viso puolėjas pelnė 27 taškus (6/7 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai, 0/2 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Iš viso vilniečiai pataikė 10 tolimų metimų.

Pratęsimas. Čia klaipėdiečius į pergalę vedė D.Zavackas. Jis pelnė pirmuosius 6 šeimininkų taškus pratęsimo pradžioje. Prasidėjus paskutinei pratęsimo minutei vilniečiai sumažino skirtumą iki 2 taškų, bet vėliau „Neptūnas“ sumetė keturis baudų metimus ir intrigos paskutinėmis sekundėmis nepaliko.

Serija. Pirmąsias rungtynes Vilniuje „Lietuvos rytas“ laimėjo 88:79. Trečiosios rungtynės sostinėje vyks trečiadienį 18 val. 30 min. Kitoje pusfinalio poroje titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ žaidžia su Utenos „Juventus“ ir serijoje pirmauja 2:0.

„Neptūnas“: D.Gailius 22, A.Butkevičius (9 atk. kam.) 20, D.Zavackas 17, M.Shakuras 16, M.Mažeika 12, V.Šarakauskas 6, M.Girdžiūnas 2.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 27, A.Kavaliauskas (10 atk. kam.) 24, A.Juškevičius 13, M.Lukauskis ir M.Moseris po 9, T.Leslie 7, M.Gecevičius 5, K.Lavrinovičius 4, Ž.Janavičius 2, B.Baronas 1.

„Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 24/36 (67 proc.) – 28/47 (60 proc.)

Tritaškiai: 12/29 (41 proc.) – 10/26 (38 proc.)

Baudos: 23/28 (82 proc.) – 15/24 (62 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 33

Perimti kamuoliai: 17 – 10

Klaidos: 5 – 6

Rungtynės

„Neptūnas“: M.Mažeika, D.Gailius, M.Shakuras, D.Zavackas, S.Galdikas.

„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis, M.Gecevičius, Ž.Janavičius, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

Rungtynes D.Gailius pradėjo tritaškiu, netrukus S.Galdikas pridėjo 2 taškus, o klaipėdiečiai išsiveržė į priekį 5:0. Vilniečiai šeimininkams jau mačo pradžioje atitrūkti neleido ir atsakė 5 taškais iš eilės (5:5). Įpusėjus kėliniui klaipėdiečiai pelnė 6 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį 13:7. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei G.Orelikas dvitaškiu sumažino skirtumą iki3 taškų (18:21), bet A.Butkevičius kėlinį baigė 2 taškais su pražanga. Po pirmojo kėlinio „Neptūnas“ pirmavo 24:18.

Klaipėdiečių komandoje iniciatyvos ėmėsi A.Butkevičius. Jis pelnė visus 8 klaipėdiečių taškus antrojo kėlinio pradžioje, o šeimininkai pirmavo 32:24. “Lietuvos ryto“ komandoje iki antrojo kėlinio vidurio be klaidų iš žaidimo atakavo G.Orelikas. Jo sąskaitoje – 18 taškų (3/3 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 0/2 baudos). „Lietuvos rytas“ priartėjo iki 2 taškų (35:37).

Baudos aikštelėje kamuolį gavęs A.Kavaliauskas sumažino skirtumą iki minimumo (39:40), tačiau persverti rezultato klaipėdiečiai varžovams neleido, M.Shakuras pelnė 2 taškus su pražanga, baudos metimą jis prametė. Vilniečiai toliau naudojosi skylėmis po šeimininkų krepšiu, A.Kavaliauskas dar kartą niekieno nekliudomas pelnė 2 lengvus taškus (41:42). Dar 2 taškus pelnęs vilniečių aukštaūgis galiausiai išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį (43:42). D.Gailius kėlinio pabaigoje pelnė dvitaškį ir grąžino šeimininkams minimalią persvarą 48:47.

Trečiojo kėlinio pradžią vilniečiai laimėjo 13:2 ir susikrovė dviženklę persvarą (60:50). D.Gailiaus 2 taškai ir M.Mažeikos tolimas metimas nubraukė vilniečių pranašumą perpus (55:60). T.Leslie pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, bet netrukus perėmė kamuolį ir pelnė 2 lengvus taškus, o vilniečiai atitolo iki 8 taškų  (63:55). Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei A.Juškevičius smeigė tritaškį per varžovo rankas (68:60). Kėlinio pabaigoje T.Leslie dar kartą įdėjo į krepšį, bet paskutinėmis sekundėmis, suklaidinęs M.Moserį iš vidutinio nuotolio pataikė M.Girdžiūnas (64:70).

Kėlinį dvitaškiu pradėjęs D.Gailius sumažino skirtumą iki 4 taškų (66:70). A.Juškevičiaus ir M.Moserio pastangomis vilniečiai padidino skirtumą iki 9 taškų (75:66). A.Butkevičias galingai įdėjo į krepšį ir uždirbo T.Leslie pražangą, skirtumas ištirpo iki 5 taškų (72:77). Įpusėjus kėliniui klaipėdiečiai pelnė 4 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (83:85). M.Lukauskis pataikė vieną baudos metimą, o M.Shakuras smeigė tritaškį, o šeimininkai priartėjo iki minimumo (85:86), tačiau po dviejų klaipėdiečių klaidų gynyboje „Lietuvos rytas“ vėl išsiveržė į priekį 5 taškais (85:90). Likus pusei minutės D.Gailius pataikė iš toli ir sumažino skirtumą iki 2 taškų. M.Mažeika per 6 sekundes vienas persivarė kamuolį ir pelnė dvitaškį išlyginusį rezultatą ir išplėšusį pratęsimą (94:94).

D.Zavacko tritaškis pratęsimo pradžioje išvedė klaipėdiečius į priekį (97:94). „Lietuvos rytas“ trim baudų metimais išlygino rezultatą. D.Zavackas toliau rinko taškus klaipėdiečiams. Jis sumetė abi baudas ir pelnė dvitaškį. M.Shakuras dėjimu padidino „Neptūno“ pranašumą iki 6 taškų (103:97). Vilniečių tylą dvitaškiu nutraukė A.Kavaliauskas, M.Lukauskis pridėjo dvi baudas ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (101:103). Per paskutines 30 sekundžių A.Butkevičius sumetė abi baudas, o suklydęs A.Juškevičius buvo priverstas prasižengti. M.Shakuras sumetė abi baudas, o klaipėdiečiai šventė pergalę 107:101.