Rinktinės narių akivaizdoje – antroji „Lietuvos ryto“ pergalė

Rungtynių akimirka.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (60)

2015-05-20 17:10, atnaujinta 2017-11-27 15:41

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai savo sirgalių nenuvylė. Lietuvos rinktinės trenerio Jono Kazlausko akivaizdoje vilniečiai 96:89  (27:20, 18:22, 26:21, 25:26) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 16, Ž.Janavičius 15, T.Leslie 12, A.Kavaliauskas 11, G.Orelikas 10, M.Lukauskis 9, M.Moseris 8, A.Juškevičius ir K.Lavrinovičius po 6, A.Valeika 3.

„Neptūnas“: D.Gailius (7 atk. kam.) 20, M.Shakuras 15, D.Zavackas 13, M.Mažeika 14, V.Šarakauskas 11, S.Galdikas (7 atk. kam.) 10, A.Butkevičius 4, M.Girdžiūnas 2.

Trauma. Ketvirtojo kėlinio pradžioje kojos traumą patyrė „Neptūno“ akštaūgis Simas Galdikas. Puolėjui palikti aikštę padėjo komandos draugai.

Žiūrovai. Rungtynes stebi Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas, jo asistentas Darius Maskoliūnas, rinktinės skautas Benas Matkevičius ir karjerą baigęs krepšininkas Marijonas Petravičius.

Gimtadienis.  Prieš rungtynes su gimimo diena buvo pasveikintas „Lietuvos ryto“ puolėjas Mindauags Lukauskis. Gegužės 19 dieną jam sukako 36-eri.

Pusfinalis. Pirmąsias rungtynes savo aikštėje vilniečiai laimėjo 88:79. Antrosiose uostamiestyje klaipėdiečiai išplėšė pratęsimą, kurio metu 107:101 išlygino serijos rezultatą.

Finalas. Į finalą jau pateko čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“, kuris pusfinalio serijoje 3:0 nugalėjo Utenos „Juvenus“.

Rungtynės

„Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“

„Lietuvos rytas“: Ž.Janavičius, M.Lukauskis, M.Gecevičius, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Neptūnas“: M.Mažeika, M.Shakuras, D.Zavackas, D.Gailius, S.Galdikas.

Pirmasis kėlinys: 27:20

Sužaidus tris minutes A.Kavaliauskas pelnė 2 taškus su pražanga ir išvedė vilniečius į priekį, o M.Lukauskis, po klaipėdiečių klaidos, galingu dėjimu užbaigė ataką (10:7). Ž.Janavičius pataikė iš toli, o šeimininkų pranašumas išaugo iki 6 taškų (13:7). „Lietuvos rytas“ laimėjo atkarpą 10:0. Tačiau klaipėdiečiai varžovams atitolti neleido. „Neptūnas“ pelnė 8 taškus be atsako ir sumažino skirtumą iki minimumo (17:18). Kėlinį tritaškiu baigė M.Gecevičius, o šeimininkai pirmavo 27:20.

Antrasis kėlinys: 45:42 (27:20, 18:22)

Dvi antrojo kėlinio minutes komandoms nepavyko pelnyti taškų. Galiausiai pirmuosius vilniečiams pelnė M.Moseris, prasiveržęs palei aikštės kraštą (29:20). Gavęs perdavimą laisvas prie tritaškio linijos buvęs M.Lukauskis pataikė iš toli ir padidino vilniečių pranašumą iki dviženklio (32:22). Nesportine pražanga nubaustas D.Zavackas, grumdamasis su G.Orelikus jis pataikė šiam alkūne į veidą. G.Orelikas pataikė vieną baudą iš dviejų, o kamuolį turėję vilniečiai jį prarado. Tuo tarpu greitos klaipėdiečių atakos metu iš toli pataikė M.Shakuras ir vėl sumažino skirtumą iki vienženklio (27:33).

S.Galdikas du kartus iš eilės galingai įkrovė į vilniečių krepšį ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (35:39). G.Orelikas pataikė iš toli, bet tuo pačiu atsakė ir M.Shakuras (42:38). „Neptūno“ komandai skirta techninė pražanga. M.Gecevičius įmetė vieną baudą iš dviejų, o kamuolį turėję vilniečiai atakos nesurengė. Tuo tarpu visiškai laisvas po krepšiu paliktas S.Galdikas vėl dėjimu durebino šeimininkų krepšį (40:45). Baigiantis kėliniui M.Mažeika sumetė abi baudas ir skirtumas sumažėjo iki 3 taškų (42:45).

Trečiasis kėlinys: 71:63 (27:20, 18:22, 26:21)

Galingai startavę vilniečiai laimėjo atkarpą 7:2 ir padidino skirtumą iki 8 taškų (52:44). Prieš iš toli atakavusį M.Gecevičių metimo metu prasižengė S.Galdikas. M.Gecevičius sumetė tris baudas, vilniečiai netrukus apsigynė nuo varžovų, o A.Valeika įkrovė kamuolį į krepšį. Vilniečiai susigrąžino dviženklę persvarą (59:48). D.Gailius pelnė 2 taškus su pražanga ir sumažino skirtumą iki 7 taškų (56:63). K.Lavrinovičius pažeidė 3 sekundžių taisyklę, o kamuolį gavę klaipėdiečiai tuo pasinaudojo ir pelnę 2 taškus priartėjo iki 4 taškų (59:63). „Lietuvos rytas“ laimėjo atkarpą 6:0 ir vėl pirmavo dviženkliu skirtumu (69:59). Po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 71:63.

Ketvirtasis kėlinys: 96:89  (27:20, 18:22, 26:21, 25:26)

Kėlinį tritaškiu pradėjo D.Gailius, netrukus 2 taškais atsakė šeimininkai (73:66). Prastos žinios klaipėdiečiams, kojos traumą patyrė S.Galdikas. Jis aikštę paliko tik padedamas komandos draugų. „Lietuvos ryto“ komandoje vienu metu į aikštę išėjo šeši krepšininkai, vilniečiams skirta techninė pražanga, D.Zavackas prametė baudos metimą (68:73). Vilniečiai perėmė kamuolį, o T.Leslie po ilgo perdavimo įkrovė kamuolį į krepšį (79:68). T.Leslie sudrebino klaipėdiečių krepšį ir grąžino vilniečiams dviženklį pranašumą (85:74). Likus 15 sekundžių V. Šarakausko dvitaškis sumažino skirtumą iki į taškų, tačiau tuomet niekieno nedengiamas 2 taškus pelnė A.Juškevičius. Vilniečiai apsigynė nuo paskutinės svečių atakos ir iškovojo pergalę 96:89.