Lietuviai svetur. Nutrūkęs sezonas ir auksas iš Čekijos

Bonos „Telekom“ su dviem lietuviais pralaimėjo ketvirtfinalio mūšį Vokietijoje, Renaldas Seibutis nesėkmingai pradėjo Turkijos lygos atkrintamąsias varžybas, naujieji Eurolygos čempionai gavo antausį Ispanijoje, Kęstutis Kemzūra tapo Čekijos čempionu, Linas Kleiza priartėjo prie Italijos lygos pusfinalio, o Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pergale pradėjo Jungtinės lygos pusfinalį.

K.Kemzūra Čekijoje tapo čempionu.<br>V.Balkūno nuotr. iš archyvo

Rolandas V.Eidvilas

May 21, 2015, 2:49 PM, atnaujinta Nov 27, 2017, 12:50 PM

Toks buvo trečiadienis užsienio klubams atstovaujantiems Lietuvos krepšininkams ir treneriams.

Ispanijos lyga. 33-asis turas. Vitorijos „Laboral Kutxa“ – Madrido „Real“ (J.Mačiulis 4, 23 min.) 94:81.

Antausis. Sekmadienį Eurolygos čempionais tapę Madrido „Real“ krepšininkai nesugebėjo susikaupti per Ispanijos lygos rungtynes su Vitorijos „Laboral Kutxa“ ekipa. „Real“ išvykoje jau pirmomis minutėmis atsiliko nuo varžovų ir pralaimėjo 81:94.

„Real“ puolėjas Jonas Mačiulis žaidė 23 min. ir pelnė 4 taškus (2/4 dvitaškių).

Pirmąją vietą reguliariajame sezone jau anksčiau užsitikrinusiam „Real“ šios rungtynės nieko nelėmė, o „Laboral Kutxa“ klubui buvo labai svarbios. Pergalė baskams garantavo kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

Vokietijos lyga. Ketvirtfinalio penktosios rungtynės (iki 3 pergalių). Bonos „Telekom“ (T.Klimavičius 18, 28 min., B.Veikalas 13, 26 min.) – Ulmo „ratiopharm“ 79:86 (serija 2:3). Pusfinalyje iki 3 pergalių žais Bambergo „Brose“ – „ratiopharm“ ir Berlyno ALBA – Miuncheno „Bayern“.

Nesėkme. Namų sienos nepadėjo Bonos „Telekom“ krepšininkams iškovoti kelialapio į Vokietijos lygos pusfinalį. Trečiadienį lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse „Telekom“ namie nusileido Ulmo „ratiopharm“ ekipai 79:86 ir kartu pralaimėjo seriją 2:3.

Lygių rungtynių nugalėtojus nulėmė paskutinis kėlinys. 32-ąją min. „Telekom“ pirmavo 60:59, bet po to truputį tiksliau žaidė svečiai.

Bonos ekipoje rezultatyviausiai žaidė Tadas Klimavičius, per 28,5 min. pelnęs 18 taškų (7/11 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 4/5 baudų) ir atkovojęs 4 kamuolius. Tiesa, lietuviui visai nenusileido jo tiesioginis oponentas, buvęs Eurolygos čempionas Ianas Vougioukas, irgi pelnęs 18 taškų bei atkovojęs 7 kamuolius.

Kitas „Telekom“ lietuvis Benas Veikalas žaidė 26 min. ir pelnė 13 taškų (2/4 dvitaškių, 3/6 tritaškių).

Pusfinalyje „ratiopharm“ susikaus su reguliariojo sezono nugalėtoju Bambergo „Brose“ klubu. Dėl kito kelialapio į finalą varžysis Berlyno ALBA ir čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“.

Italijos lyga. Ketvirtfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Milano „Emporio Armani“ (L.Kleiza 3, 11 min.) – Bolonijos „Granarolo“ 99:72 (serija 2:0), Trento „Dolomiti Energia“ – Sasario „Banco di Sardegna“ 79:88 (1:1).

Be vargo. Milano „Emporio Armani“ ekipa Italijos ketvirtfinalyje nesusiduria net su mažiausiais sunkumais. Trečiadienį antrose serijos rungtynėse Linas Kleiza ir jo komandos draugai antrą kartą sutriuškino Bolonijos „Granarolo“ ekipą 99:72.

L.Kleiza žaidė 11 min. ir pelnė 3 taškus (1/4 tritaškių).

Kelialapį į pusfinalį „Emporio Armani“ galės užsitikrinti jau penktadienį Bolonijoje.

Turkijos lyga. Ketvirtfinalio pirmosios rungtynės (iki 2 pergalių). Stambulo „Darussafaka“ (R.Seibutis 6, 21 min.) – „Trabzonspor“ 76:79 (po 2 pratęsimų), Stambulo „Anadolu Efes“ – Ankaros „Turk Telekom“ 88:71.

Startas. Nesėkme Turkijos lygos atkrintamąsias varžybas pradėjo Stambulo „Darussafaka“ komanda, pirmose ketvirtfinalio rungtynėse namie po dviejų pratęsimų nusileidusi „Trabzonspor“ klubui 76:79.

„Darussafaka“ nuo pirmojo kėlinio vijosi varžovus, keliskart atsiliko 9 taškų skirtumu ir tik paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę, Jordanui Farmarui pataikius tritaškį, išlygino rezultatą. Per pirmąjį pratęsimą „Trabzonspor“ vėl beveik visą laiką pirmavo, bet likus 12 sek. šeimininkų puolėjas Tayloras Brownas dar kartą sugrąžino lygsvarą.

Antrajame pratęsime „Darussafaka“ pagaliau pavyko išsiveržti į priekį ir daug trumpesnį atsarginių suolą turintys svečiai atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje. Vis dėlto „Trabzonspor“ pavyko sukaupti jegų likučius ir iškovoti pergalę.

Trabzono ekipoje du krepšininkai žaidė ilgiau nei 45 minutes, o rezultatyviausias žaidėjas Andrija Stipanovičius (20 taškų) mačo nebaigė dėl penkių pražangų. Tuo tarpu nė vienas Stambulo ekipos krepšininkas aikštėje nepraleido daugiau nei 35 minučių.

„Darussafaka“ gynėjas Renaldas Seibutis žaidė 21 min. ir pelnė 6 taškus (3/6 dvitaškių, 0/3 tritaškių).

Antrosios rungtynės vyks šeštadienį Trabzone. Ketvirtfinalyje žaidžiama tik iki dviejų pergalių, tad R.Seibutis ir jo komandos draugai nebeturi kur trauktis.

Jungtinė lyga. Pusfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Chimki“ (tr.R.Kurtinaitis) – Krasnodaro „Lokomotiv“ 76:75.

Kova. Rimo Kurtinaičio treniruojama „Chimki“ Jungtinės lygos pusfinalio seriją pradėjo sunkia pergale namie prieš Krasnodaro „Lokomotiv“ klubą 76:75.

„Chimki“ beveik visą laiką pirmavo, daugiausia – 10 taškų skirtumu trečiajame kėlinyje, bet pabaigoje svečiai prisivijo, o paskutinėje atakoje turėjo galimybę persverti rezultatą. Vis dėlto patikimai gynęsi R.Kurtinaičio auklėtiniai net neleido Krasnodaro komandai mesti į krepšį.

„Nors rungtynės buvo labai įtemptos, mes ne visą laiką buvome pakankamai susikaupę. Tarsi kontroliavome situaciją, bet likus porai minučių iki pabaigos kontrolę praradome. Manau, kad žaidėme 60 proc. savo galimybių“, – mačą apibūdino R.Kurtinaitis.

Antrosios serijos rungtynės vyks penktadienį Chimkose.

Estijos lyga. Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 4 pergalių). Talino „Kalev-Cramo“ (M.Kupšas 0, 3 min.) – Tartu „Rock“ (K.Petrukonis 9, 12 min., 8 atk.kam., A.Pečiukevičius traumuotas) 61:77 (serija 1:3).

Svečiuose. Tartu „Rock“ krepšininkai gana nelauktai tvirtai perėmė iniciatyvą Estijos lygos finale. Nors dėl traumos komandai negali padėti Augustas Pečiukevičius, „Rock“ dukart išvykoje nugalėjo Talino „Kalev-Cramo“ ekipą ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3:1.

Trečiadienį ketvirtose rungtynėse, laimėtose 77:61, „Rock“ dominavo nuo pirmųjų minučių. Svečiai laimėjo pirmąjį kėlinį 27:14 ir iki sirenos pirmavo saugiu skirtumu.

Trumpai, bet naudingai žaidė dėl greitų pražangų nuolat kenčiamtis „Rock“ vidurio puolėjas Karolis Petrukonis. Jis per 12,5 min. pelnė 9 taškus (2/5 dvitaškių, 5/6 baudų) ir atkovojo 8 kamuolius.

„Kalev-Cramo“ vidurio puolėjas Mindaugas Kupšas žaidė 3 min. ir nė sykio nemetė į krepšį.

Čekijos lyga. Finalo trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Nimburko ČEZ (tr.K.Kemzūra) – „Dečin“ 96:59 (serija 3:0). ČEZ šalies čempionu tapo 12-ąjį kartą iš eilės. K.Kemzūra ir jo štabe dirbantys R.Kuncaitis bei R.Reimaris prisidėjo prie dviejų pastarųjų pergalių.

Lenkijos lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Radomo „Rosa“ – Zelionos Guros „Stelmet“ 65:72 (serija 0:3). „Stelmet“ pateko į finalą.