Žvėriškas L. Jamesas NBA finalo starte nesustabdė „Warriors“

L.Jamesui nepavyko atvesti „Cavaliers“ į pergalę.<br>AP nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

2015-06-05 07:57, atnaujinta 2017-11-24 07:48

LeBronas Jamesas pelnė 44 taškus, tačiau pirmasis NBA finalo serijos mūšis „Cleveland Cavaliers“ klubui apkarto. „Cavaliers“ išvykoje per pratęsimą sugebėjo pelnyti tik du taškus ir šiuos L.Jamesas pataikė paskutinę akimirką, o pergalę 108:100 (19:29, 29:22, 25:22, 25:25, 10:2) šventė „Golden State Warriors“ krepšininkai.

Vienas „Cavaliers“ lyderių Kyrie Irvingas per pratęsimą patyrė kelio traumą.

„Cavaliers“ mačą pradėjo užtikrinčiau ir kėlinį laimėjo dešimties taškų skirtumu, tačiau nuo tada žaidimas tapo apylygiu ir nė viena ekipa nesusikrovė didesnio pranašumo. Intriga tęsėsi ir ekipos ketvirtajame kėlinyje stumdėsi dėl pranašumo. Likus žaisti pustrečios minutės L.Jamesas tritaškiu išlygino rezultatą (96:96).

Tuomet abi komandos turėjo progų. T.Mozgovas per minutę padarė klaidą ir prametė metimą ir galiausiai S.Curry atsakė dvitaškiu, kurį įmetė iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 53 sekundes.

Netrukus T.Mozgovas pataiė du baudų metimus ir išlygino rezultatą – 98:98.S.Curry likus žaisti 26 sekundes atliko metimą, bet K.Irvingas jį blokavo. „Cavaliers“ ekipoje metimą šuolyje atliko L.Jamesas, bet jis buvo neteisus. Nuaidėjus sirenai prireikė pratęsimo.

Būtent per jį „Warriors“ pademonstravo šaltakraujiškumą ir surinko aštuonis taškus, kai „Cavaliers“ taikliu metimu atsakė tik likus žaisti 9 sekundėms. Pirmasis „Cavaliers“ skandinti pradėjo S.Curry, pataikęs keturis baudų metimus. Netrukus H.Barnesas pridėjo tritaškį – 105:98.

A.Iguduola pataikė baudos metimą, o prie jo vėliau prisidėjo paskutiniuosius ekipos taškus pelnęs D.Greenas, kuris taip pat taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos.

L.Jamesas per beveik 46 minutes surinko 44 taškus (dvitaškiai: 16/30, tritaškiai: 2/8, baudų metimai: 6/10), atkovojo 8 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, dukart prasižengė, keturiskart suklydo.

Reguliariojo sezono MVP ir „Warriors“ lyderis S.Curry pelnė 26 taškus (dvitaškiai: 8/14, tritaškiai: 2/6, baudų metimai: 4/4), atkovojo 4 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, kartą prasižengė, perėmė du kamuolius, keturiskart suklydo.

„Cavaliers“ komandoje 23 taškus pelnė ir 7 kamuolius atkovojo K.Irvingas. T.Mozgovo sąskaitoje – 16 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai. D.Blattas vertėsi aštuoniais žaidėjais.

„Warriors“ naudojosi 10 žaidėjų. 21 tašką pelnė K.Thompsonas, A.Iguodala pridėjo 15.

„Cavaliers“ šį sezoną šešiskart žaidė pratęsime ir nė karto nešventė pergalės.

Antrasis „Warriors“ ir „Cavaliers“ mūšis vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį 3 val. Lietuvos laiku.