EUROLYGA

Žalgiriečiai iššovė šampaną Vilniuje – jie vėl LKL čempionai

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai švenčia Vilniuje.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 17 kartą tapo LKL čempionais, finalo serijoje 4:0 pranokę „Lietuvos rytą“.<br>D.Umbraso nuotr.
Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai rengiasi ketvirtosioms LKL finalo serijos rungtynėms.<br>M.Kulbio nuotr.
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai rengiasi ketvirtosioms LKL finalo serijos rungtynėms.<br>M.Kulbio nuotr.
Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkai rengiasi ketvirtosioms LKL finalo serijos rungtynėms. Nuotraukoje – A.Kavaliauskas (kairėje)) ir D.Songaila.<br>M.Kulbio nuotr.
„Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ ketvirtųjų finalo rungtynių akimirka.<br>D.Umbraso nuotr.
LKL finalo ketvirtosiose rungtynėse „Žalgiris“ įveikė „Lietuvos rytą“ laimėjo seriją 4:0.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (56)

Kęstutis Rimkus

Jun 6, 2015, 1:37 PM, atnaujinta Nov 24, 2017, 12:53 AM

Gintaro Krapiko ir Šarūno Jasikevičius treniuojama komanda 17 kartą ir penktą sezoną iš eilės tapo LKL čempione po dar vienerių labai profesionaliai sužaistų rungtynių.

Šeštadienį „Žalgiris“ 85:77 įveikė „Lietuvos rytą“ ir laimėjo LKL finalo seriją 4:0. Kauno krepšininkai laimėjo pirmąsias ir trečiasias rungtynes Kaune (73:66 ir 71:68 po pratęsimo) bei antrąjį finalo mačą Vilniuje (78:62).

Pastarąjį kartą 2010 metais šalies čempionu tapęs „Lietuvos rytas“ priverstas tenkintis sidabru.

Kad taip įvyktų šeštadienį labiausiai prisidėjo Artūras Milaknis (17 taškų), Willas Cherry (16), Jamesas Andersonas (11) ir Paulius Jankūnas (10), o dar labiau – visų žalgiriečių gynyba.

„Lietuvos rytui“ Gediminas Orelikas pelnė 20 taškų, Billy Baronas – 14, bet vilniečiams vėl sunkiai sekėsi atrakinti varžovų krepšį, nepaisant trenerio M.Nicola eksperimentų sudėtyje.

„Žalgiris“ tapo Lietuvos čempionu 28 kartą. Žalgiriečiai yra iškovoję auksą 1946, 1950, 1952-1955, 1957, 1958, 1991-1999, 2001, 2003-2005, 2007, 2008 ir 2011-2015 m.

LKL rekordininkas Paulius Jankūnas iškovojo devintąjį žiedą, Robertas Javtokas – septintąjį, Artūras Milaknis – penktąjį.

Iš rungtynių protokolo:

4-osios finalo rungtynės. „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 77:85 (14:13, 21:22, 17:28, 25:22). „Lietuvos rytui“ taškų pelnė: G.Orelikas 20, B.Baronas 14, K.Lavrinovičius 8, A.Juškevičius 7, M.Moseris 6, S.Jasaitis ir M.Lukauskis po 5, A.Kavaliauskas, A.Valeika ir Ž.Janavičius po 4 (T.Leslie ir M.Gecevičius); „Žalgiriui“: A.Milaknis 17, W.Cherry 16, J.Andersonas 11, P.Jankūnas 10, R.Javtokas 8, S.S.Vene 7, L.Lekavičius 5, D.Songaila ir V.Lipkevičius po 4, E.Ulanovas 3. Serija 0:4.

Rungtynių eiga

* * *

Starto penketai. „Lietuvos rytas“: Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Mindaugas Lukauskis, Mike'as Moseris, Artūras Valeika. “Žalgiris“: Willas Cherry, Jamesas Andersonas, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.

1-asis kėlinys

1 min. Tai bent staigmena! A.Valeika įtrauktas į starto penketą, tuo tarpu du rezultatyviausi Vilniaus ekipos žaidėjai finalo serijoje Antanas Kavaliauskas ir Kšyštofas Lavrinovičius liko ant suolo.

Pirmuosius rungtynių taškus baudų metimais pelnė M.Lukauskis.

5 min. „Lietuvos ryto“ gynyba šį vakarą labai aktyvi. Pirmieji penki „Žalgirio“ metimai skriejo pro šalį. Net ir J.Andersonas laisvas prametė tritaškį. Be to, žalgiriečiai suklydo 4 kartus. „Lietuvos rytas“ irgi nespindi puolime, bet pirmauja rezultatu, kuris turėtų kažką priminti Lietuvos futbolo rinktinei – 4:0.

6 min. Įpusėjus pirmam kėliniui pirmuosius taškus „Žalgiriui“ pelnė J.Andersonas. Bet M.Moseris pataikė tritaškį, tad „Lietuvos rytas“ pirmauja 7:2.

9 min. J.Andersonas jau pelnė 9 taškus ir „Žalgiris“ pavijo (11:11) „Lietuvos rytą“, kuris vis dar ant suolo laiko A.Kavaliauską.

10 min. G.Orelikas pataikė pirmąjį savo tritaškį finalo serijoje ir tai padėjo Vilniaus klubui laimėti pirmą kėlinį 14:13.

2 kėlinys

14 min.

Treneris M.Nicola kažką tėviškai pakuždėjo A.Kavaliauskui į ausį ir išleido jį į aikštę. A.Kavaliausko šeimininkams reikia, nes jų puolimas stringa. „Lietuvos rytas“ atsilieka 18:19.

15 min. Siurprizų metas nesibaigia. Simas Jasaitis pirmą kartą finalo serijoje žengia į aikštę. Kol jis ginasi, tritaškius mėto kiti „Lietuvos ryto“ snaiperiai – B.Baronas ir G.Orelikas. Po jų šūvių šeimininkai pirmauja 24:21.

19 min. W.Cherry žydi Vilniuje. „Žalgirio“ amerikietis išlupo kamuolį iš A.Juškevičiaus ir pataikė du tritaškius. Tai leido Kauno komandai vėl pavyti šeimininkus.

20 min. S.Jasaitis sukėlė triukšmo arenoje, kai pataikė tritaškį iš aikštės karšto.

Po dviejų kėlinių, per kurias netrūko staigmenų aikštėje, lygu – 35:35. Abi komandos vėl susitelkusios į gynybą. „Lietuvos rytas“ šįkart labai prastai realizuoja dvitaškius (33 proc.) ir baudas (50 proc.). Užtat laimi kovą dėl kamuolių (23:18). „Žalgiriui“ trūksta P.Jankūno indėlio. Jis dar nepelnė taškų.

Iki pertraukos „Lietuvos ryto“ gretose rezultatyviausiai žaidė G.Orelikas (9 taškai), B.Baronas (5), A.Kavaliauskas ir Ž.Janavičius (po 4). „Žalgiriui“ 9 taškus pelnė J.Andersonas, 8 – W.Cherry, 6 – R.Javtokas.

3 kėlinys

23 min.

W.Cherry galėtų šiandien pirkti loterijos bilietus. Jam velniškai sekasi. Net tritaškis nuo lentos įkrito. Kita vertus, sekasi tiems, kas stengiasi. W.Cherry jau pelnė 14 taškų ir labiausiai prisidėjo, kad „Lietuvos rytas“ atsiliktų (40:43).

24 min. M.Nicola spyrė į reklaminį  stendą. „Lietuvos ryto“ treneris taip reagavo, kai teisėjai sušvilpė ginčytiną pražangą A.Valeikai stabdant E.Ulanovą.

M.Nicolai neturėjo patikti ir kitas epizodas. R.Javtokas įkrovė įsibėgėjęs į krepšį ir padidino „Žalgirio“ pranašumą iki keturių taškų (42:46).

26 min. A.Valeika ir S.Jasaitis ir toliau gauna žaidimo minučių. Jie patikimai ginasi, bet puolime „Lietuvos rytas“ stringa be savo rezultatyvių vidurio puolėjų. Vilniečiai atsiliko 44:51.

28 min. „Žalgirio“ puolime daugiau ramybės ir komandinių veiksmų. Todėl Kauno ekipa palengva tolsta. Svečių persvara pirmą kartą tapo dviženklė (46:56).

30 min. A.Milaknis daro viską, kad LKL finalo serija baigtųsi šiandien Vilniuje. „Žalgirio“ snaiperis jau pelnė 12 taškų, o po trijų kėlinių Kauno komanda turi 11 taškų pranašumą.

4 kėlinys

32 min.

„Lietuvos ryto“ sezono lyderiai M.Gecevičius, A.Kavaliauskas, A.Juškevičius liūdnai stebi mačą nuo atsarginių suolo. Jų akyse mažai tikėjimo.

Juo spinduliuoja „Žalgiriio“ žaidėjai, tarp jų ir jaunasis L.Lekavičius. Po jo dvitaškio Kauno klubas priekyje jau 16 taškų (56:72).

35 min. G.Orelikas atsisako pasiduoti. Jo ir M.Lukauskio metimais „Lietuvos rytas“ bando išsigelbėti. Bet Vilniaus klubas vis dar atsilieka (66:74).

37 min. Į gaudynes pasijungė ir B.Baronas. Jo du tolimi šūviai atgaivino „Lietuvos ryto“ sirgalius. Bet tritaškį smeigė P.Jankūnas. „Žalgiris“ vis dar priekyje (71:77).

39 min. B.Baronas ir G.Orelikas toliau bando laužti „Žalgirio“ gynybą, bet po vieną tai padaryti labai sunku. Kauno komanda užgesino „Lietuvos ryto“ šturmą.

40 min. „Žalgirio“ sirgaliai jau traukia „Mes čempionai“. Žalgiriečiai likus minutei pakilios nuotaikos, bet neatsipalaidavę, nors jų persvara dviženklė.

Likus b20 sek. Š.Jasikevičius pagaliau išdrįso apkabinti G.Krapiką.

„Žalgirio“ treneriai švenčia, o kartu ir žaidėjai.