EUROLYGA

Karalius Jamesas ir vėl smogė: „Cavaliers“ išsiveržė NBA finale

LeBronas Jamesas ir vėl sau ant pečių užsikrovė pagrindinę naštą bei dar kartą įrodė, kad ne veltui yra vadinamas Karaliumi Jamesu. „Cleveland Cavaliers“ lyderis paskutinę minutę užtikrintai mėtė baudas, iš viso pelnė 40 taškų, o jo komanda namuose 96:91 (24:20, 20:17, 28:18, 24:36) palaužė „Golden State Warriors“ krepšininkus. „Cavaliers“ NBA finalo serijoje iki keturių pergalių išsiveržė 2:1.

L.Jamesas atvedė „Cavaliers“ ekipą į pergalę.<br>AP nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (25)

2015-06-10 07:58, atnaujinta 2017-11-23 10:59

Paskutinę minutę virė L.Jameso ir „Warriors“ lyderio Stepheno Curry dvikova. L.Jamesas per atkarpą pataikė šešis baudų metimus, o S.Curry gaivino „Warriors“ viltis.

Likus žaisti 40 sekundžių „Cvaliers“ pirmavo 92:85, bet tada S.Curry pataikė tritaškį – 88:92.

L.Jamesas sumetė baudos metimus, bet S.Curry ir vėl sėkmingai atakavo iš toli – 91:95.

Netrukus L.Jamesas ir vėl metė baudas. Jis buvo taiklus, o „Warriors“ nesugebėjo tinkamai sudėlioti atakos. Dar paskutinę sekundę iš toli metė A.Iguodala, bet jis buvo netaiklus.

„Warriors“ šiose rungtynėse turėjo 20 taškų deficitą, bet likus žaisti pustrečios minutės jį sumažino iki vieno taško. Tada prabilo „Cavaliers“ artilerija. M.Dellavedova surinko tris taškus, L.Jamesas pataikė tritaškį, o T.Thompsonas pridėjo baudos metimą. Likus žaisti 1 minutę 31 sekundę „Cavaliers“ jau pirmavo 88:80.

L.Jamesas per 46 minutes užfiksavo dvigubą dviženklį. Jis atkovojo 12 kamuolių ir pelnė 40 taškų. „Cavaliers“ lyderis pataikė 12 dvitaškių iš 28. Jis taip pat įmetė du tritaškius iš šešių bei dešimt baudos metimų iš dvylikos. L.Jamesas atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė keturis kamuolius, kartą prasižengė ir keturiskart suklydo.

D.Blatto komanda verčiasi be kitų dviejų Didžiojo trejeto narių, kurie iškrito dėl traumų – K.Irvingo ir K.Love. Tačiau su L.Jameso pagalbininko vaidmeniu gerai susitvarkė M.Dellavedova, pelnęs 20 taškų. T.Thompsonas atkovojo 13 kamuolių ir pelnė 10 taškų. Tiek pat taškų pelnė ir J.R.Smithas.

Ilgesnį suolelį turėjusioje „Warriors“ komandoje reguliariojo sezono MVP S.Curry pelnė 27 taškus. Jis pataikė 3 dvitaškius iš 7, 7 tritaškius iš 13.

A.Iguodala pelnė 15 taškų, o K.Thompsonas – 14.

Tai pirmasis šios NBA finalo serijos mačas, kuris vyko be pratęsimo.

Pirmąjį mačą 108:100 namuose per pratęsimą laimėjo „Warriors“. Tačiau antrosiose rungtynėse namuose „Kariai“ 93:95 suklupo. Šiose rungtynėse irgi buvo užfiksuotas pratęsimas.

Dabar serija yra nusikėlusi į Klivlandą. Kitos rungtynės Lietuvos laiku vyks ankstų penktadienio rytą – 4 val.