Kito Eurolygos sezono sąraše – jau 15 klubų

Zelionos Guros „Stelmet“ tapo 15-ąja komanda, užsitikrinusia teisę kitą sezoną žaisti vyrų krepšinio Eurolygoje. „Stelmet“ kelialapį į Eurolygą iškovojo Lenkijos lygos finale įveikusi Zgoželeco „Turow“ klubą ir po metų pertraukos susigrąžinusi šalies čempionės vardą.

Zelionos Guros „Stelmet“ susigrąžino titulą.<br>M.Patašiaus nuotr. iš archyvo.

Rolandas V. Eidvilas

Jun 10, 2015, 2:30 PM, atnaujinta Nov 23, 2017, 9:22 AM

Čempionai. „Stelmet“ laimėjo Lenkijos lygos finalo seriją 4:2. Zelionos Guros krepšininkai pralaimėjo pirmąsias dvejas rungtynes išvykoje, bet paskui nugalėjo keturis kartus iš eilės ir antrą sykį iškovojo aukso medalius.

Pirmą kartą „Stelmet“ triumfavo 2013 metais, o pernai Lenkijos pirmenybėse stipriausia buvo „Turow“ komanda.

Naudingiausiu finalo krepšininku išrinktas „Stelmet“ puolėjas Quintonas Hosley. Šis amerikietis geriausio prizą gavo ir 2013-aisiais.

Lenkijos pirmenybių bronzos medalius šiais metais laimėjo Donaldo Kairio treniruojama Slupsko „Czarni“ komanda, kurioje žaidė Mantas Česnauskis.

Eurolyga. „Stelmet“ tapo 15-ąja komanda, užsitikrinusia teisę kitą sezoną žaisti Eurolygoje. Zelionos Guros ekipa prisidėjo prie 11 komandų, kurios turi A licencijas, ir trijų klubų, šį sezoną iškovojusių B licencijas.

Neterminuotos A licencijos suteiktos Madrido „Real“, „Barcelona“, Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija), Atėnų „Panathinaikos“, Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija), Stambulo „Fenerbahce“, Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija), Milano „Emporio Armani“ (Italija), Maskvos CSKA (Rusija), Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) ir Kauno „Žalgiriui“ (Lietuva).

B licencijas iškovojo šių metų Adrijos lygos finalininkai Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) ir Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija), Rusijos vicečempionas „Chimki“ ir Lenkijos čempionas „Stelmet“. Dar keturių B licencijų savininkai paaiškės nacionalinėse lygose. Ispanijos lygoje dėl kelialapio varžosi Malagos „Unicaja“ ir „Valencia“, Italijos – Venecijos „Umana“, Emilijos Redžo „Grissin Bon“ ir Sasario „Banco di Sardegna“, Vokietijos – Bambergo „Brose“ ir Miuncheno „Bayern“, Prancūzijos – Strasbūro SIG ir Limožo CSP.

Eurolyga taip pat skirs penkis vardinius kvietimus. Trys iš jų pažadėti Turkijos, Vokietijos ir Prancūzijos klubams.