AP nuotr.
AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jun 15, 2015, 8:14 AM, atnaujinta Nov 22, 2017, 10:26 AM

Stephenas Curry sekmadienį įmetė 37 taškus ir tapo pagrindiniu Ouklando „Golden State Warriors“ komandos pergalių kalviu penktose NBA superfinalo rungtynėse. „Karių“ nesustabdė net LeBronas Jamesas, kuris šeimininkams įsūdė net 40 taškų. Trenerio Steve‘o Kerro vedamas „Warriors“ 104:91 (22:22, 29:28, 22:17, 31:24) vakar įveikė „Cleveland Cavaliers“, laimėjo antrą kartą iš eilės ir serijoje pirmauja 3:2. IKI NBA aukso žiedų Ouklando ekipai trūksta tik vieno laimėjimo.

Šeštosios NBA superfinalo serijos rungtynės vyks iš antradienio į trečiadienį Klivlande.

Šiame mače L. Jamesas pelnė 40 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, bet per pergalingą „Warriors“ spurtą ketvirtajame kėlinyje spindėjo kita superfinalo žvaigždė – Stephenas Curry. Naudingiausias lygos žaidėjas ketvirtajame kėlinyje pelnė 17 taškų, įskaitant du sunkius tritaškius, ir vedė šeimininkus į pergalę.

„Mes sunkiai dirbome visus metus ir dabar prieš išvyką į Klivlandą esame geroje pozicijoje. Mums būtina buvo turėti šią persvarą. Tikiuosi, jog pavyks laimėti ten ir mes pergalingai užbaigsime sezoną“, – teigė S.Curry.

Pastarąjį kartą, NBA superfinale pralaimėdama 2:3, čempionų žiedus iškovojo „Miami Heat“ ekipa 2013 metais, kai jos gretose dar žaidė LeBronas Jamesas.

Per visas rungtynes vakar pirmaujanti komanda keitėsi 20 kartų, o rezultatas buvo lygus 10 kartų. Likus grumtis 8 minutes, „Cavaliers“ dar turėjo minimalią persvarą – 80:79.

Tačiau per likusį laiką dominavo „kariai“ : po S. Curry tritaškio likus grumtis 2 min. 50 sek. šeimininkai buvo priekyje 96:86. Ir svečiai nerado priešnuodžių šiam spurtui.

„Tai geras klausimas. Nedaug ką tu prieš S.Curry gali padaryti, kai jis meta tritaškius – neįtikėtinus tritaškius“, – sakė „Cavaliers“ ekipos strategas Davidas Blattas, paklaustas, kaip sustabdyti S.Curry.

L.Jamesas šeštąjį kartą karjeroje per NBA superfinalus surinko trigubą dublį ir pagal šį rodiklį per visą NBA istoriją nusileidžia tik Magicui Johnsonui, kuris savo sąskaitoje turi 8 trigubus dublius.

„Warriors“: Stephenas Curry 37 (6/10 dvit., 7/13 trit., 4/4 baud., 7 atk. kam.), Draymondas Greenas 16, Andre Iguodala 14 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Leandro Barbosa 13, Klay Thompsonas 12, Harrisonas Barnesas 8 (10 atk. kam.).

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 40 (12/26 dvit., 3/8 trit., 7/9 baud., 14 atk. kam., 11 rez. perd.), Tristanas Thompsonas 19 (10 atk. kam.), J.R.Smithas 14 (4/14 trit.), Imanas Shumpertas 10, Matthew Dellavedova 5.

„24/7“: ar turite už ką balsuoti, ponia Seimo pirmininke?