NBA karūna – ne L. Jamesui: triumfavo „Golden State Warriors“

„Warriors“ klubas tapo NBA čempionu.<br>AP nuotr.
„Warriors“ ekipa tapo NBA čempione.<br>AP nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (40)

Jun 17, 2015, 7:58 AM, atnaujinta Nov 22, 2017, 12:28 AM

LeBrono Jameso svajonei iškovoti NBA čempionų žiedus su „Cleveland Cavaliers“ išsipildyti buvo nelemta. Stipriausios krepšinio lygos karaliais tapo „Golden State Warriors“ krepšininkai, kurie į Ouklandą trofėjų sugrąžino po 40 metų pertraukos. Ankstų trečiadienio rytą „Warriors“ Klivlande 105:97 (28:15, 17:28, 28:18, 32:36) nugalėjo Didįjį trejetą pakeliui į finalą išbarsčiusią „Cavaliers“ komandą ir seriją iki keturių pergalių baigė 4:2.

Ir kai savo žaidėjo karjeroje penkiskart NBA čempionu tapęs „Warriors“ treneris Steve'as Kerras šėlo kartu su reguliariojo sezono MVP Stephenu Curry bei visa ekipa, L.Jamesas buvo nuleidęs galvą.

NBA finalo serijoje jis žaidė monstriškai, bet 2007-ųjų košmaras pasikartojo. Būtent tada karalius Jamesas su „Cavaliers“ žaidė savo pirmajame finale, kol galiausiai stebėjo „San Antonio Spurs“ triumfą. Šį sezoną jis grįžo į Klivlandą, kad laimėtų, bet čempionų titului suburta komanda, kuriai vadovauti buvo pavesta su Tel Avivo „Maccabi“ Eurolygoje triumfavusiam Davidui Blattui, apvylė gerbėjus.

L.Jamesas šeštosiose finalo rungtynėse žaidė beveik 47 minutes. Jis pelnė 32 taškus (dvitaškiai 11/23, tritaškiai 2/10, baudų metimai 4/8), atkovojo 18 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, triskart prasižengė, perėmė du kamuolius ir padarė 6 klaidas.

S.Curry rezultatyviausio komandos žaidėjo vardą dalijosi su A.Iguoadala. Abu krepšininkai pelnė po 25 taškus. Reguliariojo sezono MVP žaidė 43 minutes. Per jas įžaidėjas pataikė 5 dvitaškius iš 8, 3 tritaškius iš 11, 6 baudų metimus iš 8. Jis taip pat atkovojo 6 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, triskart prasižengė, perėmė tris kamuolius bei padarė tris klaidas.

MVP. Naudingiausio finalo serijos prizas atiteko ne L.Jamesui. Jis buvo įteiktas „Cavaliers“ lyderį prižiūrėjusiam Andresui Iguodalai.

Istorijos. „Warriors“ klubas per istoriją triumfavo keturiskart. Komandai pavyko laimėti 1947, 1956 ir 1975 metų titulus. Dabar komanda triumfavo po 40 metų pertraukos. „Cavaliers“ klubui dar nėra pavykę iškovoti trofėjaus. Nuo 1970 metų gyvuojantis klubas dukart žaidė finale – 2007 ir 2015 metais.

Pirmasis. S.Kerras tapo pirmuoju treneriu nuo 1982 metų, kuriam jau pirmaisiais metais NBA pavyko laimėti čempionų titulą. Į tokį pat statusą taikėsi šiemet „Cavaliers“ vairą gavęs D.Blattas. 1982-aisiais trofėjų iškart iškovojo Patas Riley, vadovavęs „Los Angeles Lakers“.

Mačas. Per pirmuosius du kėlinius komandos pasvėrė viena kitą, bet lyderės nebuvo. Į didžiąją pertrauką pirmaudami išėjo „Warriors“ krepšininkai, nors pranašumas buvo labai trapus – 45:43.

Trečiajame kėlinyje pirmaisiais dviem metimais į priekį pabėgo „Cavaliers“, bet tada „Warriors“ atsakė spurtu 9:0. Po H.Barneso ir D.Greeno tritaškių bei A.Iguodalos dėjimo ir S.Curry baudos metimo Ouklando klubas pirmavo 54:47. Sužaidus 7 minutes „Warriors“ turėjo dviženklį pranašumą – 61:51, kurį iki trečiojo kėlinio pabaigos spėjo padidinti iki 73:61.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje L.Jamesas veržėsi po krepšiu ir pelnė keturis taškus be atsako, o prie jo dviem baudų metimais prisidėjo T.Mozgovas. „Cavaliers“ priartėjo 68:75, bet S.Curry aistras gesino tritaškiu – 78:65. „Cavaliers“ ekipos mėginimus atsigauti „Warriors“ griaudavo meistriškai. Sužaidus penkias minutes S.Curry smeigė tritaškį, tuomet iš toli pataikė K.Thompsonas, o galiausiai tris taškus pelnė ir A.Iguodala. „Warriors“ atkarpą laimėjo 9:2 ir išsiveržė į priekį 92:77.

Arčiau „Cavaliers“ komandai priartėti pavyko tik likus žaisti 38 sekundes. Tuomet po J.R.Smitho tritaškio ir L.Jameso dvitaškio „Cavaliers“ atsiliko 94:100. Netrukus S.Curry nepataikė vieno baudos metimo iš dviejų ir J.R.Smithas smeigė dar vieną tritaškį. Buvo likę žaisti 33 sekundes, o „Cavaliers“ viltis pulsavo – 97:101.

Bet tada „Warriors“ surimtėjo, o „Cavaliers“ tritaškių arsenalas baigėsi. J.R.Smithas nesugebėjo atsakyti tolimu metimu į S.Curry baudų metimus, prametė ir nusivylęs L.Jamesas. „Warriors“ triumfavo – 105:97.

Taškai. „Warriors“ komandoje po 25 taškus pelnė S.Curry ir A.Iguodala, trigubą dviženklį užfiksavo D.Greenas, atkovojęs 11 kamuolių, atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų ir pelnęs 16 taškų. Po 10 pridėjo S.Livingstonas bei F.Ezelli, H.Barnesas pelnė 9 taškus, o L.Barbosa bei K.Thompsonas – po 5.

„Cavaliers“ ekipoje tradiciškai rezultatyviausias buvo L.Jamesas su 32 taškais, 19 taškų pelnė J.R.Smithas, 17 prisidėjo T.Mozgovas, atkovojęs 12 kamuolių. T.Thompsonas atkovojo 13 kamuolių ir pelnė 15 taškų. I.Shumpertas pelnė 8 taškus, J.Jonesas – 5, o M.Dellavedovods sąskaitoje – 1 taškas.

Trejetas. „Cavaliers“ klubas dar sezono starte suformavo Didįjį trejetą, bet iš trijų svarbiausių ekipos žaidėjų išliko tik L.Jamesas. Kyrie Irvingas sužaidė tik pirmajame finalo serijos mače, o anksčiau iškrito Kevinas Love'as.

Lietuvis. „Warriors“ klube 1989–1994 metais žaidė ir Šarūnas Marčiulionis. Būtent Ouklando klubas jį pakvietė į pajėgiausią krepšinio lygą.