18 taškų atsilikusi Lietuva Europos čempionate nužudė Rusiją

Mano Šerniaus vedama moterų krepšinio rinktinė įveikė Rusiją.<br>G.Šiupario nuotr.

Jun 18, 2015, 9:34 PM, atnaujinta Oct 30, 2017, 10:06 AM

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė padarė tai, kas atrodė neįtikėtina – sugebėjo įveikti galingą Rusijos komandą ir antrąjį Europos krepšinio čempionato etapą pradėjo įspūdinga pergale. 18 taškų per pirmuosius kėlinius atsilikusi mūsų šalies ekipa per trečią ir ketvirtą ketvirčius surengė pergalingą šou ir nugalėjo Rusiją 78:74 (13:22, 10:17, 24:22, 31:13).

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė su rusėmis per pirmuosius du kėlinius atrodė beviltiškai – klydo, nepataikė iš tolimos distancijos ir kur kas galingesnė Rusija be vargo susikrovė solidžia persvarą – po pirmojo ketvirčio rusės pirmavo 22:13, o po antrojo – 39:23. Trečiojo kėlinio pradžioje varžovių persvarą jau siekė beveik 20 taškų ir tuomet įvyko neįtikėtinas Lietuvos komandos atgimimas.

Trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo kėlinio viduryje lietuvės surengė tikrą pirtį tituluotoms rusėms ir laimėjo atkarpą net 19:2. Lietuves gelbėjo pradėję kristi tritaškiai, kuriuos taikliai smeigė Kamilė Nacickaitė, Vita Kuktienė ir Marina Solopova. Po šio spurto lietuvės 5 min. buvo išsiveržusios į priekį 64:63.

Vis dėlto, rusės po šalto dušo šiaip ne taip atkuto ir likus grumtis 2 min. pirmavo 73:68. Bet ir tuomet Lietuva nenuleido rankų – po M.Solopovos ir V.Kuktienės tolimų metimų lietuvaitės ir dar kartą privertė varoves būti besivejančių vaidmenyje – 74:73.

Paskutinę kėlinio minutę nei viena, nei kita komanda nepelnė taškų, o likus 19 sek. kamuolį savo rankose turėjo mūsų šalies atstovės, kuriai patarinėjo strategas Mantas Šernius.

Nors Rusija bandė gelbėtis pražangomis, G.Petronytė sumetė abi baudas ir padidino skirtumą iki 76:73.

Per likusias 8 sek. varžovės siekė įmesti tritaškį, tačiau lietuvės neleido: privertė ruses taip pat mesti baudas ir šios antrąją specialiai prametė. Tačiau K.Nacickaitė atsikovojo kamuolį ir baudomis užtvirtino pergalę – 78:74.

Lietuva: G.Petronytė 20 (8 atk. kam.), K.Nacickaitė 19, S.Linkevičienė (6 atk. kam.), M.Solopova ir G.Gutkauskaitė – 8, M.Grigalauskytė 6.

Rusija: E.Beliakova (7 atk. kam.), E.Prince ir I.Osipova (7 atk. kam., 6 rez. perd.) – po 12, M.Kuzina ir M.Vadejeva – po 10, E.Kirilova 7.

Lietuvos komanda antrojo čempionato etapo naujai sudarytoje F grupėje užima penktąją vietą.  Į šią grupę lietuvės pateko be įskaitinio taško it jį iškovojo jau šiandien.

Dvi įskaitines pergales turinčioms rusėms šiame čempionate suklupo antrąjį kartą – grupių etape jos nusileido pasirodymą pirmenybėse jau baigusioms Latvijos krepšininkėms.

Pirmose šios grupės rungtynėse Slovakija 74:76 nusileido Serbijai.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Ispanija       3 3 0 249:191 6

2. Rusija 3 2 1 234:193 5

3. Serbija 3 2 1 218:223 5

4. Slovakija 3 1 2 240:237 4

5. Lietuva 3 1 2 215:231 4

6. Kroatija 3 0 3 186:267 3

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Prancūzija     3 3 0 215:184 6

2. Baltarusija 3 2 1 219:182 5

3. Turkija 3 2 1 174:158 5

4. Juodkalnija 3 1 2 179:192 4

5. Čekija 3 1 2 200:226 4

6. Graikija 3 0 3 149:194 3

Keturios geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į čempionato ketvirtfinalį.

Pirmenybių nugalėtojos iškovos kelialapį į 2016 metų vasaros olimpiadą, o 2-5 vietas užėmusios rinktinės dėl teisės žaisti Rio de Žaneiro (Brazilija) olimpinėse žaidynėse varžysis papildomame  atrankos turnyre.

Šeštadienį mūsų šalies rinktinė žais su Kroatija, o pirmadienį – su Serbija.

Į ketvirtfinalį pateks 1-4 vietas grupėse užimsiančios ekipos.