Lietuvos krepšininkės „Eurobasket 2015“ volu pervažiavo Kroatiją

Manto Šerniaus vedama ekipa Europos čempionate siekia prasimušti į turnyro ketvirtfinalį.<br>G.Šiupario nuotr.

Jun 20, 2015, 6:52 PM, atnaujinta Oct 30, 2017, 2:46 AM

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos pirmenybių antrojo etapo kovose žaidžia neklupdama. Sensacingai įveikusios galingąją Rusiją, lietuvės šeštadienį sutriuškino kitą varžovę – Kroatijos komandą. Pakiliai kovojusi Manto Šerniaus vedama ekipa 83:64 (30:12, 18:16, 17:19, 18:17) nurungė su pirmenybėmis atsisveikinančią Kroatiją ir tęsia kovą dėl turnyro medalių. Tačiau net ir iškovojusi antrąją pergalę F grupėje Lietuva dar negarantavo sau kelialapio į atkrintamasias varžybas.

Po pirmojo Europos krepšinio čempionato etapo Lietuva į antrąjį žengė be įskaitinių taškų. Tad norint siekti užsibrėžtų tikslų – kovoti dėl pirmenybių apdovanojimų ir kelialapio į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpiadą, lietuvėms reikėjo atiminėti įskaitinius taškus iš varžovių. Pirmose rungtynėse lietuvės 78:74 parklupdė Rusiją, o šiandien – ir Kroatiją.

Mūsų atstovės pirmavo viso mačo metu ir po pirmojo kėlinio buvo galima sveikinti mūsiškes su laimėjimu. Lietuvės sužaidė rezultatyviausią mačą Europos pirmenybėse Vengrijoje ir Rumunijoje.

Per keturias pirmojo kėlinio minutes lietuvės be vargo įgijo dviženklę persvarą 15:2, o labiausiai kroates terorizavo Gintarė Petronytė, sugebėjusi įmesti 8 taškus.

Įpusėjus kėliniui po dviejų iš eilės Vitos Kuktienės tritaškių Lietuva jau nurūko 26:4 ir buvo aišku, kad šios dienos mače Kroatija neturi šansų priešintis mūsiškiams ir jau gali galvoti apie bilietus į namus. Mat situacija turnyrinėje lentelėje buvo tokia, kad po pralaimėjimo mūsų atstovėms kroatės prarastų net ir teorinius šansus prasimušti į atkrintamasias rungtynes.

Po pirmųjų dešimties minučių lietuvės buvo priekyje 30:12, o po dviejų – 48:28.

Trečiame ketvirtyje po S.Linkevičienės reido Lietuvos rinktinė pasiekė naują persvaros rekordą – 60:36. Ketvirtame kėlinyje atsipalaidavusios mūsų šalies atstovės leido šiek tiek sumažinti atotrūkį – 75:59, tačiau intrigos sukurti neleido. Lietuvos komandoje žaidė visos 12 krepšininkių, o taškų neįmetė tik Inesa Višgaudaitė.

„Rungtynes merginos pradėjo tinkamai nusiteikusios, žinojo jų svarbą, todėl ir toks rezultatas, viskas išsisprendė greitai“, – po rungtynių sakė Lietuvos moterų rinktinės vyr.treneris Mantas Šernius.

Lietuva: G.Petronytė 18 (8/11 dvitaškiai, 5 atk. kam.), V.Kuktienė 14 (4/5 tritašk.), G.Gutkauskaitė 13 (2/2 tritašk.), S.Linkevičienė 10 (10 atk. kam., 5 rez. perd.).

Kroatija: I.Sliškovič 17 (7/14 dvitaškiai, 6 atk. kam.), M.Mazič 13 (6 atk. kam.), A.Begič 9, I.Ciglar 8 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).

Skamba keistai, tačiau visame turnyre ši pergalė gali nieko nelemti. Kad patektų į ketvirtfinalį, Lietuvos rinktinei tikriausiai vis tiek reikės įveikti ir Serbijos komandą, su kuria grumsis pirmadienį.

„Serbės žaidžia akiplėšišką, agresyvų krepšinį. Pastarąsias kelerias rungtynes jos žaidžia mažu penketu, greitai. Bus ką veikti. Bet juk sakoma, kad jei yra nuodas, yra ir priešnuodis. Planas galvoje jau dėliojasi“, – sakė M.Šernius.

Kita vertus, palankiai susiklosčius aplinkybėms, lietuvės gali kovoti dėl antrosios vietos grupėje.

Kitame šios grupės rungtynėse šeštadienį Rusijos ekipa 75:61 nugalėjo Slovakijos komandą, o Ispanija palaužė Serbiją 91:80.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1.Ispanija       4 4 0 340:271 8

2. Rusija         4 3 1 309:254 7

3. Lietuva        4 2 2 298:295 6

4. Serbija 4 2 2 298:314 5

5. Slovakija 4 1 3 301:312 5

6. Kroatija 4 0 4 250:350 4

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Turkija        4 3 1 240:214 7

2. Prancūzija 4 3 1 271:250 7

3. Baltarusija 4 2 2 291:259 6

4. Juodkalnija 4 2 2 256:264 6

5. Čekija 4 1 3 271:300 5

6. Graikija 4 1 3 223:265 5

Keturios geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į čempionato ketvirtfinalį.

Pirmenybių nugalėtojos iškovos kelialapį į 2016 metų vasaros olimpiadą, o 2-5 vietas užėmusios rinktinės dėl teisės žaisti Rio de Žaneiro (Brazilija) olimpinėse žaidynėse varžysis papildomame atrankos turnyre.