Lyderės netekusi Lietuvos rinktinė krito prieš baltaruses

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, likusi be lyderės Gintarės Petronytės, vos nesukūrė stebuklo, bet trečiadienį vakare Europos čempionato ketvirtfinalyje 66:68 (10:16, 9:17, 24:18, 23:17) pralaimėjo Baltarusijai ir tęs kovą dėl 5-8 vietų.

K.Nacickaitė pelnė 21 tašką.<br>FIBA Europe nuotr.

Jun 24, 2015, 9:47 PM, atnaujinta Oct 29, 2017, 1:41 PM

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir sužinokite visas karščiausias naujienas greičiausiai – tapkite gausios lrytas.lt sportas grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Pergalė būtų garantavusi kelialapį į olimpinių žaidynių atrankos varžybas, tačiau dėl šio bilieto dar teks pakovoti.

Lietuvės vangiai pradėjo rungtynes ir krito į duobę, kai mačo dėl traumos negalėjo tęsti Gintarė Petronytė. Ji susižeidė pirmojo kėlinio viduryje. Krepšininkė ketvirtajame kėlinyje mėgino grįžti į aikštę, tačiau nesėkmingai.

Pirmuosius du kelinius akivaizdžiai strigo lietuvių puolimas – mūsiškės pelnė vos 19 taškų, o baltarusės greitai įgavo dviženklę persvarą.

Trečiojo kėlinio pradžioje ji pasiekė 18 taškų atžymą (19:37). Tačiau lietuvės dar kartą parodė charakterį ir spurtavo 14:2, priartėdamos prie varžovių (33:39).

Baltarusės greitai atsakė savo spurtu ir įgijo dvylikos taškų persvarą, kurią lietuvės kantriai bandė sumažinti iki pat mačo pabaigos.

Likus žaisti minutei mūsiškės atsiliko šešiais taškais, o varžovės užtikrintai metė baudų metimus. Likus mažiau nei dešimt sekundžių baltarusės pirmavo 68:63 ir jau patikėjo pergale, bet Kamilė Nacickaitė smeigė tritaškį, pačios baltarusės vaikiškai suklydo ir suteikė Lietuvai 1,5 sekundės vilties.

Deja, perdavimas į baudos aikštelę užstrigo ir atlikti metimui neužteko laiko. Lietuvės pralaimėjo 66:68 ir jau ketvirtadienį vakare žais su Turkijos rinktine, kuri 63:75 nusileido Serbijai. Mačo pradžia 16 val.  30 min.

Lietuvės šiame mače suklydo net 18 kartų.

Mūsiškės nepasinaudojo galimybe užsitikrinti bilieto į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atranką. Juos gauna 2-5 vietas užėmusios rinktinės, tad mūsiškėms dar reikės pelnyti dvi pergales.

Ketvirtadienį bus žaidžiami ir dar du ketvirtfinaliai – ispanės žais su Juodkalnija, o Prancūzija su Rusija.

Lietuva: K.Nacickaitė 21, M.Grigalauskytė 13, V.Kuktienė ir M.Solopova po 7.

Baltarusija: A.Veramejenka 15, T.Liktarovič 14, L.Harding 12, K.Snicina 11, M.Papova 10.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Lietuva – Baltarusija 10:16

Mačas prasidėjo G.Petronytės dviem dvitaškiais, tačiau baltarusės atsakė tritaškiu ir dviem taškais – 4:5. Kurį laiką rinktinės nesugebėjo pelnyti taškų ir apsikeitė netaikliais metimais bei klaidomis.

Tylą nutraukė baltarusės, kurios sėkmingai pabaigė dvi atakas – 4:9 sužaidus pusę kėlinio. K.Nacickaitė pasiuntė du tritaškius iš eilės ir sumažino atsilikimą – 10:11.

G.Petronytė prametė dvi baudas iš eilės, o baltarusės keletą atakų pabaigė sėkmingai – pasižymėjo K.Harding, o J.Levčanka pridėjo baudą (10:14).

Lietuvėms ir toliau sunkiai sekėsi užpulti, o baltarusės rinko taškus baudų metimais – 10:16.

Mūsiškės dažnai klydo – per pirmąjį ketvirtį klaidų padaryta net šešios, tačiau patikimai gynėsi ir po pirmojo kėlinio rezultatas išliko 10:16.

Antrasis kėlinys. Lietuva – Baltarusija 19:33 (10:16, 9:17).

Taškų badą antrajame kėlinyje nutraukė Gabrielė Gutkauskaitė – 12:16. Baltarusės po ilgokos pertraukos taip pat pasižymi – 12:18. Marina Solopova į tai atsako tritaškiu – 15:18.

Baltarusija naudojosi leituvių spragomsi gynyboje – 15:22. S.Linkevičienė aštriai prasiveržė į baudos aikštelę ir pelnė du taškus – 17:22. Varžovės atsakė tuo pačiu – 17:24.

Po dar kelių sėkmingų kaimynių atakų Mantas Šernius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 17:26. Po kelių akimirkų skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis – 17:28.

Nerimą kėlė į aikštę negrįžtanti G.Petronytė, kuriai po keitimo buvo masažuojama nugara. Kol lietuvės klydo skirtumas vis augo – 17:32.

Žaidimui ir toliau nesikeičiant M.Šernius paprašė dar vienos pertraukėlės ir drąsino merginas. „Neturime ko prarasti“, – rėkė jis.

Atkarpą 0:10 lietuvės pagaliau nutraukė – 19:32. Antrasis ketvirtis baigėsi baltarusėms pirmaujant 19:33.

Trečiasis kėlinys. Lietuva – Baltarusija 43:51 (10:16, 9:17, 24:18).

Lietuvėms ir toliau padėti negali lyderė G.Petronytė, o tik prasidėjus ketvirčiui baltarusės pelno taškus – 19:34, o lietuvės du kartus klysta. 2 min. K.Harding prideda dar vieną dvitaškį ir Lietuva atsilieka jau 19:37.

3 min. lietuvės kiek pabunda ir mažina atsilikimą 25:39. K.Nacickaitė pasižymėjo tritaškiu ir perimtu kamuoliu. 4 min. S.Okockytė pelno du taškus ir mažina atsilikimą iki dešimties, o V.Kuktienė kitoje atakoje pelno du taškus – 31:39.

5 min. S.Okocytė pelno sunkius taškus ir tęsia spurtą. Rezultatas 33:39. 7 min. baltarusės greitai užpuola ir susigrąžina saugią persvarą 45:33.

9 min. lietuvės po M.Solopovos baudų metimų kiek sumažina atsilikimą 41:49. Po trijų kėlinių mūsiškės atsilieka 43:51.

Ketvirtasis kėlinys. Lietuva – Baltarusija 66:68 (10:16, 9:17, 24:18, 23:17)

Lemiamą ketvirtį nuo pat pradžių pradeda G.Petronytė, nežaidusi nuo pirmojo kėlinio vidurio. Krepšininkė akivaizdžiai šlubčiojo.

2 min. J.Leučanka sužingsniavo, o M.Solopova pelnė du taškus ir artino lietuves prie varžovių 46:53. G.Petronytė galiausiai negalėjo tęsti rungtynių ir buvo pakeista.

5 min. baltarusės pelnė du taškus su pražanga ir padidino atotrūkį iki 58:48. 7 min. V.Kuktienė pelnė tris taškus ir gaivino rinktinės viltis 51:58. Dar po akimirkos Monika Grigalauskytė pasižymėjo iš po krepšio (53:58).

9 min. M.Šernius paprašė mintės pertraukėlės – baltarusės pirmavo 55:62. Rinktinės apsikeičia greitomis atakomis ir skirtumas nesikeičia (57:64).

10 min. M.Grigalauskytė pasižymėjo iš arti – 61:65. Lietuvės kelis kartus suklydo ir galiausiai pralaimėjo, nors turėjo šansą išplėšti bent pratęsimą. Galutinis rezultatas – 66:68.

Startinės sudėtys. Lietuva mačą pradės tokiu penketu: Santa Okockytė, Kamilė Nacickaitė, Gintarė Petronytė, Vita Kuktienė ir Sandra Linkevičienė. Baltarusijos startinis penketas: Katerina Snicina, Tatjana Liktarovič, Anastasija Veremejenka, Jelena Leučanka ir Lindsey Harding.

Amerikietė. Baltarusijos rinktinės žaidimui diriguoja 31-erių metų amerikietė Lindsey Harding. Ji aikštelėje daro viską – pelno po 11,7 taško, atlieka po penkis rezultatyvius perdavimus ir atkovoja po 4,6 atšokusių kamuolių.

Serijos. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė čempionatą pradėjo du kartus pralaimėdamos, bet vėliau iškovojo penkias pergales paeiliui.Tuo tarpu baltarusės pirmenybes pradėjo daug sėkmingiau – iškovojo keturias pergales paeiliui, tačiau pralaimėjo visas trejas rungtynes antrajame etape.

Branduolys. Baltarusijos ekipos branduolys nesikeičia jau beveik dešimtmetį, o šiame Europos čempionate žaidžia net penkios krepšininkės, laimėjusios 2007-ųjų bronzą. Tai – Jelena Leučanka, Anastasija Veramejenka, Kaciaryna Snycina, Tacjana Troina ir Natalija Trafimava. Baltarusijos rinktinė kaip ir prieš aštuonerius metus laikėsi, taip ir dabar laikosi ant šio penketo pečių. Per visą laikotarpį lyderėms bent truputį svariau padėdavo tik viena kita krepšininkė.

Atranka. Pergalės kaina itin didelė – laimėjusi ekipa ne tik pateks į pusfinalį, bet užsitikrins kelialapį, leisiantį kovoti dėl patekimo į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tiesioginį kelialapį gaus tik čempionės, o 2-5 vietas užėmusios rinktinės varžysis atrankoje.

Baltarusija prieš Lietuvą. Šios komandos žaidė trejas oficialias rungtynes (visas – Europos pirmenybėse). Pirmąsias laimėjo baltarusės 61:55 (2009 m.), kitas dvejas – lietuvės 68:50 (2011 m.) ir 72:67 (2013 m.).

Pažįstamos. Trys Baltarusijos rinktinės žaidėjos yra rungtyniavusios Lietuvoje. Tatjana Lichtarovič Lietuvoje praleido dvejus metus – 2011-2012 metais Kauno „Viči-Aisčių“, o 2012-2013 metais – Klaipėdos „Fortūnos“ ekipose. Tuo tarpu L.Harding ir J.Leučanka vieną sezoną praleido tuometinėje Vilniaus „TEO“ ekipoje.

31-erių amerikietė Vilniuje žaidė 2009-2010 metais, o J.Leučanka – 2007-2008 sezone. Būtent pastaroji krepšininkė, tapusi Lietuvos čempione, yra bene svarbiausia Baltarusijos rinktinės figūra.