Lietuvės nesulaikė amerikietės ir Europoje liko aštuntos

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė šeštadienį nesėkmingai baigė pasirodymą Europos pirmenybėse Vengrijoje ir Rumunijoje. Lietuvės kovoje dėl septintosios vietos 77:89 (24:26, 12:27, 20:17, 21:19) neprilygo Juodkalnijai ir turėjo tenkintis aštuntąją vieta. Mūsiškės čempionatą baigė trimis nesėkmėmis iš eilės.

Lietuvės čempionatą baigė nesėkmingai.<br>Gintaro Šiupario nuotr.

Jun 27, 2015, 4:23 PM, atnaujinta Oct 29, 2017, 3:11 AM

Šios rungtynės jau nieko nelėmė – lietuvės trečiadienį ketvirtfinalyje 66:68 pralaimėjo Baltarusijos ekipai, o vėliau nusileido ir turkėms, kurios šiandien kovos su Rusija dėl penktosios vietos ir paskutinio kelialapio į 2016 metų olimpinių žaidynių atranką.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir sužinokite visas karščiausias naujienas greičiausiai – tapkite gausios lrytas.lt sportas grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Lietuvės mačą pradėjo neįprastu startiniu penketu – jame nebuvo Gintarės Petronytės, Vitos Kuktienės ir Sandros Linkevičienės. Pastaroji krepšininkė ir G.Petromytė nuo suolo taip ir nepakilo, o rinktinės treneris Mantas Šernius rėmėsi mažiau pirmenybėse rungtyniavusiomis žaidėjomis.

Lietuvės juodkalnietėms priešinosi tik vieną kėlinį. Antrajame varžovės vertė klysti lietuves ir taškus pelnė atakomis iš po krepšio. Pridėjusios kelis tritaškius jos atitolo ir po pirmosios rungtynių pusės pirmavo solidžia persvara – 53:36.

Per likusį rungtynių laiką mūsiškėms taip ir nepavyko rimčiau kibti į kovą ir tik vieną kartą atsilikimą pavyko sumažinti iki vienženklio – likus dviems minutėms iki rungtynių pabaigos Juodkalnija pirmavo 81:72.

Lietuvės itin dažnai klydo – padaryta 20 klaidų, o 12 iš jų – per pirmus du kėlinius. Taip pat nepavyko sustabdyti varžovių aukštaūgės – amerikietė Angelica Robinson pelnė 24 taškus ir atkovojo 11 kamuolių.

Lietuva: K.Nacickaitė 28, V.Kuktienė 10, G.Gutkauskaitė ir S.Okockytė po 9, M.Grigalauskytė 8 (10 atk. kam).

Juodkalnija: A.Robinson 24 (11 atk. kam.), M.Jovanovič 17, S.Aleksič 12.

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Juodkalnija 24:26

Lietuva susitikimą pradėjo neįprastu penketu – jame nebuvo Gintarės Petronytės, Vitos Kuktienės ir Sandros Linkevičienės.

Nors lietuvės pirmosios pelnė taškus, tačiau Juodkalnijos ekipa geriau pradėjo mačą – sužaidus tris minutes jos pirmavo 7:4.

Kamilė Nacickaitė dvi atakas iš eilės pabaigė tritaškiais ir išvedė Lietuvą į priekį įpusėjus kėliniui – 12:11.

Rinktinės ir toliau keitėsi rezultatyviomis atakomis, o lietuvės buvo priekyje 18:15. Nesustabdomai rungtyniavo K.Nacickaitė – po dešimto jos taško lietuvės pirmavo 22:18. Čia pat juodkalnietės atsakė savo spurtu – 22:23.

Lietuva toliau nesustabdė priekinės varžovių linijos žaidėjų ir po pirmojo kėlinio atsiliko 24:26.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Juodkalnija 36:53 (24:26, 12:27)

Santa Okockaitė gražiu prasiveržimu išlygino rezultatą antrojo kėlinio pradžioje – 28:28. Po Milicos Jovanovič tritaškio juodkalnietės įgijo didžiausią pranašumą – 28:35. Netrukus tritaškį pridėjo ir Jelena Skerovič – 28:38.

Įsibėgėjusias varžoves kiek pristabdė į aikštę grįžusi K.Nacickaitė. Po jos dvitaškio su pražanga rezultatas buvo sumenkęs iki 31:38, tačiau Juodkalnija toliau rinko taškus iš po krepšio – 34:47.

Vaizdas aikštelėje nesikeitė, o Lietuvos rinktinės treneris Mantas Šernius buvo priverstas prašyti antrosios minutės pertraukėlės antrame kėlinyje.

Pertraukėlė nepadėjo – juodkalnietės pelnė dar keturis taškus be atsako ir ilsėtis išėjo tvirtai pirmaudamos – 36:53.

Per pirmąją rungtynių pusė lietuvės buvo suklydusios jau dvylika kartų.

Trečiasis kėlinus: Lietuva – Juodkalnija 56:70 (24:26, 12:27, 20:17).

Trečiasis kėlinys prasidėjo gana vangiai – lietuvės toliau klydo ir atsiliko 40:57. Įpusėjus kėliniui Juodkalnija buvo susikrovusi devyniolikos taškų persvarą.

Be Gintarės Petronytės žaidusi Lietuva niekaip nesustabdė amerikietės A.Robinson – po eilinio jos taško rezultatas buvo 44:61.

Varžovės netrukus įgijo dvidešimties taškų persvarą, bet K.Nacickaitės tritaškis kiek ramino aistras – 49:64.

Labiau įbauginti varžovių nepavyko – 56:70 po trijų kėlinių.

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Juodkalnija 77:89 (24:26, 12:27, 20:17, 21:19).

Paskutinio kėlinio pradžia permainų nežadėjo – 58:73. Po J.Skerovič tritaškio juodkalnietės tęsė užtikrintą žaidimą – 59:78.

Po K.Nacickaitės prasiveržimo lietuvėms pavyko kiek priartėti – 68:81. Po M.Grigalauskytės tolimo dvitaškio skirtumas aptirpo iki vienženklio – 72:81.

Tačiau tai ir buvo viskas – Juodkalnija arčiau neprisileido lietuvių, laimėjo 89:77 ir užėmė 7-ąją vietą pirmenybėse. Lietuvės liko aštuntos.

Startinės sudėtys. Lietuva: Santa Okockytė, Kamilė Nacickaitė, Marina Solopova, Monika Grigalauksytė, Eglė Šikšniūtė. Juodkalnija: Jelena Skerovič, Milica Jovanovič, Iva Peronovič, Jovana Pasič, Angelica Robinson.

Formalumas. Šis mačas abiems rinktinėms tėra formalumas. Europos čempionate svarbios buvo pirmosios penkios vietos. Čempionės gauna tiesioginį bilietą į 2016 metų Europos žaidynes, o 2-5 vietas užėmusios rinktinės gaus teisę kautis atrankinėse varžybose.

Varžovės. Juodkalnietės šiose pirmenybėse iškovojo keturias pergales ir patyrė penkis pralaimėjimus. Aukščiausias jų pasiekimas Europos čempionate – šeštoji vieta 2011 metais.

Lyderės. Varžovių lyderė – natūralizuota amerikietė Angelica Danielle Robinson. Per mačą ji renka po 15 taškų ir atkovoja 8,7 kamuolio. Kita itin svarbi žaidėja – Jelena Skerovič, pelnanti po 9 taškus ir atliekanti net po 7,4 rezultatyvaus perdavimo.

Per plauką. Juodkalnietės ketvirtfinalyje vos nesukūrė sensacijos, kai 74:75 pralaimėjo titulą gynusioms ispanėms. Tada paskutinę sekundę A.Robinson paleido dvitaškį, kuris buvo labai arti tikslo.