Lietuvos pergalės kalviai – pasitikėjimas ir atgijęs puolimas

Visiškas susikaupimas ir įvairiapusiškas puolimas, pagardintas senokai neregėtų tritaškių lavina – tokį krepšinį Lietuvos rinktinė rodė Europos čempionato ketvirtfinalyje, kai per pratęsimą 95:85 nugalėjo Italijos komandą. Lietuvos rinktinė pataikė 11 tritaškių iš 18 ir atliko 26 rezultatyvius perdavimus. Jono Kazlausko komanda ne tik raizgė varžovus gynyboje, bet ir atakavo taip, kaip šį čempionatą dar matyti neteko.

Lietuvos rinktinė parodė puikų puolimą ir pateko į pusfinalį.<br>G.Šiupario nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (40)

Sep 17, 2015, 12:44 PM, atnaujinta Oct 15, 2017, 9:29 AM

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Lietuvos rinktinė pusfinalio mačą su Serbija žais penktadienį 22 val.

Lrytas.lt pažvelgė į kiekvieno Lietuvos rinktinės krepšininko pasirodymą.

Mantas Kalnietis 14 taškų, 11 rez. perd.

M.Kalnietis komandoje pagal žaidimo laiką (40 min.) buvo antras, tad natūraliai padarė ir klaidų, priėmė netinkamų sprendimų, tačiau už tai sumokėjo ne tik taškais, bet ir 11 rezultatyvių perdavimų. Pirmojoje pusėje buvo skubotų metimų, bet per pratęsimą veržėsi bei pataikė itin svarbų tritaškį.

Lukas Lekavičius 0

L.Lekavičius sužaidė vos dvi minutes. Kadangi atėjo itin svarbių mačų etapas, treneris labiau linkęs pasikliauti ne įžaidėju, o R.Seibučiu, turinčiu daugiau patirties. L.Lekavičiui dar reikia įrodyti, kad jis gali žaisti aukšta įtampa pasižyminčius mačus. Kol kas J.Kazlauskas labiau renkasi išmėgintą variantą.

Renaldas Seibutis 6 taškai, 9 rez. perd.

Pataikymo procentas – labai prastas. Jis per 33 minutes metė 10 kartų ir pataikė tris metimus, bet patekęs į įžaidėjo poziciją atliko 9 rezultatyvius perdavimus. R.Seibutis pirmojoje pusėje pasirodė puikiai, kai dalino kamuolius po krepšiu, tačiau norisi pataikymo iš laisvų metimų. Kita vertus, gynyboje atliko gerą darbą.

Artūras Milaknis 9 taškai

Pataikė labai svarbius tritaškius ir tai darė momentais, kai labiausiai reikėjo. J.Kazlauskas per mačą su čekais numatė, kad gali prireikti A.Milaknio ateityje, todėl leido jam žaisti. A.Milaknis tapo žaidėju, prieš kurį italai privalėjo išbėgti. Jeigu R.Seibutis daugiau veržėsi, tai A.Milaknį varžovai privalėjo saugoti ties tritaškiu, atidengdami erdvė po krepšiu.

Mindaugas Kuzminskas 13 taškų

Sužaidė vieną geriausių savo mačų Europos čempionate. Prisijungė prie pasitikėjimą rodančių komandos draugų, nedarė tokių ryškių klaidų, gerai gynėsi. Pasitikėjimas leido keletą atakų užbaigti efektingai, o tritaškiai irgi krito svarbiais momentais.

Paulius Jankūnas 7 taškai

P.Jankūnas visus taškus sumetė tada, kai labiausiai reikėjo. Pataikė gražų tritaškį iš kampo, apsigynė. Gynyboje gerai žaidė kartu su J.Mačiuliu. Ir vėl nebuvo labai pastebimas, bet prie pergalės prisidėjo stipriai.

Jonas Mačiulis 19 taškų, 10 atk. kam.

J.Mačiulis Europos čempionate rodo geriausią formą ir krepšinį. Ir toliau tempia komandą į priekį ir yra tikras lyderis, kuriam pavyko įkvėpti visą komandą. Nors žaidžia labai daug ir aktyviai, savęs netausoja. Žaidime matosi, kad emocijos suteikia papildomos energijos.

Robertas Javtokas 1 taškas

R.Javtokas per 6 minutes surinko 5 pražangas. Gintis jam prieš greitus italus, kurie daugiausia žaidžia prie tritaškio linijos, buvo pernelyg sudėtinga. R.Javtokas dažnai nesuspėdavo paskui greitis varžovų krepšininkus. Italai daug žaidė du prieš du ir R.Javtokas likdavo su mažesniu varžovu, būtent tai ir kėlė problemas.

Jonas Valančiūnas 26 taškai, 15 atk. kam.

J.Valančiūnas atsigavo. Į žaidimą jis sugrįžo visu pajėgumu ir buvo susitelkęs. Aiškiai kontroliavo emocijas bei pergudravęs varžovą ties ūseliu pelnė svarbių taškų. Įmetė net ir varžovui iškėlus rankas. Tokiose rungtynėse mesti laisvam – didelė prabanga ir J.Valančiūnas parodė, kad jam jos tiesiog nereikia.

Antanas Kavaliauskas, Deividas Gailius ir Domantas Sabonis nežaidė.