Mažajame finale – sulūžę serbai ir bronziniai prancūzai

Prancūzijos rinktinė savo sirgaliams įteikė dovaną, tačiau gerokai prastesnę, nei šie tikėjosi. 2013 metų Europos čempionai šių metų Senojo žemyno pirmenybėse kovojo tik paguodos – mažajame – finale. Lilyje gausaus sirgalių būrio palaikomi prancūzai čempionate tašką padėjo pergale – šeimininkai 81:68 (16:16, 21:16, 21:12, 23:24) nugalėjo Serbijos krepšininkus, kurie aikštę paliko nuleidę galvą.

Prancūzijos rinktinė iškovojo bronzos medalius.<br>G.Šiupario nuotr.
Mažojo finalo akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (57)

2015-09-20 11:41, atnaujinta 2017-10-14 22:52

Serbų treneris Aleksandras Džordževičius varžovams ranką spaudė dar likus 10 sekundžių iki mačo pabaigos.

Statistika.

Prancūzija: N.de Colo 20, E.Fournier ir R.Gobert'as (14 atk. kam.) po 15, T.Parkeris 13, N.Batumas 7, B.Diaw ir M.Gelabale'is po 4, C.Kahudi 2, J.Lauvergne'as 1.

Serbija: B.Bogdanovičius 14, N.Bjelica 12, M.Raduljica 11 (8 atk. kam.), N.Nedovičius 9, S.Markovičius 8, Z.Ercegas (7),  M.Teodosičius ir M.Simonovičius po 3.

Prancūzija – Serbija

Dvitaškiai: 25/52 (48,1 proc.) – 14/24 (58,3 proc.)

Tritaškiai: 5/16 (31,3 proc.) – 8/31 (25,8 proc.)

Baudų metimai: 16/22 (72,7 proc.) – 16/20 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 43 (16) – 29 (7)

Rezultatyvūs perdavimai: 21 – 17

Klaidos: 10 – 13

Perimti kamuoliai: 7 – 3

Ketvirtasis kėlinys

Serbų sirgaliams patiko, kai M.Raduljica pelnė du taškus su pražanga. T.Parkeris atsakė dvitaškiu, bet tada M.Radujlica ir vėl pelnė taškus – 49:60. Įpusėjus kėliniui prancūzai gražiai ir po E.Fournier metimo prancūzai pirmavo 64:53.

Likus žaisti tris minutes po N.Bjelicos tritaškio R.Gobert'as veržėsi agresyviai ir pelnė du taškus su pražanga – 72:59. N.Bjelica atsakė dvitaškiu, bet M.Gelabale'is sudrebino svečių krepšio lanką – 74:61.

Netrukus B.Diaw smeigė dvitaškį. Likus žaisti minutę ir dešimt sekundžių prancūzai pirmavo 76:63.

Galiausiai prancūzai žaidė užtikrintai ir šventė pergalę 81:68.

Trečiasis kėlinys

Prancūzijos rinktinė po pertraukos linksmino sirgalius. Spurtavę prancūzai išsiveržė 40:32, o po galingu dėjimu pasibaigusio T.Parkerio ir N.Batumo susižaidimu šeimininkai pirmavo 44:36. Įpusėjus kėliniui po T.Parkerio baudų metimų prancūzai pirmavo 46:39.

Serbijos rinktinės žaidimas byrėjo, o prancūzai tiesiog šėlo. N.Batumas pataikė dvitaškį, tada iš po krepšio pasižymėjo N.de Colo. Serbai prašė minutės pertraukėlės, bet po jos prancūzai toliau bėgo. T.Parkeris pridėjo dvitaškį ir šeimininkai pirmavo 52:39. Likus žaisti pusantros minutės po N.de Colo dvitaškio ir dar vienos serbų minutės prancūzai pirmavo 58:42.

Trečiąjį kėlinį prancūzai baigė pirmaudami 58:44.

Antrasis kėlinys

Prancūzai jau po pusantros minutės žaidimo prašė minutės pertraukėlės. Jiems nepavyko sustabdyti B.Bogdanovičiaus, kuris pelnė keturis taškus iš eilės – 20:16. Minutė pasiteisino – E.Fournier pataikė tritaškį ir prancūzai priartėjo 19:20. Prie jo dvitaškiu prisidėjo T.Parkeris, o tada E.Fournier pataikė metimą iš vidutinio nuotolio. Serbai prašė minutės pertraukėlės, o prancūzai sužaidus 3 minutes pirmavo 23:20.

Įpusėjus kėliniui po R.Gobert'o dvitaškio prancūzai pirmavo 27:23. S.Markovičius tritaškiu skirtumą mažino, o tada Z.Ercegas išvedė serbus į priekį 28:27. Bet Prancūzijos krepšininkai neleido varžovams įsisiautėti – taškus pelnė N.Batumas, R.Gobert'as ir likus žaisti minutę šeimininkai pirmavo 37:28.

Serbai iki kėlinio pabaigos sumažino skirtumą iki 32:27.

Pirmasis kėlinys

Rungtynių pradžioje iniciatyvos ėmėsi N.de Colo, kuris sąskaitą atidarė tritaškiu, o po M.Raduljicos dvitaškio pataikė iš po krepšio (5:2). Įpusėjus kėliniui T.Parkeris baudų metimais skirtumą didino, bet tada serbams atsikvėpti leido M.Simonovičius, smeigęs tritaškį ir prancūzų persvarą sumažinęs iki 7:5.

Likus žaisti porai minučių M.Gelabale'is pataikė svarbų dvitaškį. Netrukus J.Lauvergne pridėjo baudos metimą. Prancūzijos rinktinė pirmavo 16:11 ir galėjo didinti skirtumą, bet padarė klaidą ir tada B.Bogdanovičius šeimininkus baudė tritaškiu (14:16).

Iki pirmojo kėlinio pabaigos serbai išlygino rezultatą 16:16.

***

Lietuviai. Skausmingame Serbijos rinktinės scenarijuje didžiausiomis raidėmis išraižytas Lietuvos vardas. Iki pusfinalio Serbijos rinktinė nužygiavo be pralaimėjimų, o prieš susitikimą su lietuviais aidėjo 1995 metų Europos čempionato atgarsiai, kuomet Jugoslavijos komanda finale lietuvius nugalėjo 70:61. Tačiau save favoritais vadinę serbai gavo antausį – Lietuva laimėjo 67:64.

Smūgis. Prancūzijos rinktinė Europos čempionato pusfinalį pasiekė irgi be pralaimėjimų ir susitiko su ne patį įspūdingiausią žaidimą rodančią Ispaniją. Bent jau ne tokią, kokios visi tikėjosi. Tačiau Pau Gasolio vedama Ispanijos rinktinė per pratęsimą bloškė šeimininkus žemyn ir šventė pergalę 80:75.

Serbų kelias. Serbijos rinktinė B grupėje nepatyrė pralaimėjimo kartėlio ir geromis nuotaikomis žygiavo iki pusfinalio su lietuviais. Aštuntfinalyje Serbija 94:81 nugalėjo suomis, o ketvirtfinalyje – 89:75 Čekijos komandą.

Prancūzų kelias. Prancūzijos krepšininkų kelionė į iki pusfinalio sirgaliams teikė daug vilčių. Europos čempionų titulą ginti pasirengę prancūzai grupėje liko be pralaimėjimų, o aštuntfinalyje 76:53 nušlavė turkus. Ketvirtfinalyje prancūzai susitiko su Latvija ir laimėjo 84:70.