„Neptūnas“ Europos taurėje nusileido „Galatasaray“ 90:94

„Neptūno“ klubo dvikova su „Galatasaray“<br>Indrė Pix nuotr.
„Neptūno“ ekipos straregas Dainius Adomaitis.<br>bcneptūnas
Daugiau nuotraukų (42)

Oct 14, 2015, 6:35 PM, atnaujinta Oct 10, 2017, 1:15 AM

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai trečiadienį kovojo iš visų jėgų, tačiau pergalės pirmajame Europos taurės turnyro F grupės mače Dainiaus Adomaičio treniruojamai ekipai iškovoti nepavyko. Uostamiesčio ekipa namuose 90:94 (21:18, 16:20, 22:29, 31:27) nusileido kur kas finansiškai stipresniam  Stambulo „Galatasaray“ klubui. Visa Klaipėdos ekipa negalėjo susitvarkyti su Turkijos klubo lyderiu Erricku McCollumu, kuris įsūdė net 32 taškus.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE

Pirmasis kėlinys neptūniečiams klostėsi sėkmingai: po dviejų Donato Zavacko tritaškių ir Martyno Mažeikos dvitaškio neptūniečiai išsiveržė į priekį – 14:11, o dar po kelių akimirkų „Neptūno“ legionierius Travis Baderis tolimu šūviu padidino pranašumą iki 5 taškų – 21:16.

Antrojo kėlinio viduryje po 7 iš eilės Danielio Ewingo taškų „Neptūno“ pranašumas išaugo iki 8 taškų – 33:25. Visgi, patyrę „Galatasaray“ žaidėjai iki didžiosios pertraukos sugebėjo pasivyti neptūniečius ir minimalia persvara persverti rezultatą savo naudai – 38:37.

Nepraėjus nė dviems trečiojo kėlinio minutėms, po kelių neptūniečių klaidų, svečiai atitolo 8 taškais – 49:41. Klaipėdiečiai dar buvo priartėję iki 4 taškų – 47:51, 49:53, tačiau prieš ketvirtą kėlinį turkai vėl šiek tiek atitolo – 67:59.

Ketvirtąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo galingai – sužaidė atkarpą 5:0 ir priartėjo per vieną tolimą metimą – 64:67. Dar po kelių akimirkų komandas skyrė tik 2 taškai – 68:70.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2 min. 30 sek. po Martyno Mažeikos metimo iš po krepšio ir Traviso Baderio tolimo šūvio komandas skyrė tik 1 taškas – 80:81.

Iki rungtynių pabaigos likus 50 sek. po Mindaugo Girdžiūno dvitaškio komandas skyrė tik 1 taškas – 86:87, tačiau jau kitoje atakoje „Galatasaray“ žaidėjas Calebas Greenas pataikė tritaškį – 90:86. Klaipėdiečiai dar bandė gelbėtis, tačiau jau pritrūko sėkmės ir laiko.

„Neptūnas“: M.Mažeika (6/7 dvitaškiai) ir T.Baderis (4/5 tritaškiai) po 17, D.Zavackas 15 (4/4 tritaškiai), M.Girdžiūnas 11 (6 rez. perd.).

„Galatasaray“: E.McCollumas 32 (13/13 baudų metimai, 34 naud. bal.), V.Micovas 18 (7/7 dvitaškiai), C.Greenas 16 (5/5 dvitaškiai), S.Kasme 11 (7 atk. kam.).

„Vyrai šaunuoliai, kovojo išties gerai. Mano nuomone, tokias rungtynes namuose turėjome laimėti, nes žaidėme tikrai gerai. Ypač agresyviai, intensyviai kovojome puolime. Norėjome palaikyti tokį aukštą varžybų tempą, nes žinojome, kad priešininkų komanda realiai remiamasi aštuoniais žaidėjais. Visgi, varžovai yra labai aukšto meistriškumo ir kiekvieną mūsų klaidelę paversdavo taškais ar net bauda ir dviem taškais. Mus trečiojo kėlinio pradžioje iš vėžių išmušė pagrindinio komandos įžaidėjo Danielio Ewingo patirta kirkšnies trauma. Nelengva kautis be pagrindinio įžaidėjo. Porą minučių buvome pasimetę, bet vyrus galiu pagirti, kad jie susiėmė ir kovojo iki galo. Dabar dar sunku pasakyti, ar rimta Danielio trauma, medikai atliks tyrimus ir pasakys daugiau“, – po rungtynių kalbėjo „Neptūno“ treneris Dainius Adomaitis.

Jis labai šiltai atsiliepė apie „Švyturio“ arenoje susirinkusius sirgalius ir čia tvorojančią puikią atmosferą.

„Tos emocijos, adrenalinas, kurį suteikia žiūrovai, žaidėjus stumia į priekį. Priešininkams tai labai kenkia, o mums – padeda. Sirgaliai – tai tarsi šeštasis žaidėjas aikštėje. Jie buvo nuostabūs, nuoširdus ačiū už tokį palaikymą“, – dėkojo D. Adomaitis.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Galatasaray“ 21:18.

„Neptūno“ starto sudėtis: D.Ewingas, M.Mažeika, D.Zavackas, H.Grantas,  A.Butkevičius.

„Galatasaray“ starto sudėtis: E.McCollumas, V.Micovas, S.Lasme, C.Greenas, S.Giuleras.

Komandos mačo pradžioje žengė koją kojon, tačiau esant rezultatui 6:6, svečiai spurtavo ir pabėgo 11:6.

Vis dėlto, šeimininkai nenuleido rankų ir po M.Mažeikos ir D.Galdiko pastangų paskutinę kėlinio minutę jau pirmavo 18:16. Būtent šie krepšininkai buvo pagrindine varomąja jėga klaipėdiečių komandoje – abu įmetė po 4 taškus.

Paskutinėmis kėlinio sekundėmis T.Baderis įmetė tritaškį ir „Neptūnas“ po pirmojo kėlinio pirmavo 21:16.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Galatasaray“ 37:38 (21:18, 16:20).

2 min. komandos žaidė lygiai – 23:23, bet ir vėl „Neptūną“ gelbėjo T.Baderis, kurio tritaškis patempė uostamiesčio ekipą į priekį 26:23.

6 minutę Klaipėdos ekipa vis dar laikė visas mačo vadžias savo rankose ir pirmavo 33:27. Po S.Galdiko metimo paskutinę kėlinio minutę klaipėdiečiai pirmavo 35:31. Tačiau Stambulo ekipa paskutines kėlinio minutes sužaidė kur kas geriau ir po 20 min. kovos pirmavo 38:37.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Galatasaray“   59:67 (21:16, 16:20, 22:29).

Šeimininkai nesėkmingai pradėjo kėlinį – turkai labai greitai įgijo pranašumą – 47:41 ir visą trečią kėlinį turėjo 6-9 taškų persvarą.

6 min. „Neptūnas“ tutėjo 8 taškų deficitą – 52:60. Tačiau svečiai rimtai peremė inciatyvą ir visus klaipėdiečių bandymus mažinti skirtumą žlugdė – po trijų kėlinių „Galatasaray“ pirmavo 67:59.

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Galatasaray“   90:94 (21:16, 16:20, 22:29, 31:27).

Klaipėdiečiai sėkmingai pradėjo kėlinį, pirmavo 8:3, o rezultatas buvo 70:67 svečių naudai.

Nors visą kėlinį pirmavo turkai, paskutinę mačo minutę šeimininkai sumažino atsilikimą iki 86:87. Bet sveiai spurtavo 5:0  - pabėgo 92:87 ir Klaipėdos krepšininkams pasisekė tik sumažinti atsilikimą. „Neptūnas“ nusileido 90:94.

--------------------------

Patekti į antrąjį etapą – tokį tikslą išsikėlė „Neptūno“ ekipa, nors pirmasis „Galatasaray“ barjeras jiems atrodo labai aukštas.

„Jie praėjusį sezoną žaidė Eurolygoje, todėl nori laimėti Europos taurę ir grįžti į stipriausią turnyrą. Tai labai patyrusi komanda, žaidžianti drausmingai, turinti galingą priekinę liniją. Turkai dominuoja po krepšiu puldami, rengia daug greitų atakų. Tai tikrai galinga komanda, bet mes žaisime namie ir sieksime pergalės“, – teigė „Neptūno“ treneris Dainius Adomaitis.

Treneris yra apskaičiavęs, kad pagal dabartinę varžybų sistemą užtenka laimėti visas namų rungtynes ir vieta antrajame etape garantuota.

Jis pasidžiaugė, kad visi „Neptūno“ komandos žaidėjai yra sveiki ir pasiryžę rimtai kovai.

„Nauja diena“: kaip JAV įvertino V. Putino provokaciją perbraižyti sienas?