M. Kuzminsko šou: G. Zideko pagyros ir pergalė „Unicaja“ ekipai

M.Kuzminskas atvedė „Unicaja“ į pergalę.<br>AFP/ „Scanpix“ nuotr.

Oct 15, 2015, 11:29 PM, atnaujinta Oct 9, 2017, 6:02 PM

Mindaugas Kuzminskas buvo nesustabdomas, o jo atstovaujama Malagos „Unicaja“ namie sėkmingai pradėjo Eurolygos kovas. Ispanai 76:71 (18:18, 18:16, 27:15, 13:22) įveikė Bambergo „Brose Baskets“.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Lietuvis žaidė 22 minutes, pelnė 18 taškų (5 iš 8 dvitaškių, 2 iš 3 tritaškių ir 2 iš trijų baudų metimų). M.Kuzminskas taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko tris rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir perėmė kamuolį bei du kartus blokavo varžovų metimus.

Lietuvis surinko 25 naudingumo balus.

Mačą kiek sėkmingiau pradėjo „Unicaja“, o prie to itin svariai prisidėjo M.Kuzminskas. 25 metų 205 cm ūgio lietuvis per pirmas septynias minutes pelnė 7 taškus ir buvo pakeistas.

Tada „Unicaja“ krito į duobę ir leido vokiečiams išlyginti žaidimą, o galiausiai susikrauti persvarą – 34:27.

Į aikštę grąžintas M.Kuzminskas ėmėsi tvarkyti reikalus – pelnė keturis taškus, perėmė kamuolį ir blokavo varžovo metimą. Tokiu jo pasirodymu liko sužavėti ESPN komentatoriai, tarp kurių buvo ir su Kauno „Žalgiriu“ Eurolygos čempionu tapęs George'as Zidekas.

Po lietuvio dvitaškio su pražanga jis ėmė girti puolėją.

„Lietuvis varžovams yra mirtinas. Pažiūrėkite, kaip jis išsilaikė ore! Jis žaidžia nuostabiai“, – žavėjosi G.Zidekas.

Po kito epizodo, kuriame lietuvis varžovą sustabdė bloku, kitas ESPN komentatorius tęsė pagyras.

„Blokas! Kas gi daugiau, jeigu ne M.Kuzminskas“, – šaukė jie.

Daugiausia lietuvio pastangomis „Unicaja“ po dviejų kėlinių pirmavo 36:34.

Trečiajame kėlinyje „Unicaja“ nesidairė atgal, o M.Kuzminskas tęsė šou: krovė kamuolį iš viršaus, rinko taškus, o po jo tritaškio skirtumas jau buvo 53:41. Tada lietuvis buvo pakeistas, o visa arena jam plojo.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Brose Baskets“ priartėjo prie „Unicaja“ po dviejų tritaškių iš eilės – 57:63, tačiau ispanai atsakė tritaškiu ir Nemanjos Nedovičiaus dėjimu.

Iki pat rungtynių pabaigos „Unicaja“ išsaugojo saugų, bent septynių taškų pranašumą, o M.Kuzminskas į aikštę grįžo tik kėlinio pabaigoje ir padėjo Malagos klubui užtikrintai laimėti.

„Unicaja“: M.Kuzminskas 18, Willas Thomas 13, Richardas Hendrixas 10.

„Brose Baskets“: Nikos Zisis 16, Janis Strelniekas 13, Nicolo Melli ir Bradas Wanamakeris po 10.

Kiti rezultatai:

A grupė

Belgrado „Cvrena zvezda“ – Strasbūro IG 81:59 (19:20, 24:12, 19:16, 19:11). Maikas Zirbesas 18, Luka Mitrovičius 12, Stefanas Jovičius 12/Rodrigue'as Beaubois 17, Vladimiras Golubovičius ir Jeremy Leloupas po 12.

B grupė

Pirėjo „Olympiakos“ – Zagrebo „Cedevita“ 76:61 (21:20, 17:15, 19:13, 19:13). Georgios Printezis 20, Patrickas Youngas 16,  Mattas Lojeskis 14/Jacobas Pullenas 18, Tomislavas Zubčičius 16, Miro Bilanas 10.

C grupė

Izmyro „Pinar Karsiyaka“ - “Barcelona“ 71:62 (18:18, 11:9, 25:11, 17:24). Coltonas Iversonas 16, Kenny Gabrielis 12, Justinas Carteris 11, Joe Raglandas 10/Justinas Doellmanas 14, Stratos Perperoglou 11.

D grupė

Maskvos CSKA – Tel Avivo „Maccabi“ 100:69 (29:20, 15:9, 29:19, 27:21). Nando de Colo 17, Milošas Teodosičius 15, Aronas Jacksonas 12/Jordanas Farmaras 17, Tyleris Rochestie 14, Yogevas Ohayonas 13.

Stambulo „Darussafaka Dogus“ – Sasario „Dinamo“ 83:74 (15:19, 17:12, 14:19, 20:16, 17:8). Milko Bjelica 15, Jamonas Gordonas ir Reggie Reddingas po 12/Rokas Stipčevičius 14, Marquesas Haynesas 12, Joe Alexanderis 11.