Kauno „Žalgiris“ ištampė nervus, bet Eurolygą pradėjo pergale

M.Kalniečiui taškais suspindėti nepavyko.<br>P.Mantauto nuotr.
Kauno „Žalgiris“ šį sezoną kelia ambicingus planus Eurolygoje.<br>P.Mantauto nuotr.

Oct 16, 2015, 7:26 PM, atnaujinta Oct 9, 2017, 2:25 PM

Kauno „Žalgiris“ iki pat paskutinės rungtynių minutės tiesiog dažė žilai sirgalių plaukus, bet galiausiai šiems įteikė pirmąją pergalę Eurolygoje. Varžovų nesusikaupimas ir nesugebėjimas atkovoti kamuolių stipriai prisidėjo prie pergalingo „Žalgirio“ starto. Gintaro Krapiko auklėtiniai per paskutinę minutę  66:62 (15:17, 19:18, 12:18, 20:9) nugalėjo Zeliona Guros „Stelmet“ krepšininkus, kurie didžiąją rungtynių dalį pirmavo.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Statistika.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17 (11 atk. kam.), B.Motumas 16, O.Hanlanas 14, R.Seibutis (7 atk. kam.) 11, R.Javtokas 5, I.Vougioukas 2, M.Pocius 1, L.Lekavičius, E.Ulanovas ir M.Kalnietis (6 rez.) taškų nepelnė, K.Vecvagaras nežaidė.

„Stelmet“: V.Moldoveanu 16, L.Koszarekas 14, M.Ponitka 9, D.Bostas ir D.Borovnjakas po 6, J.R Reynoldsas 4, K.Gruszecki 3, N.Djurisičius ir A.Hrycaniukas 2.

„Stelmet“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 15/41 (36 proc.) – 16/36 (44 proc.)

Tritaškiai: 6/15 (40 proc.) – 6/18 (33 proc.)

Baudų metimai: 14/23 (60 proc.) – 16/19 (84 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 28 (12) – 38 (11)

Perimti kamuoliai: 7 – 5

Rezultatyvūs perdavimai: 8 – 18

Klaidos: 13 – 16

Užgeso. Pagrindiniam Lietuvos rinktinės įžaidėjui Mantui Kalniečiui nepavyko suspindėti. Veikiau jis liko savo šešėlyje. M.Kalnietis žaidė ilgiausiai iš „Žalgirio“ komandos – 31 minutę ir 21 sekundę. Per šį laiką jis prametė vienintelį dvitaškį ir du tritaškius. M.Kalnietis padarė keturias klaidas, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, o jo reitingas – minus vienas. Reitingą su minusu (-2) turėjo ir kitas Lietuvos rinktinės įžaidėjas Lukas Lekavičius, kuris žaidė šiek tiek daugiau nei tris minutes. L.Lekavičius per šį laiką nemetė, padarė dvi klaidas ir perėmė kamuolį.

Ledai. “Stelmet“ ir „Žalgiriui“ nepavyko efektingai ir rezultatyviai pradėti rungtynių. Per tris minutes komandos sukrapštė vos penkis taškus ir šeimininkai pirmavo 3:2. Po „Žalgirio“ pavadinimu švieslentėje dvejetas švietė iki 5 kėlinio minutės, kai po P.Jankūno metimo „Žalgiris“ atsiliko 4:7. Komandos įsivažiavo ir pirmąjį kėlinį „Stelmet“ laimėjo 17:15.

Spurtas. „Žalgiriui“ dar pirmajame kėlinyje akimirkai buvo pavykę įgyti pranašumą, tačiau gausias sirgalių ovacijas šia proga žalgiriečiai išgirdo antrajame kėlinyje. „Žalgiris“ pradžioje spurtavo 8:0 ir pirmavo 23:20. Varžovai spurtą nutraukė, tačiau po O.Hanlano tritaškio ir R.Seibučio baudų metimų „Žalgiris“ turėjo 6 taškų pranašumą – 28:22.

Išbarstė. M.Ponitka gadino gerą nuotaiką žalgiriečiams, kai pelnė penkis taškus be atsako ir „Stelmet“ priartėjo 27:28. Iki antrojo kėlinio pabaigos likus žaisti porą minučių rezultatas buvo 30:30. „Žalgiris“ galėjo turėti pranašumą, bet neatsitvertas varžovas po krepšiu ir klaidos gynyboje leido „Stelmet“ po dviejų kėlinių pirmauti 35:34.

Klimpo. „Žalgiris“ trečiajame kėlinyje dvi minutes ir 19 sekundžių nesugebėjo pelnyti taškų, o „Stelmet“ per tą laiką susikrovė pranašumą 40:34. Po penkių minučių žaidimo „Žalgiris“ buvo sukrapštęs vos tris taškus ir atsiliko 37:42. Pelnyti taškai nepadėjo, nes „Stelmet“ ir toliau atakavo geriau ir po 7 minučių žaidimo pirmavo 52:41.Po trijų kėlinių „Stelmet“ pirmavo 53:46.

Atsitiesė. G.Krapikas nespėjo iškentėti nei tris minutes ketvirtajame kėlinyje, kai paprašė minutės pertraukėlės. „Stelmet“ tuomet pirmavo 58:49, o ekipos sirgaliai ošė. Tačiau „Žalgiris“ tuomet skirtumą mažino iki 54:58. „Žalgiris“ pademonstravo tikrą kovingumą ir kai R.Seibutis ir O.Hanlanas šovė snaiperių ginklais, rezultatas buvo 62:62.

Tiesioji. Likus žaisti minutę ir 26 sekundes rezultatas buvo 62:62. Ir tada „Žalgiris“ išsiveržė į priekį, nes B.Motumas efektingai pataisė P.Jankūno metimą (64:62). Varžovai galėjo išlyginti rezultatą, bet baudas metė pro šalį. Tuomet „Stelmet“ komanda leido triskart „Žalgiriui“ kartoti ataką ir kauniečiai šventė pergalę 66:62.

Turnyro lentelė

C grupė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys. „Stelmet“ – „Žalgiris“ 62:66 (17:15, 18:19, 18:12, 9:20)

10 min.

Mat. Ponitka metė du baudų metimus, tačiau nė karto nepataikė. R.Seibutis mėgino atsakyti tritaškiu, bet nepataikė. P.Jankūnas atkovojo kamuolį puolime, bet buvo netaiklus, tačiau kamuolys atiteko „Žalgiriui“. Kai M.Kalnietis nepataikė, kamuolys atšoko O.Hanlanui ir tada R.Seibutis metė baudas. Galiausiai „Žalgiris“ šventė pergalę 66:62.

9 min. B.Motumas sužaidė monstriškai, kai nusprendė pataisyti P.Jankūno metimą ir „Žalgiris“ išsiveržė 64:62.

7 min. O.Hanlanas pakėlė „Žalgirio“ aistruolius iš vietų, kai pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą – 62:62.

6 min. R.Seibutis prabilo tada, kai to labiausiai reikėjo. Jis smeigė tritaškį ir „Žalgiris“ atsiliko 59:62.

5 min. P.Jankūnas mažino skirtumą iki 56:60.

4 min. B.Motumas gavo gražų perdavimą ir mažino skirtumą iki 54:58. J.R.Reynoldsas pataikė iš labai sudėtingos situacijos – 60:54.

3 min. Kai V.Moldoveanu pelnė du taškus po P.Jankūno klaidos, „Stelmet“ pirmavo 58:49. O.Hanlanas parodė, kad „Žalgiris“ dar nesudeda ginklų ir pataikė tritaškį – 52:58.

2 min. V.Moldoveanu iškart parodė, kad neleis „Žalgiriui“ atsitiesti ir smeigė tritaškį – 56:49.

1 min. P.Jankūnas pataikė vieną baudų metimą – 49:53.

Trečiasis kėlinys. „Stelmet“ – „Žalgiris“ 53:46 (17:15, 18:19, 18:12)

10 min.

Kai B.Motumas pataikė dvitaškį, „Žalgiris“ atsiliko 44:52. Po trijų kėlinių „Stelmet“ pirmavo 53:46.

8 min. D.Bostas smeigė tritaškį ir šeimininkai išsiveržė 52:41.

7 min. L.Koszarekas pridėjo dar du taškus – 46:41. Netrukus L.Koszarekas smeigė tritaškį ir „Stelmet“ išsiveržė 49:41.

6 min. R.Seibutis skirtumą mažino baudų metimais – 39:42. M.Ponitka atsakė dvitaškiu – 44:39. B.Motumas pataikė baudų metimus – 41:44.

5 min. Šeimininkai susitelkė į kietą gynybą ir ji veikė. „Žalgiris“ per penkias minutes buvo sukrapštęs vos tris taškus. „Stelmet“ pirmavo 42:37.

4 min. Komandos ir toliau sunkiai pelnė taškus, bet tuomet V.Moldoveanu išprovokavo pražangą ir pataikė du baudų metimus – 42:37.

3 min. B.Motumas pagaliau pataikė žalgiriečiams svarbų metimą – 37:40.

2 min. B.Motumui teisėjas fiksavo žingsnius. D.Borovnjakas baudų metimais skirtumą didino iki 40:34.

1 min. V.Moldoveanu smeigė tritaškį ir „Stelmet“ išsiveržė 38:34.

Antrasis kėlinys. „Stelmet“ – „Žalgiris“ 35:34 (17:15, 18:19)

10 min.

Iki kėlinio pabaigos „Stelmet“ persvėrė rezultatą – 33:32, bet B.Motumas atsakė dvitaškiu – 34:33. Tačiau K.Gruszecki pelnė du taškus ir „Stelmet“ į didžiąją pertrauką traukė pirmaudama 35:34.

9 min. P.Jankūnas po M.Ponitkos klaidos ir L.Lekavičiaus perimto kamuolio pelnė taškus iš po krepšio – 32:30.

8 min. P.Jankūnas stojo prie baudų metimo linijos ir dukart buvo taiklus – 30:27. L.Koszarekas į tai reagavo tritaškiu iš po sienelės – 30:30.

7 min. R.Seibutis nuo baudų metimo linijos nutraukė kurį laiką vyravusią tylą. „Žalgiris“ pirmavo 28:22. Tačiau tada G.Krapikas privalėjo prašyti minutės pertraukėlės, nes M.Ponitka pelnė du taškus su pražanga, o tada pridėjo dar du taškus ir „Stelmet“ priartėjo 27:28.

5 min. O.Hanlano nuo tritaškio mestas kamuolys išsisuko iš lanko, bet M.Ponitka primynė galinę liniją. „Žalgiris“ gavo antrąjį šansą, bet B.Motumas jo neišnaudojo, kai nesugavo kamuolio.

3 min. O.Hanlanas privertė dar garsiau šaukti „Žalgirio“ gerbėjus, kai pelnė du taškus su pražanga. Varžovai iškart prašė minutės pertraukėlės. Po O.Hanlano taiklaus baudų metimo „Žalgiris“ pirmavo 23:20. Apsiginti „Žalgiriui“ nepavyko – 22:23. Kitoje atakoje O.Hanlanas pratęsė savo šou – 26:22.

2 min. B.Motumas jiems atsakė tritaškiu – 18:20. Po D.Bosto klaidos R.Javtokas išlygino rezultatą – 20:20.

1 min. Antrąjį ketvirtį D.Bostas pradėjo išprovokuota pražanga. Jis pataikė pirmąjį baudos metimą, antrasis skriejo pro šalį, bet N.Djurisičius atsikovojo kamuolį puolime ir „Stelmet“ išsiveržė 20:15.

Pirmasis kėlinys. „Stelmet“ – „Žalgiris“ 17:15.

10 min.

Po O.Hanlano dvitaškio „Žalgiris“ atsiliko 15:17. Po K.Gruszecki klaidos žalgiriečiai dar turėjo dvi sekundes atakai, bet O.Hanlanui pataikyti tritaškio nepavyko.

9 min. D.Bostas prasiveržė pro M.Pocių ir privertė lietuvį prasižengti. „Stelmet“ krepšininkas pataikė vieną baudos metimą. Šeimininkai pirmavo 16:11.

8 min. D.Borovnjakas į tai reagavo dvitaškiu. Jau kitoje atakoje M.Ponitka pataikė du baudų metimus ir šeimininkai pirmavo 13:10.

7 min. „Žalgiris“ jau buvo nutaręs perlaužti žaidimą ir staigiai priartėjo iki 8:9. Po dar vienos greitos „Žalgirio“ atakos „Žalgiris“ džiaugėsi R.Seibučio dvitaškiu iš po krepšio ir įgyti pranašumu 10:9.

6 min. M.Kalnietis pamatė P.Jankūną, atliko jam perdavimą, o šis mažino skirtumą iki 6:7. „Stelmet“ atsakė dvitaškiu – 9:6.

5 min. L.Koszarekas pasinaudojo spraga „Žalgirio“ gynyboje ir padidino skirtumą iki 7:2. Netrukus po P.Jankūno klaidos R.Seibučiui teko stabdyti greitą varžovų ataką. P.Jankūnas nutraukė „Žalgirio“ tylą, kai pataikė dvitaškį – 4:7.

4 min. „Stelmet“ ir vėl pelnė taškus. Šįkart po L.Koszareko metimo „Stelmet“ pirmavo 5:2. „Žalgiriui“ atsakyti taškais nepavyko – M.Kalnietis padarė klaidą.

3 min. E.Ulanovas nepataikė tritaškio, o tada „Žalgiris“ suklydo.

2 min. V.Moldoveanu netęsė atakos ir tiesiog greitai metė tritaškį, leidusį šeimininkams pirmauti 3:0. I.Vougioukas atsakė dvitaškiu – 2:3.

1 min. Pirmoji varžovų ataka – pirmoji I.Vougiouko pražanga. Per pakartotinę ataką prasižengė ir M.Kalnietis. Pražangos veltui nenuėjo – „Žalgiris“ apsigynė. Atakoje taip nepasisekė – R.Seibutis nepataikė tritaškio, nors metė laisvas.

Starto sudėtys. „Žalgiris“: M.Kalnietis, R.Seibutis, E.Ulanovas, P.Jankūnas, I.Vougioukas.

„Stelmet“: J.R.Reynoldsas, V.Maldoveanu, M.Ponitka, A.Grycaniukas, L.Koszarekas.

***

***

Bilietai. Bilietai į „Žalgirio“ ir „Stelmet“ rungtynes Lenkijoje kainavo nuo 4,5 iki 18,5 euro. Palyginimui – lapkričio 19-ąją Kaune vyksiantį šių komandų mačą paprasti bilietai kainuoja nuo 5,4 iki 29,4 eurų, o vieta VIP krėsle šalia aikštės – 99,4 euro.

Kelionė. Atstumas iki 140 tūkst. gyventojų turinčio Vakarų Lenkijos miesto nedidelis, kelionė nebuvo paprasta. „Žalgirio“ krepšininkai iš Kauno autobusu vyko į Vilnių, tada skrido į Varšuvą, o iš ten – į Vroclovą. Tuomet dar teko įveikti pusantro šimto kilometrų iki Zeliona Guros.

Trauma. „Žalgiriui“ padėti negalėjo anksčiau traumą patyręs Siimas Sanderis-Vene. Trečiadienį per vakarinę treniruotę žalgirietis kryptelėjo koją ir pasitempė čiurną.

Tikslas. Penkis šią vasarą Europos vicečempionais tapusius Lietuvos rinktinės krepšininkus turintis „Žalgiris“ garsiai paskelbė, kad šįkart su Eurolyga atsisveikinti „Top 16“ etape nenori. Klubas iškėlė užduoti patekti tarp aštuonių stipriausių Europos komandų.

Grupė ir analizė. „Žalgiris“ C grupėje taip pat žais su „Barcelona“, Atėnų „Panathinaikos“, Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Izmyro „Pinar Karsiyaka“ komandomis. Išsamią C grupės analizę rasite čia.

„Lietuva tiesiogiai“: koks svarbiausias O. Scholzo vizito tikslas?