R. Kurtinaitis Eurolygoje nuliūdino J. Mačiulį ir Madrido „Real“

Penktadienį baigėsi pirmasis Eurolygos turnyro turas. A grupėje susitiko du lietuviai, tačiau abu – skirtinguose vaidmenyse. Praėjusio sezono Eurolygos čempionu tapęs J.Mačiulis ir šįkart vilkėjo Madrido „Real“ marškinėlius, kai lietuviui ir jo komandos draugams starto nuotaikas sugadinti mėgino Maskvos srities „Chimki“ treneris Rimas Kurtinaitis.

„Chimki“ treneris R.Kurtinaitis.<br>V.Balkūno nuotr.
„Panathinaikos“ žaidėjas J.Gistas.<br>AFP/Scanpix nuotr. iš archyvo

2015-10-16 19:50, atnaujinta 2017-10-09 14:25

Ir jam tai pavyko. „Chimki“ savo aikštėje šventė pergalę 84:70 (21:14, 22:18, 18:17, 23:21).

J.Mačiulis šiose rungtynėse žaidė 21 minutę ir pelnė 10 taškų (dvitaškiai: 1/2, tritaškiai: 2/2, baudų metimai: 2/2), atkovojo 3 kamuolius, kartą suklydo.

„Real“ komandoje S.Llullas pelnė 20 taškų.

„Chimki“ komandoje M.Todorovičius pelnė 15 taškų, o A.Švedas – 13.

A grupėje penktadienį žaidė ir Stambulo „Fenerbahce“ ir Miuncheno „Bayern“ komandos. Pergalę 74:67 (10:20, 20:19, 22:20, 22:8) šventė Turkijos klubas.

„Fenerbahce“ ekipą į priekį vedė L.Datome, pelnęs 15 taškų. 13 tašų pridėjo K.Sloukas, o B.Dixono sąskaitoje – 12 taškų.

Vokietijos komandoje po 14 taškų pelnė A.Renfroe ir N.Djedovičius.

„Žalgirio“ grupė

Eurolygoje startavo ir kitos dvi Kauno „Žalgirio“ grupės komandos. Penktadienį Rusijoje sirgaliai stebėjo nuožmų C grupės mūšį tarp vietos Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkų.

Pergalę 81:70 (17:21, 28:20, 18:20, 18:9) šventė „Lokomotiv“ krepšininkai, kurie C grupėje pateikė antrąją sensaciją. Ketvirtadienį Izmyro „Pinar Karsiyaka“ 71:62 nugalėjo mačo favoritus „Barcelona“ krepšininkus.

Rungtynėse Krasnodare buvo itin karšta. Intriga tęsėsi iki pat ketvirtojo kėlinio. Likus žaisti 5 minutes po M.Raduljicos taiklaus baudos metimo „Panathinaikos“ atsiliko vos 67:69, bet Atėnų klubui skaudžiai kainavo Ch.Singletono tolimas metimas (72:67). Po metimo graikai prašė minutės pertraukėlės, bet S.Pavlovičius suklydo. „Lokomotiv“ bausti nesugebėjo, bet „Panathinaikos“ nepasinaudojo ir dar viena proga.

Galiausiai Ch.Singletonas pelnė du taškus su pražanga ir Krasnodaro komandos sirgaliai ošė. Likus žaisti tris minutes „Lokomotiv“ pirmavo 75:67.

„Panathinaikos“ ir vėl nesugebėjo pelnyti taškų, o tada A.Zubkovas atsikovojo kamuolį puolime ir leido šeimininkams nutolti 77:67.

„Lokomotiv“ toliau žaidė ant bangos ir artėjo pergalės link.

„Lokomotiv“ komandoje Ch.Singletonas pelnė 16 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Legionierius surinko 21 naudingumo balą. 14 taškų prie pergalės pridėjo M.Delaney.

13 taškų pelnė V.Claveras.

“Panathinaikos“ klube 15 taškų pelnė M.Raduljica, septynis taškus pelnęs nuo baudų metimų linijos. 14 taškų prie pergalės pridėjo D.Diamantidis. N.Calathesas pelnė 13 taškų ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Dimitris Diamantidis dabar 6 taškais atsilieka nuo devintąją vietą Eurolygos istorijoje pagal rezultatyvumą užimančio Igorio Rakocevičiaus. D.Diamantidis prieš pirmąsias šio sezono rungtynes savo sąskaitoje turėjo 2308 taškus. Dabar jis turi 2322 taškus. 35 metų D.Diamantidis taip pat sužaidė 253-ąjį Eurolygos mačą ir dabar yra antrasis Eurolygos metraščiuose. Jis aplenkė tautietį Theo Papaloukas.

Kiti penktadienio rezultatai:

B grupė:

Milano „Emporio Armani“ – Vitorijos „Laboral Kutxa“ 78:76 (17:23, 21:13, 23:10, 17:30)

„Emporio Armani“: J.McLeanas 13, A.Gentile ir K.Simonas po 12.

„Laboral Kutxa“: M.Jamesas ir I.Bourousis po 13, J.Blažičius 11.

Limožo CSP – Stambulo „Anadolu Efes“ 77:89 (17:30, 20:17, 19:21, 21:21)

CSP: H.Schaffartzikas 20, N.Boungou-Colo ir A.Traore po 12.

„Anadolu Efes“: J.Diebleris 21, B.Batukas, D.Šaričius po 11.