„Žalgirį“ įkvėpęs B. Motumo dėjimas – dešimtuke

B.Motumas pasižymėjo pirmosiose Eurolygos rungtynėse<br>P.Mantauto nuotr.

Oct 17, 2015, 10:28 AM, atnaujinta Oct 9, 2017, 1:49 PM

Brockas Motumas pelnė bene svarbiausius Kauno „Žalgirio“ taškus Eurolygos pirmojo turo rungtynėse penktadienį Zeliona Guroje ir pateko į gražiausių 1-ojo turo momentų dešimtuką. Svarbiam puolėjo metimui skirta 10-oji vieta.

Gražiausiu pirmosios savaitės momentu išrinktas Bambergo „Brose Baskets“ gynėjo Dariaus Millerio dėjimas į Malagos „Unicaja“ krepšį.

Penktadienio rungtynėse Zeliona Guroje likus kiek daugiau minutei rezultatas buvo lygus 62:62, o tada australas B.Motumas galingu dėjimu pataisė Pauliaus Jankūno metimą ir persvėrė rezultatą.

Per likusį laiką lenkai nepelnė nė taško, nes „Žalgiris“ puikiai gynėsi ir laimėjo 66:62.

Kauno „Žalgirio“ komandos kapitonas 31-erių 203 cm ūgio Paulius Jankūnas ir Malagos „Unicaja“ (Ispanija) ekipos puolėjas antradienį 26-ąjį gimtadienį švęsiantis 205 cm ūgio Mindaugas Kuzminskas pateko tarp naudingiausių pirmosios 2015-2016 metų sezono Eurolygos turnyro savaitės žaidėjų.

P.Jankūnas surinko 25 naudingumo balus ir užėmė trečią vietą, o M.Kuzminskas su 24 naudingumo balais liko ketvirtas.

„Žalgirio“ krepšininkai pirmosios sezono rungtynėse penktadienį svečiuose 66:62 įveikė Zelionos Guros „Stelmet“ (Lenkija) ekipą, o dvigubu dviženkliu prie pergalės prisidėjęs P.Jankūnas pelnė 17 taškų, po krepšiais atkovojo 11 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus, po 3 sykius suklydo ir prasižengė bei išprovokavo 6 varžovų pražangas. Per 24 žaidimo minutes (24:04) kapitonas prametė abu tritaškius, pataikė 6 dvitaškius iš 11 bei realizavo 5 baudų metimus iš 6.

„Unicaja“ komanda ketvirtadienį savo aikštėje 76:71 įveikė Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) krepšininkus, o rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs M.Kuzminskas pelnė 18 taškų, atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo du varžovų metimus, sykį suklydo ir privartė varžovus prasižengti 3 kartus. Per nepilnas 22 minutes (21:52) Europos vicečempionas pataikė 2 tritaškius iš 5, 5 dvitaškius iš 8 bei 2 baudų metimus iš 3.

Naudingiausiu savaitės žaidėju su 26 balais tapo Pirėjo “Olympiakos“ klubo vidurio puolėjas 23 metų 209 cm ūgio amerikietis Patricas Youngas. „Olympiacos“ komanda ketvirtadienį savo aikštėje 76:61 nugalėjo Zagrebo „Cedevita“, o amerikietis nugalėtojams pelnė 16 taškų, atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 varžovų metimus, sykį suklydo, 4 kartus prasižengė ir išprovokavo 7 svečių pražangas. Per 23 su puse žaidimo minutės (23:26) P. Youngas pataikė 6 dvitaškius iš 9 bei realizavo 4 baudų metimus iš 7.

Taip pat 26 naudingumo balus pirmąją turnyro savaitę surinko ir 31-erių 181 cm ūgio vokietis Heiko Schaffartzikas, tačiau Limožo CSP savo aikštėje 77:89 nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkams, tad vokietis liko antras.

Pirmosios savaitės naudingiausių žaidėjų penketuką užbaigia po 23 balus surinkę 25-erių 210 cm ūgio čekas Janas Vesely'as (Stambulo „Fenerbahce“) ir 30-metis 202 cm ūgio graikas Georgios Printezis („Olympiakos“).